Bratrstvo

Bratrstvo https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13622/bmid_bratrstvo-FQX-13622.jpg 4 47 10

Bratrstvo (Robyn Young) série

První díl historické trilogie odehrávající se ve středověku popisuje boj templářů, jejich ideály, cíle i sny, víru v nový - lepší život i krvavé bitvy. Lehce detektivní příběh odehrávající se částečně na Šárónské planině, v Londýně i v pařížských uličkách, vypráví mimo jiné o ztracené vzácné knize, která měla být jednoho dne tajně odevzdána mladým mnichem, ten byl však cestou zákeřně zabit a s ním bylo uloženo do hrobu i tajemství velkého spiknutí. V celém případu se však angažují vysoce postavení církevní hodnostáři. Hlavním hrdinou je mladý templář Will Campbell, který se snaží rozluštit mystické tajemství uvnitř řádu, jeho protipólem je bývalý otrok, který se stane významným vojevůdcem. Oba hrdinové se snaží na své straně bojovat za pravdu, lásku a především svou víru.... celý text

rasputin
01.05.2016

Takové rozplizlé a těžkopádné. Plno nicneříkajících a nedůležitých popisů, chvílemi jsem měl dojem, že autorka zapomněla o čem vlastně píše. Hodnotit nebudu, neměl jsem sílu ani náladu dočíst.

jarda007
10.04.2016 1 z 5

po 50% jsem to vzdal, je to pomaly a nudny, pribeh dobrej, ale asi je to psany pro minimalne pentalogii...roztahany a nezazivny...

Danuše7
09.04.2016

V jedné třetině jsem myslela, že ji odložím. Byla trochu zdlouhavá, ale pak se to rozběhlo.

petym
26.10.2015 5 z 5

Pěkná kniha s dobře napsaným příběhem. Takže s chutí do druhého pokračování.

Richie1
10.07.2015 4 z 5

Překvapivě dobře napsaná kniha o boji templářů ve Svaté zemi - v Levantě. Dobrodružno-historický příběh nepostrádá romantickou stránku, ale zároveň velmi syrově popisuje tehdejší dobu, kdy smrt v boji mohla potkat každého, i ty největší hrdiny a vládce. V románu také někteří hlavní hrdinové umírají, ať už v pouliční šarvátce nebo při válečném střetu - skutečně se nejedná o žádný sladký románek ze středověku.
Historie i společnost templářského řádu je zde velmi dobře popsána, jak v Evropě (Anglie, Francie), tak v Levantě. V příběhu se ukážou i známé osobnosti té doby - anglický král Jindřich III. Plantagenet, jeho syn a pozdější král Edward, velmistři templářského řádu i řádu johanitů a také mamlúcký sultán Bajbars.
Z hlediska historických souvislostí a fakt jsem nenašel žádné chyby či anachronismy.
První díl trilogie se mi opravdu líbil, těším se na druhý díl. 80 %

jiri8421
01.03.2015

Moc pekne napsana knizka, ctenar je vtazen do deje a ziska predstavu o tehdejsi historicke dobe a radu Templaru. Doporucuji k precteni!

miskamsk
28.11.2012

Líbila se mi. Děj na pozadí křížáckých událostí, pěkně popsané reálie, jen občas jsem se musel vracet o několik stránek zpět, aby jsem zkontroloval datum, který občas poskočil o několik měsíců či let.

Sajdeman
04.10.2012 1 z 5

Nedočetl jsem.
Prostě jsem se do toho na několikátý pokus nedostal.
Není to prostě můj šálek kávy.
Téma dobré, ale nějak jsem to "neučetl".

ferda
17.01.2012 5 z 5

Koho zajímá období křížových výprav, boje Templářů a ostatních rytířů za udržení Svaté země. Ale i nelehký život obyvatel v tehdajších křižáckých městech, bude nadšen.Děj se odehrává i na" druhé straně "z pohledu sultána
Bajbarse a jeho snahy o vyhnání křesťanů .

ferda
17.01.2012 5 z 5

Bajbarse a jeho snahy o vyhnání křesťanů .