MissAngee MissAngee komentáře u knih

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Neuvěřitelně silný příběh k zamyšlení o velkodušném muži, který sázel své stromy přes všechny překážky, co ho potkaly.
Kniha zabere něco přes 15 minut, zároveň si tím obohatíte život o poučující čtení a poznáte člověka, který bez jakýchkoli sobeckých pohnutek stvořil tak velké dílo.
Každá stránka byla navíc nádherně výtvarně zpracována, takže si pohrávám s myšlenkou knihu zakoupit, i když jsem ji už četla ( byla vypůjčená ).
Věřte mi, na muže, který sázel stromy, už nikdy nezapomenete. Já osobně doufám, že v tom dobrém smyslu.

11.04.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

2.světová válka je námětem mnoha knih i filmů (všichni známe například Deník Anny Frankové...) a z každého z nich si odneseme nějaké pocity. Moje pocity jsou asi takové - naprosto úžasná kniha, i když velice smutná, ale to už tak bývá, když čtete o někom zespodu společenského žebříčku žijícím za Hitlerovy vlády.
Očekávala jsem něco velkolepého, přece jen, recenzí bylo mnoho, ale i tak Zlodějka knih překvapila. Už jenom to, že vypravěčem je Smrt je originální. Popravdě, Markus Zusak má buď přirozený talent, nebo umí mistrovsky psát, protože i v této době, kdy všichni vymysleli všechno, a tak od sebe někteří autoři kopírují, dokázal vymyslet neuvěřitelně výjimečné podání vyprávění, takový velmi "květnatý jazyk" (pozor - obsahuje spoustu metafor, kterým nemusíte porozumět). Pokud někdo váhá, zda knihu přečíst, doporučuji si vyhledat úryvek. Pak možná od Zlodějky knih upustíte, nebo stejně jako já usoudíte, že těch 526 stran za to rozhodně stojí a není to promarněný čas.

31.03.2018 5 z 5

Howlův putující zámek Howlův putující zámek Diana Wynne Jones

Jako první jsem viděla film - hodně dávno, dlouho předtím, než jsem přečetla knihu. Pak jsem se na film podívala podruhé, tentokrát nedávno a řekla jsem si : „Celkem dobrý film... Ona existuje i kniha? Tak tu musím rozhodně přečíst!“
Kniha byla naprosto úžasná. Krásný originální a propracovaný příběh, vše vymyšlené do detailů. Jsou zde situace, kde hrají roli lidské chyby a vlastnosti, z kterých se poučíte. Budete se těšit na každou stránku, i když možná ne od úplného začátku. Prostředí je pečlivě popsané, v knize je i mini nákres putujícího zámku. Ale je tu malý háček - film, je úplně o něčem jiném než kniha. Shoduje se se začátkem a pár dalšími scénami. Ne, že by to nějak filmu ubíralo na kvalitě, ale pokud očekáváte, že je film Zámek v oblacích zpracovaný podle knihy, mýlíte se. Řekněme, že si režisér z knihy a postav vytvořil svůj vlastní svět a příběh.
Trochu mě mrzí, že nejsou přeložené další dvě knihy ze série, určitě bych si je přečetla.

26.04.2018 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Nepopsatelně mrazivé, trochu děsivé a hlavně psycho. Úžasná kniha plná překvapení, na které si člověk musí počkat.
Jde tu krásně vidět, jak se lidé dali snadno zmanipulovat, jak přemýšleli Němci za dob nacionalismu o židech a ''slabých ne-stoprocentních lidech'' a jak přemýšleli o sobě jako spasitelích světa.
Velkou část knihy tvoří Kopfrkinglovi myšlenky, nebo rád přemítá a mluví o svém povolání. Kniha je svým způsobem záživná a zvláštně přitažlivá, jenže nic moc pro čtenáře, kteří se bez akce a napětí neobejdou. Zakončení knihy bylo absolutně nečekané.

-Hodnotná kniha české literatury-

13.09.2018 5 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Ze začátku jsem myslela, že kniha nebude nic moc. Byla napsaná čtivým způsobem, ale bylo to, jako bych četla deník, šlo převážně o události a vzpomínky ze života Pího do této knihy nezapadající. Jak jsem ale pochopila, bez této pasáže by kniha později nedávala smysl. Pak se mrknutím oka úplně všechno obrátilo a změnilo do něčeho, co se vymykalo mé představivosti. Dopodrobna se tu popisovaly až brutální a krvelačné scény, scény o přežití, na které je potřeba silný žaludek. Tato část knihy byla, ač drsná, pravděpodobně nejlepší. Ke konci už to jenom více sláblo a sláblo. Zakončení bylo až příliš fantaskní a podle mého se ke knize nehodilo.
Nehledě na to, jestli je příběh pravdivý, nebo ne, kniha byla v jistých ohledech poučná, například v tom, do jakého stavu zoufalství může člověk klesnout a co přitom všem dokáže. Rozhodně posunula mou hranici únosnosti toho, co ještě snesu.

