mirabl mirabl komentáře u knih

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

(audiokniha). Tohle se může líbit asi jen holkám. Ta druhá část čtenářské obce, kterou Stvořitel vybavil také logickým myšlením, se u toho musela umlátit smíchy, včetně zde zmíněného "odborníka" Beara Gryllse. Flešbeky a hlášky typu "... ale měl jsem to radši udělat" mě vytáčely do červena. Pokud by se někdo zajímal o seriózní survival "romanci", doporučím spíše knihu La Loba (Alan Russell) ... případně hardcore verzi, jo, to je ta finální část Terroru (Dan Simmons).

08.03.2020 2 z 5

Dora a medvěd Dora a medvěd Helena Šmahelová

Zvláštní, trochu samotářský příběh, ale krásný. V dnešní uspěchané, technologicky šílené době (kdy děcka už nehledají zaběhnuté medvídky, ale jen "zaběhnuté" nabíječky svých šmajtfonů) mi díky této knize bylo umožněno znovu se vrátit o 50 let nazpět ... do normálu ... do téměř bezstarostného děctví. Autorka má můj obdiv za to, jak elegantně dokázala oživit svět snů a bezbřehé fantazie malé Dory.

02.09.2019 5 z 5

Poupata odkvétají v máji Poupata odkvétají v máji Herbert Ernest Bates

Roztomilá venkovská taškařice se spoustou dobrého jídla a pití. V době prvního čtení této knihy jsem nevěřil, že by mohli být Angličani opravdu tak žraví ... no, ale před pár lety se mi dostal do rukou vlastní životopis Agathy Christie :-).

24.04.2019 5 z 5

Kdo schovaný není... Kdo schovaný není... Thomas Perry

Přečteno jedním dechem. A navíc si nevzpomínám, kdy jsem naposledy zažil takový dějový kotrmelec. Lovecký duel ve finále nemá chybu. Doporučuji.

05.04.2019 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Námět není špatný, ale je velice těžké přečíst 700 stránek tohoto nekonečného televizního seriálu a udržet si zároveň neporušené duševní zdraví. Tuny a tuny žvanění, nad kterými by obdivně hvízdnul i Frederick Forsyth. Jo a tu a tam samozřejmě autorka svým permanentně souložícím hrdinům důmyslně ubližovala, by to nebylo tak fádní. Někde u přihřátého vévody mě to přestalo bavit a když ruka zákona sahala po dvou čarodějnicích, měl jsem sto chutí knihu mrštit do planoucího krbu. Ale ona není moje. S velkým "potěšením" ji pěkně vrátím nic netušícímu majiteli.

10.03.2019 3 z 5

(audiokniha). Pokud jsem u Příliš dlouhé swingers párty doslova hýkal nadšením, tak tady jsem s bolestí v srdci zaznamenal jen velké zklamání ... a masakrální ubíjející nudu během nekonečné eliminace (ne)mrtvých. Zdá se, že mistrovi jaxi došla inspirace a nápady, takže pár kouzelných mečů tu dějovou bídu (se spoustou zbytečné brutality) už zachránit nedokázalo.

31.10.2020 2 z 5

Osudný dopis Osudný dopis Gitta Holm

Příjemné počtení na jeden večer. Velká spokojenost. Škoda toho omezeného formátu šedesáti stran, protože Gitta Holmová psát umí a přišlo mi, že poslední třetina příběhu se odehrála tak nějak "zrychleně" ... ale i tak si u toho všechny holky popláčou :-).

12.06.2020 5 z 5

Máma zabiják Máma zabiják Asia Mackay

Ježkovy voči, bondovka pro kojící matky. Tohle se snad v mateřských centrech rozdává zdarma na vyrovnávání hormonální nerovnováhy. Bůh ochraňuj Její Veličenstvo anglickou královnu.

21.11.2019 3 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

(audiokniha). Ke svému překvapení jsem to dokázal poslouchat 2x za sebou, bo ten mix magie, sexu, ostře nabitých bouchaček ČZ 75 a perfektních hlášek mi jednoduše padnul do noty. 90%.

29.08.2019 4 z 5

Pohádky pro nehodné děti Pohádky pro nehodné děti Jacques Prévert

Setkání s touto knihou a šlápnutí do hovna mají něco společného. V obou případech smutně kroutíte hlavou (diplomaticky řečeno) a přejete si, aby k něčemu takovému už nikdy nedošlo. Kniha rozhodně není určena dětem ... spíše bych si tipnul, že ji využije nějaký mladý intelektuál, který píše disertaci na téma "Vliv Greenpeace na francouzské básníky ve 20. století".

