mishulda mishulda komentáře u knih

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Velmi ctiva kniha.
Zajimave zpracovany pribeh nestastne lasky.. to, ze se uz na zacatku knihy ctenar dozvi, jak pribeh dopadne, neztraci nic na poutavosti pribehu, spis naopak. Pribeh je velmi napinavy.

09.10.2014 5 z 5

Jak Krtek cestoval Jak Krtek cestoval Josef Brukner

Krásné verše.

29.07.2014 5 z 5

Katapult Katapult Vladimír Páral

Ne každý dokáže číst Párala, já ho však považuji za jednoho z nejlepších českých spisovatelů a že jich tu máme poskrovnu.

30.10.2013 5 z 5

Zaslepení Zaslepení Elias Canetti

S pohledu anotace nesmírně zajímavá kniha, ovšem velmi zdlouhavá a místy opravdu velmi nudná, že se jen tak tak prokoušete ke konci. Kniha je rozdělena na 3 části a jak už to tak bývá, třetí část je nejlepší. Ne že bych knihu nepochopila, ale opravdu mě nebavila. Ale uznávám, že některé pasáže (většinou s Fischerlem) byly opravdu skvělé. Jen ten osud :(

29.10.2013 3 z 5

Červený dolomán Červený dolomán Milan Navrátil

Soubor veselých maďarských pohádek. Některé jsou kratší, žádná ale není delší než 8 stránek. Ideální na večerní čtení dětem 8+. V textu je spousta archaismů a pohádky jsou často poučné.

Co mě překvapilo je, že na rozdíl od klasických českých pohádek nebývá zlo často potrestáno.

15.04.2024 5 z 5

Ráda bych napsala nezaujatý komentář, ale když držíte v ruce knihu s osobním, vřelým věnováním od autorky a knihu zhltnete jedním dechem (třebaže si během čtení děláte zápisky, výpisky, lepíčkujete si tipy na výlety..)
Myslela jsem si, že jsem na tuhle knihu stará (36). Že je to kniha pro puboše před maturitou. Omyl! Tahle kniha musí nadchnout kohokoliv. Je to obsahem, stylem, Karolinou? Za mě klobouk dolů, před mladinkou, talentovanou dámou. Tohle tu přesně chybělo. Děkuji za to!

27.02.2024 5 z 5

Aaronův skok Aaronův skok Magdaléna Platzová

Poměrně náročná na čtení, kvalitní současná próza.

01.04.2020 4 z 5

Rok v lese Rok v lese Petra Bartíková

Milujeme vtipné a veselé ilustrace Anety Žabkové :)
úžasná kniha! Pětiletý syn ji strašně rád prohlíží :)

22.03.2018 5 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Prvni kniha od Viewegha a vlastne jsem celkem mile prekvapena. Jedine vyhrady mam k zanru.. v anotaci na prebalu knihy pise, ze je to roman. Podle me tohle roman teda neni, ale napsane je to vyborne. Zcela fascinujici (mozna az desive) mi prijde jak presvedcive se dokaze autor vcitit do zeny (tedy vypravet jako zena) a nadavat pritom na muze.. vlastne nadavat uplne stejne jako nadavam i ja.. no vlastne mi bylo najednou (na chvili) muzu dokonce lito..

29.12.2016 4 z 5

Letní dům s bazénem Letní dům s bazénem Herman Koch

Kniha, kterou jsem hltala od prvni az do posledni stranky. Zajimave asociace pana doktora :D
Tesim se na dalsi autorovu knihu.

27.03.2016 5 z 5

Život bez lepku – kuchařka pro pevné zdraví Život bez lepku – kuchařka pro pevné zdraví Annalise G. Roberts

Zajimava publikace, nezajimava kucharka. Co se tyce odborne casti, ta obsahuje zajimavou myslenku jak neutralizovat prilis kysele nebo prilis zasadite. Az na nektera nesmyslna doporuceni (jist nizkotucne mlecne vyrobky a margarin) je to opravdu zajimave cteni. Co se kucharky tyce: ani jeden obrazek nebo fotka.. takova "kucharka" mne moc nebavi..

17.06.2015 3 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Tato kniha me vylozene zklamala. Jako by to ani nepsala Simona. Nevim jestli mi nesedlo tema nebo proste jakasi neverohodnost cele situace..?

11.03.2015 3 z 5

Mozart Mozart Paul Johnson

Pro naprosté lajky asi dost nezáživné. Kdo čeká nějaké pikantnosti ze života, moc se toho nedočká. Je to seriozní kniha zaměřená hlavně na Mozartovo skládání. Ale přesto je čtivá a čtenář se i tak dozví mnoho zajímavého.

20.10.2014 4 z 5

Krtek a zajíček Krtek a zajíček Zdeněk Miler

Opět jen dodám: škoda, že není veršovaný. Jinak krásný příběh až na několik chyb, kdy maminka zaječice vyjmenuje víc dětí, než je na obrázku a tak..

29.07.2014 4 z 5

Krtek a medvědi Krtek a medvědi Zdeněk Miler

Krásné obrázky a celkový příběh, akorát ten text by mohl být veršovaný.. škoda.

29.07.2014 4 z 5

Člověk bestie Člověk bestie Émile Zola

Náročná, naturalistická četba, ale když se člověk prokousá těmi popisy železničních tratí skrz celou Francii, je geniální!!!

30.10.2013 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Skvěle napsaná, výborně přeložená. Velmi vtipná, hlavně pro ty, kdo někdy učili. Ale nejen pro ty. Kniha je rozdělená na dvě části, resp. na dva školní roky. První je výborná, druhá už slabší. Proto 4*

29.10.2013 4 z 5

Pruské balady Pruské balady Petr Čichoň

Temné ale krásné.

09.03.2024 5 z 5

Poslední léto Poslední léto John Murrell

Nádherná konverzační hra. V rozhlasové verzi exceluje pan Brodský. Doporučuji.

27.03.2023 5 z 5

Černobílé roky Černobílé roky Jiří Brabec

Odkaz doby od roku 1917 do r. 1960. Sledujeme jak vývoj grafiky a kresby, tak i momenty, které byly pro danou dobu stěžejní. Krásně lze pozorovat umělce, kteří se snažili nevyčnívat a naopak ty, kteří se nebáli nakreslit karikaturu Hitlera ani v té nejkrutější době. Pro mě to znamená jediné: doba je jiná, člověk zůstává stejný. A to je myslím dobře.

06.02.2023 5 z 5