mirec88 mirec88 komentáře u knih

The Incredible Hulk: Hulkova planeta. Část 2 The Incredible Hulk: Hulkova planeta. Část 2 Greg Pak

Inteligentný Hulk? To som videl iba vo filme Avengers Endgame, ale vidím, že nápad bol už dávno v komikse. A bol veru tento komiks veľmi zaujímavý. Skvelý príbeh, úžasná kresba a vynikajúce vyvrcholenie o tom ako sa chceli zbaviť naši superhrdinovia Hulka, ale ten sa stal "spasiteľom" na neznámej planéte. A všetko sa skončí úplne inak ako by ste čakali.

Keďže som čítal oba diely na jeden záťah komentár a hodnotenie sú totožné.

22.12.2020 5 z 5

Marvel Studios: Encyklopédia postáv Marvel Studios: Encyklopédia postáv Adam Bray

Alebo všetko, čo ste kedy o postavách filmového Marvelu chceli vedieť. Základné informácie o každej, hoc len vedľajšej postave, kde sa dozviete aj čo-to o zákulisí postáv. Pre fanúšikov Marvelu povinnosť. Ale na 5 to nie je.

15.12.2020 4 z 5

Arkwright integral Arkwright integral Bryan Talbot

Úžasný kolosálny komiks, ťažko pochopiteľný a určite je na viacero prečítaní, pri jednom totiž nepochopíte všetky súvislosti deja. Ale úplne si ma získal kresbou, textom, príbehom a tou nezameniteľnou atmosférou, ktorá je nadčasová. A obsahuje aj úžasné nielen obrazové, ale aj textové bonusy, sú veľmi zaujímavé a je ich fakt veľké množstvo. Comics Centrum sa opäť vytasilio.

13.12.2020 5 z 5

Pýtiine pokyny Pýtiine pokyny Erik Axl Sund

Perfektné zavŕšenie trilógie. Všetko dáva zmysel. Je to také nečakané, temné, smutné, šokujúce. Dostal som čo som čakal.

10.12.2020 5 z 5

Smrt Jean DeWolffové Smrt Jean DeWolffové Peter David

Tak toto bola bomba. Jeden z najlepších komiksov so Spidermanom aké som kedy čítal. Neuveriteľne silný a temný príbeh a nato, že to je retro, tak sa mnoho moderných príbehov môže schovať voči nemu. Je to neskutočne silný až dojemný príbeh na konci. Fakt taký koniec som nečakal. Tlieskam a odporúčam!!!

02.12.2020 5 z 5

Robin: Rok jedna Robin: Rok jedna Charles Dixon

Mňa si tento komiks získal. Skvelý origin zaujímavej postavy, výborná temná atmosféra a zaujímavý príbeh. Kresba mi tiež sadla, hoci trochu detskejšia, ale hodilo sa to k Robinovi. A záporáci hrôzu naháňajúci. Proste paráda.

11.10.2020 5 z 5

Krize na nekonečnu Zemí Krize na nekonečnu Zemí Marv Wolfman

Tak som si konečne prečítal prvý míľnik vo vesmíre (alebo vesmíroch) DC, ktorý sa mi veľmi páčil, ale nie na sto percent.

Najprv klady: príbeh bol oveľa lepší ako v podobnom štýle marvelovské Tajné války, hlavne preto, že tu nešlo len o vzájomné bitky medzi hrdinami a padouchmi, ale o niečo viac. Keďže mám rád retro, tak mi nevadila ani prílišná ukecanosť, aspoň som o to dlhšie komiks čítal. Skvelo boli vybratí aj superhrdinovia, hoci veľkú väčšinu som nepoznal. A čo sa mi najviac páčilo bolo to, že DC sa nebojí nechať zomrieť svoje postavy a tu fakt veľa postáv zomrelo a malo to naozajstný vplyv na ďalšie dianie v DC.

