MinaHawke MinaHawke komentáře u knih

Dobrodruh Dobrodruh Charlotte Hughes

Knížka se mi líbila, taková romantika, která rozhodně není nijak náročná, ale má sympatický příběh.

28.12.2016 4 z 5

Slané prokletí Slané prokletí Jana Pronská

Od autorky jsem četla už jednu knihu, líbí se mi její styl psaní.

08.12.2016

Nevzpomínej na slzy Nevzpomínej na slzy Nina Douglas

Příběh byl dobrý, jen Sabina se podle mě měla Michaelovi svěřit hned, protože když někoho milujeme, tak při něm stojíme a věříme mu. Myslím, že se trápila trochu zbytečně.
Ale kdo mi nejvíc vadil, tak to byla sestřenice Roberta, ta byla vážně zlá a zakomplexovaná, no ale také dostala to co si zasloužila.

05.12.2016 3 z 5

Polibky v měsíční záři Polibky v měsíční záři Barbara Cartland

Kniha se mi líbila, i když byl příběh předvídatelný, ale mě se zkrátka něžná romantika líbí. Byla to změna oproti ostatním knihám, protože se odehrává v Řecku a myslím, že to byla příjemná změna.

01.12.2016 5 z 5

Zámek Pemberley Zámek Pemberley Emma Tennant

Je to trošku zklamání, čekala jsem od toho trochu víc. S mou milovanou Jane to má společného pramálo, ale nakonec jsem se začetla. Je pravda, že srovnávání s Austenovou není na místě, musí se brát jako volné "pokračování" Pýchy a předsudku. Jen mě mrzel konec, ten byl vážně uspěchaný, trochu bych to ještě rozvinula, škoda.

27.11.2016 3 z 5

Pýcha a předsudek (převyprávění) Pýcha a předsudek (převyprávění) Gill Tavner

Chyběly mi tam některé postavy, bez kterých si Pýchu a předsudek neumím představit. Ale kdo nečetl originál, tak mu to ani nepřijde. A třeba tato kniha své čtenáře tak zaujme, že si přečtou i originál, který je skvělý.

16.11.2016 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Kniha byla super, velmi jsem se bavila. Četla se mi velmi snadno.
Carolin byla úžasná a vtipná, moc jsem si jí oblíbila. Simon, prostě sexuální mašina :) Navzájem se společně doplňovali.
Líbilo se mi, jak se škádlili a stále používali dvojsmysly :)
I ostatní postavy byly sympatické (až na kulometa :D). Ale stejně nejlepší byl kocour Clive, to byl vážně řízek :)

08.11.2016 5 z 5

Rozum a cit (převyprávění) Rozum a cit (převyprávění) Gill Tavner

Nebylo to špatné, ale zkrátka na originál to nemá. Chyběly mi tam některé postavy, bylo to takové hodně osekané. Ale kdo nečetl originál a přečte tuto knihu, třeba ho navnadí a přečte si originál, což si myslím za to stojí.

08.11.2016 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Moc se mi líbila.

04.11.2016 5 z 5

Pýcha, předsudek a namlouvání Pýcha, předsudek a namlouvání Sybil Grace Brinton

Miluji romány Jane Austenové a tahle kniha pro mě byla takové zpestření. Vůbec mi nevadilo, že tam vystupovaly postavy ze všech románů, právě naopak.

21.10.2016 5 z 5

Něžný darebák Něžný darebák Barbara Neil

Knížka mě bavila, byla to příjemná změna od jiných harlequinek.

14.10.2016 4 z 5

Má noc je tvůj den Má noc je tvůj den Melanie Rose

Velmi zajímavý příběh, víc se mi tedy líbila část o Lauren, protože byla zajímavější, tedy alespoň pro mě. Jen mě trochu mrzel konec, přišel mi takový uspěchaný.
Jessika byla velmi sympatická a roli Lauren zvládala velmi dobře, nevím co si mám pořádně myslet o Grantovi, mohlo o něm být v knize víc, je to škoda.
Ale kniha je to vážně dobrá.

04.10.2016 4 z 5

Skandální polibek Skandální polibek Sophia Nash

Než jsem knihu začala číst, tak jsem od ní moc nečekala, ale docela mě překvapila a líbila se mi.

29.09.2016 5 z 5

Skrytá láska Skrytá láska Barbara Cartland

Moc se mi kniha líbila, hlavní hrdinové Roderick a Louisa byli báječní, moc jsem si je oblíbila. Zato lord Westbridge byl pravý záporák, neštítil se vůbec ničeho. Trochu mě zklamali Louisiny rodiče, jak se chovali, no jo majetek dokáže lidi zkazit.
Nechybělo napětí, intriky ani láska. Skvělá knížka.

22.09.2016 5 z 5

Kuchařská kniha Kuchařská kniha neznámý - neuveden

Zajímavá kniha, alespoň tedy pro mě. Obsahuje nejrůznější recepty, rady pro kuchařky a také několik fotografií, jak vypadalo tehdejší stolování. Je to takový rodinný poklad, protože kniha je po prababičce mé mamky.

17.09.2016 5 z 5

Uvězněná krása / Polibky v měsíční záři Uvězněná krása / Polibky v měsíční záři Barbara Cartland

Odela byla velmi milá a citlivá, když šlo o život, dokonce i odvážná. Markýz byl také sympatický, oba se mi líbili. Byla to taková rozkošná jednohubka, příběh se mi moc líbil.

13.09.2016

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Skvělá knížka, skvělý pan Werich. Miluju jí.

10.09.2016 5 z 5

Pýcha a předsudek po česku Pýcha a předsudek po česku Helena Winterová

Po pravdě, než jsem začala knížku číst, tak jsem se toho docela bála, ale musím říct, že to není špatná knížka. Autorka použila hlavní myšlenku z knihy Pýcha a předsudek, protože postavy Marka a Alexe jsou vlastně takoví Wickham a Darcy po česku, jak už z názvu vypovídá a Helena je Elizabeth.
Jak říkám, mě se kniha líbila, ale určitě není pro každého.

06.09.2016 3 z 5

Rozum a cit: Jane Austenová v jednadvacátém století Rozum a cit: Jane Austenová v jednadvacátém století Joanna Trollope

Kniha mě bavila, nezklamala mě. Bylo zajímavé si představit postavy z knihy, jak by se chovaly v jednadvacátém století a právě tento příběh umožní čtenáři nahlédnout do osudů postav. Samozřejmě, že knihu Rozum a cit nepředčí, protože to by ani nešlo. Brala jsem to jen jako takové odbočení a nesrovnávala s originálem.

26.08.2016 4 z 5

V horkém písku pouště V horkém písku pouště Barbara Cartland

Tahle kniha byla úplně z jiného prostředí než ostatní od autorky, ale stejně se mi líbila.
Vita uprchne před nechtěným manželstvím s lordem Banthamem, chce se dostat do Damašku za svou tetičkou Jane, ženou šejka El Mezrab. Ale cestou ji unesou lidé šejka Shaalan El Hasseina. Co se stane s Vitou?

19.08.2016 5 z 5