28.04.2019 4 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Kniha vypráví o fascinujícím dobrodružství a proměně jednoho děvčátka v ženu, které se nečekaně naskytne příležitost stát se jednoho dne gejšou. Za tímto účelem musí překonat spoustu překážek, snést podrazy a vybojovat si své místo, aby mohla získat to, po čem touží a co ji celý čas pohání kupředu - něčí srdce. Kniha umožňuje náhled do jejího soukromí a života. Mimoto obsahuje hromady informací o Japonsku z tehdejší doby, o jeho průběhu 2.svět.války, o kultuře a gejšách. Za sebe mohu říct, že se mi děj nevlekl, možná protože jsem jím byla unešená. K dobru knize přičítám i velké množství originálních mouder.

02.07.2018 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Nemůžu se rozhodnout, jestli se přikláním spíše ke 4* nebo ke 3,5*. Barva kouzel je mně zcela něčím neobvyklým a asi nejzamotanějším, co jsem kdy četla. T.Prachett měl opravdu velkou představivost, protože vymyslel úplně nové přírodní zákony, časoprostory, představy o kouzlení, jména a vůbec celou Zeměplochu. No, je to taky trochu na houby- jakoby se příběh uzpůsoboval potřebám hl. postav a všichni mohli všechno, všechno bylo možné. Na druhou stranu, příběh je díky tomu hodně pestrý. Nejvíc se mi líbil konec, přišel mi nejzáživnější, nejzábavnější a nejakčnější. Plusem byly vtipy a hlášky - jemný humor, ale vtipný.

04.10.2018 4 z 5

O duši a dívce - Pohádky z hor O duši a dívce - Pohádky z hor Martin Vopěnka

Kniha byla stejně krásná jako její obal.

23.10.2018 5 z 5

David Copperfield (zkrácené vydání) David Copperfield (zkrácené vydání) Charles Dickens

Kniha ode mě dostala 3 hvězdy - měla jsem pár výhrad. Pro čtenáře, kteří moc nerozumějí starší češtině, by byl David Copperfield pravděpodobně obtížná četba. Já sama si občas musela přečíst větu dvakrát, protože mi dělalo potíže pochopit její význam. Chvílemi se mi četba zdála zdlouhavá a nezáživná, asi proto, že věty byly hodně dlouhé, ale když vezmu v úvahu, jak dlouhé byly ty z Macha a Šebestové, ve srovnání je D.C. méně náročný. Způsobilo mi to jen menší problémy s přehledem.
Jinak na mě Copperfield udělal dobrý dojem. Poučná, dojemná, trochu smutná kniha, ale se stále laskavým hrdinou, na kterém se nijak hrozně nepodepsaly jeho životní útrapy. Vyprávění "z očí do očí" dělalo knize lidštější dojem. V některých situacích je skrytý humor - jako např. s přítelem číšníkem. Během čtení jsem často zapomínala na svět kolem sebe, protože jsem si připadala, jako kdybych viděla očima malého Davida, hýbala jeho rukama a byla jím.

17.02.2018 3 z 5

Led v žilách Led v žilách Yrsa Sigurðardóttir

Díl byl slabší než ten předešlý. Pořád byl dechberoucí, ale méně akčnější. Děj se začal nějak vyvíjet až zhruba od třetiny knihy.
Pozitivem je pocit tajemnosti. Moje trefné spekulace o možném podezřelém s nezpochybnitelnými důkazy, byly všechny úplně vedle - pokud tu někdo není zkušený detektiv, bude pro vás skutečný oříšek přijít vrahovi na kloub.

26.04.2018 4 z 5

Nech to koňovi! Nech to koňovi! kolektiv autorů

Tato mini-knížečka není sice dlouhá a vleze se do ruky, ale je to vtipný, originální a hezký dárek, třeba někomu ke svátku. Je tam i pár hezkých citátů. A ve většině případech i levný ( záleží na tom, kde to kupujete ) !

19.02.2018 5 z 5

Na výletě s Mary Poppins Na výletě s Mary Poppins Héléne Druvert

Před grafickým zpracováním musím smeknout, takhle kreativně vyvedenou knihu jsem ještě nečetla ani neviděla. Stránky jsou zajímavě provedené a krásné "řezby" knize dodávají kouzelný, až umělecký vzhled. S textem to ale pokulhává, což ve výsledku sice umělecké stránce díla nějak neubližuje, z mého pohledu to ale ubírá body stránce literární, protože neznat klasickou Mary Poppins nepochopím, o co v knize běží.

14.06.2019 4 z 5