MM_Master MM_Master komentáře u knih

Kytica z povestí národných Kytica z povestí národných Karel Jaromír Erben

Karel Jaromír Erben napísal také silné, mrazivé, horrorové básne, že mu ich môže závidieť aj sám Edgar Allan Poe.

13.03.2023 5 z 5

Na smrť Na smrť Jozef Karika

Toto je najsurovejšia, najbrutálnejšia, najstrašnejšia kniha akú som mal možnosť doposiaľ čítať. S takou dávkou krutosti, násilia, utrpenia a zla som sa ešte v literárnej tvorbe nestretol. Je to náročné čítanie, hlavne po emotívnej a pocitovej stránke. Je to silný, veľký, výnimočný roman.

31.07.2023 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

So súčasnou slovenskou literárnou tvorbou som doposiaľ nemal dobré skúsenosti. To sa však zmenilo, keď som si prečítal román "Trhlina", ktorý napísal Jozef Karika. Bolo to vynikajúce. Skoro som pri tom ani nedýchal. Pán Karika mi naservíroval perfektne napísaný, originálnym štýlom spracovaný, desivý horrorovo-mysteriózny príbeh plný napätia a tajomna.

16.08.2022 5 z 5

Zvieracia farma Zvieracia farma George Orwell (p)

Všetky zvieratá sú si rovné, ale niektoré zvieratá sú si rovnejšie.

09.10.2023 5 z 5

Polícia Polícia Jo Nesbø

V poradí desiata kniha zo série prípadov nórskeho policajného inšpektora Harryho Holea sa volá "Polícia" (Politi). Harry Hole si konečne pokojne a spokojne nažíva. Opustil rady polície, vyučuje na policajnej akadémii, žije so svojou láskou Rachel F. Všetko sa zmení, keď ho jeho kolegovia požiadajú, aby im pomohol objasniť brutálne vraždy policajtov, ktorí pracovali na neobjasnených prípadoch. Vracia sa naspäť ako interný konzultant. Znova sa v ňom prebúdza nekompromisný policajný inštinkt.

04.09.2023 5 z 5

Snehuliak Snehuliak Jo Nesbø

V poradí siedma kniha zo série prípadov nórskeho policajného inšpektora Harryho Holea sa volá "Snehuliak" (Snømannen). Harry Hole musí vypátrať sériového vraha, ktorý má nezdravú záľubu v stavaní snehuliakov a silnú potrebu vraždiť mladé matky.

04.04.2023 5 z 5

Smrť na Níle Smrť na Níle Agatha Christie

Geniálny detektív monsieur Hercule Poirot objasní vraždu mladej, krásnej a nesmierne bohatej Linnet Doylovej, ktorá sa stala počas výletnej plavby po rieke Níl. "Smrť na Níle" je môj najobľúbenejší román od anglickej spisovateľky Agathy Christie. Bon dieu, je to perfektné! Un peu d'amour, Un peu de haine, Et puis bonjour.

07.02.2023 5 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Je to proste rozprávka, ktorú napísal maestro Stephen King. A tak treba ku tomu i pristupovať. Otvoriť myseľ fantázii a srdce príbehu.

31.10.2023 5 z 5

Hlbina Hlbina Jozef Karika

Hypersféra, superspektrum, mnohopriestor, víriace fraktály, premenlivé formy, neuchopiteľné tvary, prekrývajúce sa hranice rozmerov, zhluk vlnení, žiadne smery, odnikiaľ nikam, súdržnosť sa vytráca, vriaci chaos... Karikova "Hlbina" ma pohltila, načisto som sa v nej rozpustil.

08.04.2024 5 z 5

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

Prvá kniha zo série o Gwendy Petersonovej nesie názov "Kúzelná skrinka pre Gwendy". Je to malý fragment z gigantického príbehu o Temnej Veži. Richard Farris je Randall Flagg?

10.01.2023 5 z 5

Diablova hviezda Diablova hviezda Jo Nesbø

V poradí piata kniha zo série prípadov nórskeho policajného inšpektora Harryho Holea sa volá "Diablova hviezda" (Marekors). Počas horúceho leta začal v Oslo vyčíňať sériový vrah. Prípadu sa ujme Harry Hole a Tom Waaler. Ich dlhodobo napätý vzťah vyústi do neodvratnej konfrontácie.

07.12.2022 5 z 5

Zrada Zrada Jo Nesbø

V poradí tretia kniha zo série prípadov nórskeho policajného inšpektora Harryho Holea sa volá "Zrada" (Rødstrupe). Niekto sa rozhodol zobrať spravodlivosť do svojich rúk a pomstiť zradu. Harry Hole musí zistiť, kto to je a komu sa chce pomstiť.

03.08.2022 5 z 5

Šváby Šváby Jo Nesbø

V poradí druhá kniha zo série prípadov policajného inšpektora Harryho Holea sa volá "Šváby" (Kakerlakkene). Dej sa odohráva v Thajsku, v meste Bangkok. Harry Hole tam prichádza objasniť vraždu nórskeho veľvyslanca Alte Molnesa.

05.07.2022 5 z 5

Nôž Nôž Jo Nesbø

V poradí dvanásta kniha zo série prípadov nórskeho policajného inšpektora Harryho Holea sa volá "Nôž" (Kniv). Tento krát je to veľmi osobná záležitosť. Harry Hole musí vypátrať vraha svojej manželky Rachel.

26.03.2024 5 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Po prečítaní románu "Smršť" som si uvedomil, že v každom človeku je čosi, čo nepodlieha žiadnym zákonitostiam. Niečo, čo je nadradené času a priestoru. Niečo, čo tvorí všetky svety aj všetky rozmery. Absolútna individualita, alfa a omega.

13.11.2023 5 z 5

Spasiteľ Spasiteľ Jo Nesbø

V poradí šiesta kniha zo série prípadov nórskeho policajného inšpektora Harryho Holea sa volá "Spasiteľ" (Frelseren). Je pár dní pred Vianočnými sviatkami, teploty klesajú hlboko pod nulu a do Osla prichádza chorvátsky nájomný vrah Christo Stankič, aby tam vybavil dohodnutú objednávku.

14.02.2023 5 z 5

Krv na snehu Krv na snehu Jo Nesbø

Olav Johansen je nájomný zabiják, ktorý čitateľovi rozpovie svoj neradostný životný príbeh. "Krv na snehu" (Blod på snø) je psychologická krvavá romanca premyslená do posledného detailu.

21.11.2022 5 z 5

Netopierí muž Netopierí muž Jo Nesbø

"Netopierí muž" (Flaggermusmannen). Takto sa to začalo. Prvý, úvodný prípad nórskeho detektíva Harryho Holea. Dej sa odohráva v Austrálii, v meste Sydney. Harry Hole tam prichádza objasniť vraždu mladej ženy pochádzajúcej z Nórska.

14.06.2022 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

"Rád bych všechny Američany povzbudil k tomu, ať co najčastěji chodí pěšky. Je to nejen zdravé; je to zábava." /John F. Kennedy (1962)/

13.08.2014 5 z 5

Šlabikár Šlabikár Juraj Brťka

Ako by mohol niekto dať knihe, vďaka ktorej sa naučil čítať menej ako päť hviezdičiek?

12.09.2012 5 z 5