Dýka s červenou lilií

Dýka s červenou lilií Krásná Lorenza Davanzati je sirotek vychovaný v klášteře. Je spřízněna s rodem Medicejských a zdědila obrovské jmění. Má se provdat za mladíka z přední florentské rodiny, ale den před svatbou je její snoubenec zavražděn. U jeho těla najdou lístek: Každý, kdo se pokusí s Lorenzou oženit, zemře stejným způsobem. Aby zapomněla a zároveň pomohla politickým cílům Medicejských, odjíždí Lorenza do Francie, kde její tetě, královně Marii Medicejské, hrozí, že bude manželem zapuzena. Má se stát snachou králova přítele, markýze de Sarrance, a jeho prostřednictvím usmířit královský pár. U dvora se však ocitá ve víru vášní a intrik. A tajemný vrah znovu udeří....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/92_/92894/rej-dyk-92894.jpg 422

Rej dýk 1.

Vydáno, Plejáda

Le bal des poignards - tome 1: La dague au lys rouge, 2009

Kniha Dýka s červenou lilií

petrulkaa
22.08.2017

Krásné napínavé čtení, už se těším na druhý díl.

orinka3
23.05.2016

Kdo má rád četbu á la Tři mušketýři, ten si přijde na své! Romantika, úklady, intriky, nebezpečí, láska....prostě četba jako lusk. Pobavily mě i scény mezi Marií Medicejskou a jejím královským manželem:) Nádherný historický román, už se těším na další díl.

Antoaneta
19.08.2014

Moc pěkná kniha čtenář se dozví něco z historie poutavou formou a i příběh je pěkný nepřehnaný ,kdo má rád historické romány tak s chutí do toho kniha stojí za přečtení.

čef
11.05.2014

Pohled do historie Francie, který není zas až tak marný. Jde sice "jen" o historickou dobrodružnou literaturu, ale některé reálie zdají se být vcelku uvěřitelné. Knihu také trochu barví do červena příběh lásek, zrady, pohany a štěstí, ale není to alespoň pro mne tímto motivem zase tak moc přetížené. V závěru kniha ztrácí napětí, jakoby již začínal další díl, na který se hnedle vrhnu, o tom žádná.

Nikoleta87
25.11.2013

Super kniha, přečetla jsem ji jedním dechem. Už se těším na další díl, škoda jen, že nemá více stran.

modranka
04.06.2012

Opäť raz Juliette Benzoniová nesklamala svojim románom. Anotácia je vcelku presná, ale len na začiatok knihy.
SPOILER: Na krásnu Lorenzu v Paríži číha niekoľko nástrah. Namiesto mladého krásneho markíza dostane za manžela starca. Ani kráľovná sa netají tým, že chce jej šperky. Násilne vydatá Lorenza odchádza do domu svojho manžela, kde počas svadobnej noci zažije toľko surovosti, že utečie. Ráno je jej muž nájdený mŕtvy a Lorenza jej obvinená z vraždy. Za vraždou nie je nič iné, iba zhrabnúť Lorenze celé jej bohatstvo v prospech francúzskej koruny. Je uväznená, odsúdená a stojí na popravisku. Predsa však v temnote jej života sa objaví človek, ktorý ju miluje a je ochotný obetovať všetko, len aby jej zachránil život. Lorenza sa má stať jeho ženou, ale sotva so sobášom súhlasí, doručia jej list, v ktorom stojí: (cit.) "Jestli si ho vezmeš, zemře stejně jako ti před ním! Budeš buď moje, nebo ničí!"
Román s otvoreným koncom. Predpokladám, že bude aj druhá časť, už sa teším. Ja dávam 5 hviezdičiek - za napätie, historické reálie aj literárny jazyk.

17. století Francie

Juliette Benzoni
francouzská, 1920 - 2016

všech 74 knih autora

Kniha Dýka s červenou lilií je v

dalších seznamech1x