A teraz zápory: veľa ich nie je, v podstate len dve: vadila mi tá naťahovaná nesmrteľnosť Antimonitora, fakt tu sa zdalo, že všetko je v poriadku a je zničený x-krát, ale stále bol nejak oživený. A druhá vec čo sa mi nieže nepáčila, ale vadilo mi, že niektorým súvislostiam som nechápal, pretože nepoznám podrobnosti. Ale to nie je chyba komiksu, ale toho, že tieto staré komiksy u nás väčšina nie je preložených. Ale celkovo dobrý pocit prevláda a sú to silné 4 hviezdičky.

05.10.2020 4 z 5

Nebolo to už také vtipné ako prvý diel, ale na druhej strane bolo to aktuálnejšie, lebo sa to odohrávalo u súčasných politikov.

26.05.2020 3 z 5

Spiace krásavice Spiace krásavice Stephen King

Dalo sa... Ale od Kinga som čakal viac.

27.03.2020 3 z 5

Sféra Sféra Michael Crichton

Knihy Michaela Crichtona som čítal už dávno, ale väčšina z nich bola skvelá. Aj Sféra... To tajomno, napätie, skvelá thrillerová stránka a nečakané rozuzlenie stáli veru za to.

15.03.2020 4 z 5

Konec liDCtva Konec liDCtva Tom Taylor

Tak toto ma dostalo. Oproti Zombie z Marvelu o niekoľko levelov lepšie, údernejšie a bezútešnejšie. Fakt sa s tým výborne tvorcovia vyhrali, či už Tom Taylor ako scenárista, alebo jednotliví kresliči, ktorých sa tu vystriedalo veru požehnane. Bolo to aj riadne akčné, aj citovo veľmi emotívne, pri jednej scéne som mal na krajíčku. Takže za mňa určite odporúčam a ten záver, no proste nemám slov, pecka.

11.06.2024 5 z 5

Sůva / Dr. Manhattan (limitovaná edice) Sůva / Dr. Manhattan (limitovaná edice) Joseph Michael Straczynski

Tak takto si predstavujem perfektné príbehy zo sveta Strážcov. Na rozdiel od Komedianta/Rorschacha mi všetky 3 príbehy prišli skvelo vypointované, napínavé a pekne nadväzujúce na Strážcov od Alana Moorea. Fakt výborný je príbeh Sůvy a jeho origin ako aj Rorschacha, čo mi chýbalo v knihe nesúcej jeho meno. Keďže milujem kvantové vesmíry a všetko okolo toho, tak som doslova hltal príbeh Dr. Manhattana, ktorý je veľmi podmanivý. A bonus v podobe Molocha bol nečakaný, najmä koniec a to ako sa jeho životný príbeh zaplietol k ostatným Strážcom. Jednoznačne túto lahôdku odporúčam.

04.06.2024 5 z 5

Batman: Deset nocí KGBeasta Batman: Deset nocí KGBeasta Jim Starlin

Príjemný retro komiks, ktorý obsahuje dva príbehy - jeden s vrahom, ktorý rozrezáva ženy mi pripomenul Jacka Rozparovača, ktorý je viac detektívny a potom ten titulný so samotným KGBeastom, ktorý je viac špionážny a akčnejší. Oba sa mi páčili a vidno, že Batman už tu začínal byť temnejší, ešte nie úplne, ale už začal. Fakt dobrý komiks, ale k plnému hodnoteniu mi niečo chýbalo.

26.12.2022 4 z 5

Batman: Evropa Batman: Evropa Brian Azzarello

Ach, tá kresba. Trochu mi pripomenula Arkham, tiež bila taká psychedelická a ťažšie stráviteľná. A príbeh o tom ako sa Batman a Joker musia spojiť, pretože obaja majú rovnaký vírus a majú týždeň na to, aby to vyriešili, inak zomrú a cestujú po krásnych európskych mestách, je tiež výborný. Hlavne ma potešila Praha :-) Krásne vyobrazená s pokecom k tomu (a každému mestu). Plus finále, ktoré ma prekvapilo, kto za tým všetkým stojí bolo fakt uspokojivé. Odporúčam všetkým milovníkom Batmana.