22.08.2019 2 z 5

Vdova Vdova Fiona Barton

Ztráta času. Asi nejsem cílová skupina. Bulvár nečtu, televizní "zpravodajství" už několik let ignoruji a když vidím jak se ke mě na chodníku blíží výprava capartů z mateřské školky, tak raději přejdu na druhou stranu. Jeden nikdy neví ...

13.06.2019 2 z 5

Nevysvětlitelné záhady Nevysvětlitelné záhady Viktor Farkas

Kniha by si určitě zasloužila doprovodné ilustrace nebo fotky. To množství záhadologických informací na jedné textové hromadě je ve výsledku spíše frustrující. Z tohoto "seznamu" si ale každý může vybrat nějaké to své oblíbené heslo ... a začít opravdu bádat ... v nějaké jiné knize :-). Já jsem si vybral "Německá bitevní loď Scharnhorst".

19.04.2019 3 z 5

Milenka aristokrata Milenka aristokrata Kathryn Jensen

Moc pěkná romantická pohádka (nejen pro obdivovatelky a restaurátorky skotských hradů). Jen si myslím, že americká autorka nějak nedocenila význam slova "gentleman". Aristokrat s vybraným chováním by dámě svého srdce nikdy neřekl "Vypadni" ... to mě fakt zaskočilo. 90%.

26.10.2020 5 z 5

Zatoulaná kočička Zatoulaná kočička Jessica Steele

První dvě třetiny knihy, to bylo velmi příjemné čtení s nádechem romantického, stupňujícího se jiskření. Bohužel závěr mě zklamal. Když pominu opakovaně přerušené "splynutí duší" (to se prostě a jednoduše n-e-d-ě-l-á), tak sladkobolné osvětlující bláboly mě ke konci lehce přiotrávily. 70%.

19.10.2020 4 z 5

Dvanáct nocí v ráji Dvanáct nocí v ráji Barbara Dunlop

Řeknu to na rovinu: Tato kniha mi přinesla jediný zážitek ... ano, pohled na emocemi našlapaný fantastický snímek na obálce. To neuvěřitelné plkání o krásné holce, kterou bavilo hrát si na ušmudlaného lodního strojníka ... uff, tohle by nevymyslel ani hollywoodský scénárista. No a korunu tomu nasadila stupidní detektivní zápletka. 50%.

12.10.2020 3 z 5

Začalo to sázkou Začalo to sázkou Edna Mear

Bohužel průměrná, málo uvěřitelná a lehce zapomenutelná romance. A přitom ten začátek nebyl až tak špatný. Pokud někoho dokáže upoutat příběh šikovné (zamilované) cukrářky a chorobně žárlivého (zamilovaného) ředitele ... a nekonečně dlouho potom čekat na "překvapivé" finále ... drží v ruce tu správnou knihu.

08.10.2020 3 z 5

Amorův žertík Amorův žertík Sabine Stephan

Hodně podprůměrné (ne)romantické čtení ... prostě bída. Jednání hlavních postav bylo zcela stupidní, emoce nulové. Že by mi na konci příběhu ukápnula slza, hmm ... tak to ani náhodou.

26.09.2020 2 z 5

Utrpení novomanželky Utrpení novomanželky Irene von Velden

Utrpení bylo opravdu to správné slovo. Občas si přečtu nějaký ten romantický příběh, ale nevzpomínám si, že bych v některém z nich zaznamenal nabídku sňatku ve stylu: "Marino, prosím vás - uměla byste si představit, že byste se stala mojí ženou?". Jednání té (ne)zamilované dvojice mi přišlo dost nevěrohodné ... a neuspokojená sokyně Julie mi tam děsně lezla na nervy. Bejt to pořádná krimi, tak na konci by došlo k jejímu "záhadnému zmizení".

20.08.2020 3 z 5

Kdo s koho Kdo s koho Janet Dailey

V romantickém příběhu, kde se víc zamačkávají ranní budíky, smaží snídaně a usilovně pracuje ... je prostě něco špatně. Sám sobě se divím, že jsem to dokázal dočíst až do povinného happyendu. 50%.

14.03.2020 3 z 5

Podivné manželství Podivné manželství Bianca-Maria

Bianca-Maria opět nezklamala ... hlavní hrdinka byla kupodivu sirotek :-). Četlo se to dobře. Ono totiž na 60 stranách si autorka nemohla dovolit žádnou "vatu", takže se to dostávalo do opačného extrému: dějová smršť, všechno hrozně zjednodušené ... a ty happyendy, hmm, ty já tuze rád.

09.03.2020 4 z 5