miskamsk miskamsk komentáře u knih

Kapitán fregaty Kapitán fregaty Patrick O'Brian

Musím přiznat, že trochu zklamání. Hodně děje na pevnině, zamilovanost, jakoby chyběl příběh. Snad to spraví třetí díl :-)

25.05.2013

Velitel šalupy Velitel šalupy Patrick O'Brian

Úžasná kniha. Věrně popisující život na lodi, pravda vetšinou musel být příšerný, ale reálně pravdivý. Některé odborné části - popisy stěžňů, ráhen, atd. jsem musel číst vícekrát a malovat si v duchu loď :-) Bohužel se v naší knihovně nedá sehnat, ale již mám druhý díl, a tak snad při této rychlosti do důchodu snad stihnu přečíst všechny :-)

24.03.2013

Rekviem Rekviem Robyn Young

Musím, bohužel přiznat zklamání z posledního dílu. Příběh už je neúměrně natahován a některé pasáže jsou dosti nudné. Nicméně povinost dočít trilogii do konce ve mě zvítězila :-)

26.02.2013

Poslední velmistr Poslední velmistr Matilde Asensi

Zajímavý nápad, použít Dantovu Božskou komedii jako návod ke splnění zkoušek ke vstupu do zvláštního společenství. Bohužel slabší rozjezd a závěr jak ze sci-fi mi poněkud kazí dojem z této knihy.

28.01.2013

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

Slabší než první kniha, ale stále dobré. Realistické vykreslení šílených poměrů v komunistickém Sovětském svazu. Udávání příbuzných, strach se na někoho podívat a hrůza z životních podmínek formovala celý ruský národ. Doufám, že autor bude pokračovat :-)

17.01.2013

Strom janičárů Strom janičárů Jason Goodwin

Popravdě, moc jsem nečekal. Koupil jsem si tuto knihu v Levných knihách, protože byla levná a potřeboval jsem čtení do autobusu :) Nicméně hezký popis Istanbulu a svižný děj mě mile překvapil. Doporučuju

17.01.2013

Johnny si vzal pušku Johnny si vzal pušku Dalton Trumbo

Neskutečně silná kniha. Člověka až fascinuje, co vše je možné. I filmové zpracovaní bylo skvělé a v podstatě i klip ONE od skupiny METALLICA, který používá záběry filmu (v dlouhé verzi klipu) svou naléhavou hudbou podporuje dojem z knihy. Doporučuji :-)

04.12.2012

Bratrstvo Bratrstvo Robyn Young

Líbila se mi. Děj na pozadí křížáckých událostí, pěkně popsané reálie, jen občas jsem se musel vracet o několik stránek zpět, aby jsem zkontroloval datum, který občas poskočil o několik měsíců či let.

28.11.2012

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Skvělá kniha, i kdyby člověka nezaujal hlavní motiv, tak už jen vylíčení života v Rusku bylo úžasné. Úžasně hrozné.

02.11.2012

Martin Eden Martin Eden Jack London

Dlouho byl jediným zářezem od Jack Londona Bílý tesák :-)), ale po přečtení Matina Edena a Tuláka po hvězdách jsem autora posunul úplně do jiných polic knihovny v mé hlavě. Přepočítávání slov na centy... krásný román.

04.09.2012

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Nikdy jsem netušil, jak moc mě může kniha, od které jsem nic nečekal zasáhnout. Prostě úžasná. Složená nenápadně z jednotlivých povídek a přesto držící pohromadě. Doporučuji

04.09.2012

Vlčí moře Vlčí moře Robert Low

Bohužel rozdíl mezi Velrybí cestou a Vlčím mořem je znatelný, jakoby autor psal druhý díl narychlo a není tak kompaktní jako první. Stále to však je kniha, která mě velmi bavila.

28.08.2012

Kostnice Kostnice Pip Vaughan Hughes

Slabší než první díl, celkově dle mého názoru má série sestupnou kvalitu, ale i tak poutavé a příjemné čtivo.

28.08.2012