Nôž

Nôž https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407981/bmid_n-z-VZ2-407981.jpg 5 2099 493

Harry Hole série

Po dramatickom závere predošlej knihy Smäd sa Harry Hole na začiatku plánovanej novinky prebúdza s poriadne zúrivou opicou a rukami aj šatami pokrytými krvou. Nielenže sa Harry bude musieť stretnúť tvárou v tvár so svojím dávnym, smrteľným nepriateľom, ale čaká ho aj doteraz najtemnejšia osobná výzva.

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Ikar (SK)

Kniv , 2019

sachista
sachista
29.02.2024 3 z 5

Divím se, že ještě někoho baví pořád číst o opilém policistovi, jenž si na polovinu svého života a tudíž hlavně průšvihů nepamatuje a neustále tápe. Jednou, dvakrát, pětkrát to možná zajímavé je, ale stavět na tom příběh i podvanácté, to už je trochu moc. Kniha mě vysloveně nebavila, a kdyby mě autor opět nepřekvapil a posledních sto stran nebylo velmi čtivých, tak bych šel s hodnocením ještě dolů. Dám si od něj zase na chvíli pauzu.

Veve131
Veve131
20.02.2024 5 z 5

Další skvělý příběh HH. Několikrát jsem měla pocit, že už je to vyřešené a vrah je jasný. Opět bylo vše jinak.

TomHr
TomHr
21.11.2023 5 z 5

Z Harryho už je totální lihem vyšisovaná troska, a navíc vrah. Ze startu je zřejmé, že to udělal... nebo že by ne? Nesbo to opět dokázal: mistr vypravěč si vodí čtenáře jako loutku, aby mu ukázal, že úplně jasné věci jsou vlastně úplně jinak. Proto ty jeho knížku furt čtu, nemůžu si pomoct, přestože se z civilně působícího Harryho dávno stal superman kombinovaný s alkoholikem.

mkarajda
mkarajda
19.10.2023 4 z 5

(SPOILER) Tentokrát jsem asi trochu zklamaná a nebo autora baví čtenářům vyrážet dech a mě to nějak nesedlo. S vrahem se nějak nemůžu smířit, prostě mi to nesedí. Jinak samozřejmě čtivé, napínavé, propracované. Některé nitky mi trochu unikaly,protože jsem teď měla mezi posledními dvěma díly delší pauzu.
Pokračování si určitě přečtu.

painthers
painthers
18.10.2023 4 z 5

Detektivní příběh, v průběhu kterého máte několikrát pocit, že už to teď bude jasný a vyřešený, přesto se to ale vysvětlí vše až na konci. Napínavý, skvěle napsaný, ale po druhé třetině mi to přišlo trochu až moc překombinovaný.

VendulaB
VendulaB
09.10.2023 5 z 5

Absolutně skvělý další díl výjimečné série. Překvapivé, napínavé, spousta slepých uliček a zavádějících indicií. Překvapivé vyústění, elegantní zakončení. Super.

ondrej0119
ondrej0119
07.10.2023 5 z 5

Zajímalo by mě na kolik iterací tu knihu napsal. Tolik zvratů, kdy už si myslíte že víte jak to je a ono je to úplně jinak. To se vážně povedlo. Některé části jsou na mě trochu rozvláčné, takže 95 %. Nebýt toho tak dávám plných 100

KlaraD851
KlaraD851
27.08.2023 5 z 5

Jsem velká fanynka Harryho, za mě celá série stojí za přečtení. Pravda, občas přehnané, ale tady odpustím asi všechno.
Před posledním dílem jsem si sérii "střihla" znovu celou (nějaké díly podruhé, některé i potřetí) a jako celek je to skvěle propracované a pochopila jsem i věci, které mi předtím nedávaly smysl, tím, že jsem věděla, co přijde. Tenhle díl pro mě emočně nejsilnější, těším se na poslední (doufám ZATÍM poslední) díl.

zuzana4291
zuzana4291
26.08.2023 5 z 5

Myslela jsem, že Sněhuláka jen tak něco nepřekoná. Ale tento díl se mu určitě vyrovná. Kniha plná zvratů a překvapení až do konce. Touto knihou mi opět ukázal autor, že je mistrem tohoto žánru.

Niki08
Niki08
16.08.2023 4 z 5

Hustý! Hustýý! Hustýýý! Tolikrát jsem si v tomto díle myslela, že vím, kdo je vrah a tolikrát jsem se zmýlila... Naprosto strhující a nepředvídatelný díl! Za mě od autora jeden z nejlepších. Lidi, pokud vám můžu poradit.. Dejte si tu práci a díly o Harrym Holeovi si přečtěte pěkně popořadě a nepřeskakujte. Opravdu to stojí za to.

