Milten Milten komentáře u knih

Kolosální Conan z Cimerie Kolosální Conan z Cimerie Timothy Truman

Conanovi a celkově Howardovi jsem bohužel propadl teprve nedávno, ale byl jsem štěstím bez sebe, když se mi podařilo ještě zakoupit jeden z posledních kusů na stránkách jednoho e-shopu. A takovou knihu chcete mít ve své knihovně... Kolosální nejen po fyzické stránce, ale zkrátka skvělou i obsahově. A teď budu jen doufat, že se mi podaří získat za přijatelnou cenu prvního Kolosálního Conana.

10.03.2021 5 z 5

Neonomicon Neonomicon Alan Moore

Mysteriózní komiks plný vražd, sexu, úchylných sekt, kde sledujeme poutavé vyšetřování dvou agentů FBI. Ač jsem od Lovecrafta zatím nic nečetl, tak jsem si celý příběh užil.

02.03.2021 4 z 5

Zpátky do temnoty Zpátky do temnoty Robert Ervin Howard

První věc, kterou si při zmínce o téhle sbírce povídek vybavím, budou bezesporu Holubi z pekla. Příběh, kde se cestovatel z Nové Anglie za pomoci jižanského šerifa snaží očistit své jméno a bojuje s hrůzostrašným zlem, které čeká v jednom opuštěném domě. Musím říct, že je to povídka napínavá od začátku do konce. Hrdinové jsou sympatičtí a člověk ani nedýchá, když se snaží celé věci přijít na kloub. Dále musím zmínit Mohylu na ostruhu, Údolí červa a Aššurbanipalův plamen. Howard je skvělý vypravěč a člověk se s ním rozhodně nenudí.

28.02.2021 4 z 5

Dracula (komiks) Dracula (komiks) Bram Stoker

Zdařilá komiksová adaptace Stokerova díla. Černobílé ztvárnění podtrhlo chmurnou atmosféru boje s nadpřirozeným zlem. Opravdu oceňuji, že autor komiksu zachoval charaktery všech postav a nedošlo k jejich zprznění jako v některých filmových zpracováních.

22.02.2021 4 z 5

Z Divokého západu Z Divokého západu Robert Ervin Howard

Velice rozmanitá povídková sbírka. Čtenář v ní najde pistolníky všechno druhu a tak je to i se samotnými příběhy v této knize, kde najdeme humor, napětí, lásku a vše, co člověk očekává od Divokého západu. Moje oblíbené povídky - Likvidace sralbotky Donoryho, Ortel pouště, Černý vítr, Supové z Wahpetonu.

17.02.2021 4 z 5

1400 dní - Válka Severu proti Jihu den po dni 1400 dní - Válka Severu proti Jihu den po dni Chris Bishop

Opravdu přínosná kniha o Válce Severu proti Jihu. Kniha je plná krásných ilustrací a fotografií - lodí, zbraní, plánů bitev, takže čtenář získá spoustu detailních informací o celém konfliktu. S touto knihou se nakladatelství Jota opravdu vytáhlo. Jen mě mrzí, že jsem v antikvariátu zakoupil výtisk, kde chybí posledních osm stran, ale to je můj problém :)

03.02.2021 5 z 5

Legendy: Praga mater urbium Legendy: Praga mater urbium Michael Bronec

Další vynikající sbírka povídek od Strak na vrbě. Když jsem si knihu vzal do ruky a podíval se na krásnou obálku od Tomáše Kučerovského, tak už jsem věděl, že jsem koupí téhle knihy rozhodně neprohloupil. Vybrané povídky mě v tom jenom utvrdily. Musím zmínit například Případ boží spravedlnosti, kde se setkáváme s výstředním koronerem Lionetem, který se snaží přijít na kloub záhadným úmrtím na Karlově mostě. Dále mě uchvátila Hřbitovní flóra. Sledujeme zde kriminalistu Adama Rollendera a jeho strhující vyšetřování, kde se z banálního případu stává něco mnohem horšího a na záda mu přitom dýchá StB. A v neposlední řadě skvělý Most od Roberta Fabiana. Příběh o vykoupení se ze svých hříchů, který mi svým prostředím připomněl jeden povedený britský seriál, jenže ten Fabiánův svět je mnohem drsnější a temnější. Příběh, kde i malé kotě může být velkým hrdinou. Další povídky jsou také zdařilé a žádná mi nepřišla podprůměrná. Více takových povídkových sbírek.

18.01.2021 5 z 5

Zmizelá karavana Zmizelá karavana Zane Grey

Stephen Latch si vlivem zrady a zlomeného srdce zvolí cestu psance a celý zbytek života se s touto volbou vypořádává. Dostal jsem to, co jsem hledal. Drsný western, kde člověka může potkat smrt i při obyčejné karetní hře. Moje první kniha od Zane Greye a rozhodně ne poslední.

30.12.2020 5 z 5

Ronald Reagan Ronald Reagan Dinesh D'Souza

Ronald Reagan je v očích levicových elit hodnocen jako hlupák, což není nic neobvyklého. Na to musí být republikán v Bílém domě zvyklý a připravený. Dinesh D'Souza vyvrací tato tvrzení a celkem úspěšně se snaží odkrýt prezidentovo osobnost, jeho silné stránky i ty slabé. A podařilo se mu to úspěšně.

01.12.2020 4 z 5

Prezidenti rozdělené Ameriky Prezidenti rozdělené Ameriky Martin Kovář

Tuto knížku jsem začal číst den před volbami v USA. Kniha je graficky pěkně zpracovaná. Obsahuje fotografie, volební mapy, osmnáct profilů prezidentů a tři kandidáty, kteří měli slibně nakročeno do Bílého domu, ale nebylo jim přáno. Oceňuji a souhlasím s autorem, že přiznaná neobjektivita je mnohdy cennější než rádoby objektivní a sterilní monografie. Amerika byla vždy rozdělená, ale příkopy nebyly dlouho takto hluboké. Třeba se v roce 2024 objeví kandidát přijatelný pro většinu Američanů, ale moc tomu nevěřím.

