Pohádky pro nehodné děti

Soubor pohádek, které výrazně vybočují z běžného průměru literatury pro děti. Krátká vyprávění se zvířecími hrdiny, smutná i humorná.

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160141/pohadky-pro-nehodne--160141.jpg 3.828
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno:

Contes pour enfants par sages, 1947

Kniha Pohádky pro nehodné děti

medlovice

Toto se opravdu nepovedlo a ani si knihu u nás nikdo nepůjčil, protože děti jsou většinou hodné a žádný rodič by neřekl, že jeho dítě je tak nehodné, že si zaslouží takové divné příběhy jako mrtvé zvířata a týraného lva a k tomu opravdu hrůzostrašně ošklivé ilustrace.

los

při dnešních trendech volby korektního vyjadřování a empatické výchovy Prévertovy (ne)pohádky působí téměř skandálně (pervertně); možná že v originále to zachraňuje francouzština, ale v českém překladu moc nezaujaly (a ty původní ilustrace jsou fakt odporné)

jiri77

Nakonec nevím přesně ,co mě na této knize tolik zaujalo, ale mě se to líbilo hodně, má to snad v sobě nějaké to skryté poučení. Na druhou stranu ,to pro děti asi úplně nebude.

Květinka008
19.10.2020odpad!

Pohádky? Vážně?! A pro děti?!

mirabl
22.08.2019

Setkání s touto knihou a šlápnutí do hovna mají něco společného. V obou případech smutně kroutíte hlavou (diplomaticky řečeno) a přejete si, aby k něčemu takovému už nikdy nedošlo. Kniha rozhodně není určena dětem ... spíše bych si tipnul, že ji využije nějaký mladý intelektuál, který píše disertaci na téma "Vliv Greenpeace na francouzské básníky ve 20. století".

PospecBrno
25.11.2018

kniha je pro všechny, kromě dětí, úplně jsem ji nesnášela včetně ilustrací... s hrůzou jsem zjistila, že to některé děti mají jako povinnou četbu, upřímně je lituji, začít se ve dvanácti letech z této sračky znovu pomočovat

kamibe
11.10.2018

Kniha je opravdu pěkně zpracovaná. Všechny pohádky jsem však přečetla s někdy lehkým, většinou však dosti velkým smutkem. Zajímalo by mne, jak působí na děti. Neumím si představit jinou práci s ní, než takovou, kdy po dočtení je třeba o tom promluvit. S někým, koho budou zajímat mé pocity pohádkou vybuzené. Také by stálo za to přemýšlet, proč tyhle pohádky mají být právě pro nehodné děti. Co by si o tom myslely děti?
Daleko víc se mi líbila báseň Jak namalovat ptáčka, kterou věnoval malířce ilustrací v této knize.

logos
05.03.2015

Miluju. Krátké, poetické, šílené, ale i velmi smutné příběhy. Kniha je navíc skvěle zpracovaná.