Marianna

Marianna https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139340/bmid_marianna-9nH-139340.jpg 4 36 9

Marianna / Marianne série

Tento krásný lyrický příběh se odehrává ve Francii v době panování císaře Napoleona. Hlavní hrdinka Marianna údajně zavraždí svého manžela den po svatbě, protože svatební noc strávil ve společnosti karbaníků. Po tomto činu se žena uchyluje do Paříže. Tam z ní její nebývalá krása učiní královnu města. Císař Napoleon k ní vzplane bláznivou láskou. Šťastné dny mají ovšem jen krátké trvání. Napoleon se ožení s rakouskou princeznou, zatímco krásná Marianna s ním čeká dítě a zakouší muka žárlivosti. Znenadání se však objeví její muž, o kterém byla přesvědčena, že nežije, a srší nenávistnou zlobou. Kdo zachrání Mariannu? Bude to některý z jejích milenců?... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Alpress

Marianne, une étoile pour Napoléon , 1969

milena8281
24.05.2018 5 z 5

Mně se kniha velmi líbila. Mám ráda historické romance. Četla jsem několik knih o Napoleonovi a je na něm něco fascinujícího, něco obdivuhodného. Baví mě knihy, kde se dozvíte i něco o historii, byť ten příběh je samozřejmě fikce, ale vystupují v něm i reálné postavy. Já určitě budu číst dál.

gigi77
22.11.2017 4 z 5

Čtivá, krásná, nepostrádá spád ani naivní romanci ... pro mě je to příjemná změna. Ráda si přečtu další díl. Nechápu, že v české verzi má tak nízké hodnocení zatímco ve slovenské naopak:

gigi77
22.11.2017 4 z 5

Čtivá, krásná, nepostrádá spád ani naivní romanci ... pro mě je to příjemná změna. Ráda si přečtu další díl. Nechápu, že v české verzi má tak nízké hodnocení.

Velie
03.09.2016

Kniha byla zbytečně zdlouhavá, chvílemi jsem myslela, že jí ani nedočtu. Čekala jsem od ní víc a
i když je konec otevřený a láká na další díly, číst to nebudu.

Merlinit
28.05.2015 4 z 5

Děj za vlasy přitažený místy škobrtá o vlastní paty, přesto jako odpočinkovka posloužila kniha dokonale.

VladkaBU
24.07.2014 3 z 5

... původně jsem ji nechtěla číst, nijak mě nezaujala. Našla jsem ji v Táboře v rámci Knihoběžníka a chtěla ji pouze převézt do Kladna. Nakonec mi to bylo blbý ji nepřečíst. Děj nikterak ztrhující, ale číst se dal, docela pěkné, odpočinkové

Jelka
28.10.2013 3 z 5

Kniha je na mne moc zdlouhavá a nějak jsem se jí nemohla prokousat, moc nezaujala.

modranka
20.08.2012 5 z 5

Séria Marianne - česko / slovenská mutácia je akýsi zmätok. Skúsim napísať mutačnú postupnosť
ČEŠTINA: 1. Marianne, 2.Marianna a neznámý Toskánec, 3.Marianna a Jason z širých moří, 4.Marianna. Tajné poslání, 5.Marianna Plamenné vavříny.

SLOVENČINA: 1. Marianne, 2. Marianne a cisár, 3. Marianne a neznámy Toskánec, 4. Marianne a Jason, 5.Veľvyslankyňa Marianne, 6.Marianne a Turan bej, 7.Marianne návrat

Lucie249
03.04.2012 5 z 5

Toto je myslím úvodní knížka této série, ale moc mě nezaujala, ikdyž má své kouzlo:)

historické romány

Juliette Benzoni