25.12.2022 5 z 5

Prasa Prasa Ivan Kučera

Výborný hororový thriller, ktorý je šokujúci, netradičný ako aj nečakaný s pár zaujímavými zvratmi. Oproti poviedke Prasa je román samozrejme prepracovanejší, psychologicky hlboký, zaujímavejší a v neposlednom rade hororovejší. Ivan vie ako vykresliť atmosféru a strašidelné situácie, ktoré sa nečítajú ľahko. Odporúčam a naparujem plný počet.

23.12.2022 5 z 5

To najhoršie v nás To najhoršie v nás Viktória Dominová Drgoncová

Tak toto bolo prekvapenie ako hrom. Taký dobrý thriller som dlho nečítal. Mladá slovenská spisovateľka Vikina Dominová si ma týmto úplne získala a ten zvrat na záver vynikajúci až mi tuhla krv v žilách. Odporúčam nielen ženám ako sa píše tu, ale aj mužom. Fakt výborný thriller. Klobúk dole, fakt super. Odporúčam každému a dúfam, že sa dostane do povedomia viacerým ľuďom.

30.08.2022 5 z 5

Hledaný: Hal Jordan Hledaný: Hal Jordan Geoff Johns

Nechápal som súvislostiam, bol to ťažký komiks na pochopenie, ale inak som sa bavil. Ani všetkých členov Ligy spravodlivosti som tu nepoznal, proste to bolo chabé. Druhá časť bola už tiež fajn, zaujímavá, ale tiež som nechápal, že kedy spolu chodili, za akých okolností a tak. Viac ako priemer to nebude.

03.08.2022 3 z 5

Temní rytíři Temní rytíři Dan Abnett

Tak druhý diel Metalu bola už totálna pecka. Dostali sme väčšinu odpovedí na nastolené otázky prvého dielu a predstavenie jednotlivých Batmanov z temného vesmíru bolo ukážkové. A to zrodenie Batmana, ktorý sa smeje bola strašidelná lahôdka. Tento hororový komiks je proste pecka. Nebolo mi všetko jedno, čo sa tam dialo a mal som aj riadne pocity strachu. Odporúčam a s chuťou sa chystám na tretí, záverečný diel.

31.05.2022 5 z 5

Noir: Detektivky v komiksu Noir: Detektivky v komiksu * antologie

Ako čakal som od toho oveľa viac. Jedna hviezdička je za Lemira, druhá za Azzarella a zvyšok nestojí takmer za nič. Je to takých 2,5 hviezdičiek ale na to aké som mal od toho očakávania sa prikláňam k nižšiemu hodnoteniu. Sklamalo ma to. Kresba väčšinou fajn čiernobiela, čo sa mi páči, ale tú pachuť horkosti v ústach to nezmaže. Ono problém je asi aj v tom, že na ploche 10 strán, ktoré má v priemere jeden príbeh, sa nedá veľa toho rozvinúť. Ešte dobre, že som tento komiks mal z knižnice.

05.02.2022 2 z 5

Superman: Supermanova smrt Superman: Supermanova smrt Roger Stern

Tak narozdiel od kritických komentárov, mňa si tento komiks získal. Veľmi sa mi páčil, hlavne tie celostránkové prípadne dvojstránkové výjavy boli super a hoci celý komiks je v podstate jedna veľká akčná jazda, tak mňa si to získalo a len kvôli tomu, že nie je bližšie objasnené konanie Doomsdaya a ani nie je vykreslený poriadne jeho koniec, respektíve koniec jeho vyčínania, tak dávam 4 hviezdičky. Samotná smrť Supermana bola fakt emocionálne silná, aj slzička mi kvapla. Retro úsmevné ako vždy, potešilo.

10.01.2022 4 z 5