07.11.2020 4 z 5

Taranitový triptych Taranitový triptych Leonard Medek

Můj kamarád si původně při pohledu na obálku knihy myslel, že čtu Verneovku. A chvílemi na mě tato kniha opravdu působila jako Verneovka, ovšem v tom nejlepším smyslu slova. Tři příběhy, ve kterých sledujeme jistého Herberta Smithe-Powella, vždy očima někoho jiného. A mě to bavilo a to dost. Koupí jsem získal nejenom knihu obsahově skvělou, ale i vzhledově nádhernou. Zkrátka skvost.

02.11.2020 5 z 5

Sedm ryb Sedm ryb Argonantus

Argonantus mi opravdu přirostl k srdci. První polovina jeho dobrodružství pro mě byla o něco lepší, druhá polovina chvílemi ztrácela tempo, ale přesto musím udělit plné hodnocení. Myslím, že autor dokázal skvěle popsat 12. století, které okořenil nadpřirozenem. Dnes jsem se navíc dozvěděl, že Michael Bronec ze Strak na Vrbě dostal k pročtení další Argonantovo dobrodružství, tak věřím, že to s jeho vydáním dobře dopadne.

10.09.2020 5 z 5

Ztracené letopisy Ztracené letopisy Argonantus

S Argonantem jsem se poprvé setkal v povídce Meč drakobijců a tenhle zdařilý mix středověkých reálií a fantasy mi opravdu sedl, takže jsem se hned vrhl na Ztracené letopisy a opět jsem nebyl zklamán. Nejvíc mě zaujaly tyto povídky - Ochránce cesty, Souboj, Cesta zpátky, Temný rytíř.

22.08.2020 5 z 5

Žoldnéři fantasie: Rytíři z činžáku Žoldnéři fantasie: Rytíři z činžáku Michael Bronec

Pro mě první ročník Žoldnéřů fantasie a musím říct, že ve mne převládá spokojenost. Ano, některé povídky mě bavily více, některé méně, ale nemůžu říct, že by mě nějaká nudila a to vůbec není málo. Bude se těšit na další díla od těchto nadějných autorů.

16.08.2020 4 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Michael Shaara

Vynikající kniha o rozhodující bitvě války Severu proti Jihu, jejíž autor plným právem obdržel Pulitzerovu cenu za toto dílo. Michael Shaara si vybral jako průvodce touto bitvou důstojníky obou stran a skvěle vystihl jejich charaktery. Úplně jsem cítil Longstreetův smutek, když posílal Pickettovu divizi proti středu armády Unie.
,,Ne,‘‘ hlesl Armstead. My oba. To ne. Jen my oba. Ne my všichni.

31.07.2020 5 z 5

Sen Ockerwee Sen Ockerwee George R. R. Martin

Velká část příběhu se odehrává v létě roku 1857, tedy necelé čtyři roky před vypuknutím války Severu proti Jihu. Martin velice dobře vystihuje dobové reálie, které okoření nadpřirozenem. Ústřední dvojici hrdinů jsem si oblíbil a opravdu jsem si plavbu po Mississipi s nimi užil. Závěrečná část mně přišla trochu slabší, ale celkově se po přečtení považuji za spokojeného čtenáře. Jen ten konec ve mne zanechal smutek, ale to už tak u Martina bývá.

13.07.2020 4 z 5

Led, oheň a fůra větru Led, oheň a fůra větru Jindřich Rohlík

Třetí díl byl pro mě nejzdařilejší. Boj s gryfy, elementálové, Filip a jeho touha být za hrdinu. Přesto si asi budu nejvíce pamatovat Astara a jeho osud. Autor totiž oživil moje dávné dětské trauma, které mi způsobil Nekonečný příběh. To Vám tedy pěkně děkuji, pane Rohlíku :)

01.07.2020 4 z 5

Krev Donouhů Krev Donouhů Meriwether Buchanan (p)

Ze začátku jsem se trochu obával, že to bude souboj dokonalých klaďasů a absolutně neschopných a tupých záporáků, čehož jsem byl svědkem třeba v Eléniu od Eddingse. Ale ne, Con je trochu Superman, ale jeho soupeři nejsou žádní idioti a Dohounům dokáží nepěkně zatopit. Zkrátka drsný western, kde nikdo nedostává nic zadarmo, takže bych se vůbec nebránil případnému pokračování.

29.05.2020 4 z 5

Masakr Masakr Bernard Cornwell

Starbuck opět prokazuje svoje velitelské schopnosti, na scénu se vrací lotr Blythe a v závěru čeká čtenáře Antietam. Ze stránek čtenář opravdu cítí únavu, bolest, odhodlání, které vojáci prožívali a to prostě vypovídá o Cornwellovi a jeho spisovatelské kvalitě. Uchovávám bláhovou naději, že se autor ke Starbuckovi, Swynyardovi, Datlovi a spol vrátí. Díky téhle sérii jsem se začal více zajímat o americkou občanskou válku. Dokonce si začínám pořizovat vojenskou výstroj a hodlám se zúčastnit rekonstrukcí bitev, takže jsem díky autorovi získal zajímavý koníček. Díky, pane Cornwelle!

13.09.2019 5 z 5

Prapor Prapor Bernard Cornwell

Datla v roli mentora střídá jeden napravený hříšník, Starbuck povýší na majora a vše opět vrcholí napínavou bitvou. Bernard Cornwell prostě umí.

14.08.2019 5 z 5