Atak
Atak
14.08.2023 4 z 5

Napínavé, čtivé plné překvapivých zvratů

věrapodpěra
věrapodpěra
22.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Bylo to čtivé, poutavé, vtipné a mega napínavé, ostatně jako vždycky, ale nevím teda, docela mě zklamala/nepřesvědčila identita vraha a přišlo mi to rozuzlení na konci přitažené za vlasy K tomu míchání děje z Afghánistánu, a ta úplně první vražda, co s hlavním dějem vůbec nesouvisela, jen aby nás autor zase zmátl no a spolu s Harryho nesmrtelností - to už bylo po několikáté co z nějaké absurdní situace vyváznul jen s drobnými zraněními - no nevím; samozřejmě že další díl si přečtu, ale trošku mě zklamalo, co se v tomto díle událo..:(

janina66
janina66
19.07.2023 5 z 5

Tak tohle bylo dokonalé!!
Výborně propracované a fakt nečekaný pachatel. Já tipovala někoho jiného, no opět jsem se zmýlila. A ten úplný závěr dokonalý.

JirkaKolář
JirkaKolář
21.06.2023 5 z 5

Předfinále jsem si zopakoval před Zatměním. Úžasné, temné. Sic předvídatelné od poloviny, tak pořád v bočních linkách a nuancích supr chytlavé a čtivé. Díky za Jo :-)

IHT
IHT
19.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Nemuzu si pomoct, ale Nesbo je proste Mistr. Jeho romany jsou napinave do posledni chvile a prestoze dava ctenari spoustu mist, kde je uz uz jasne, kdo je vrahem, presto je umi zakomponovat do pribehu tak, aby z toho clovek nebyl zklamany. Rada autoru tyto "slepe ulicky" pise prvoplanove a vyznam nekterych postav je pouze zavest ctenare na falesnou stopu a casto jsou takove odbocky vatou, ktera ma za ukol jen nafouknout pocet stran. Takovych autoru bych mohl jmenovat radu... U Nesba ma temer kazda postava, kterou uvede do pribehu, svuj velky vyznam a roli v pribehu. Nesbo sklada skvele mozaiky lidskych dusi, charakteru a motivaci. A ve finale to do sebe vyborne zapadne.
Ano, i u nej to je sablonovite a predpokladane, ale to koneckoncu u Agaty Christie taky :) Nelze nedat plny pocet.

Madi
Madi
11.06.2023 3 z 5

(SPOILER) Zklamání jako řemen. Naprosto průměrná detektivka, dokonce jsem váhala nad 2 hvězdami, takže ty 3 jsou hodně slabé. Smrt Rakel mě nesokovalo, nikdy jsem její postavu neměla ráda. Ani odhalení pachatele na mě nezapusobilo. Škoda, 10.dil Policie byl výborný, ale po tomhle se mi do dalších dílů ani nechce pouštět.

wally
wally
27.05.2023 4 z 5

Jedná hvězda dolů za ten konec...tohle jste mi pane Nesbo neměl dělat... Jinak opět velice čtivé a zábavné...těžko se odtrhnout...koneckonců jako u každé 'holeovky'...

michalsch
michalsch
12.05.2023 4 z 5

Kniha byla dramatická, četla se dobře. Mám rád tlusté knihy, to beru jako výhodu. Akorát dle mého názoru byl v kontextu s minulými díly autorem špatně zvolen vrah. Je to velice nepravděpodobné rozuzlení případu. Stejně tak Harryho putování v rozmláceném autě pod ledem zmrzlé řeky a pád z vodopádu bez vážného úrazu- to je už hodně přitažené za vlasy, přitom úplně zbytečně.

kkouzlo
kkouzlo
12.05.2023 5 z 5

Harry je prostě Harry :) je to moje srdcovka. K Noži jsem se dostala až po delší době, díly čtu na přezkáčku. Děj se může zdát překombinovaný, neuvěřitelný, ale takový je Harry, alkoholik, kterému ale může odolat málokdo.
Původně jsem už další číst nechtěla, ale když jsem zjistila, že otevřený konec tohoto dílu má pokračování, vím, že po ní sáhnu. A to asi brzy.

kajakouda
kajakouda
09.05.2023 5 z 5

Dokonalá kniha. Nápaditá, drsná, zamotaná, překvapivá. Kdo je vrah jsem netušila až do jeho odhalení.

detektivní a krimi romány norská literatura

Jo Nesbø
norská, 1960