Masakr

Je pozdní léto roku 1862 a Konfederace konečně podnikla vpád do Spojených států amerických. Nathaniel Starbuck, syn seveřanského kazatele, bojující na straně vzbouřeneckého Jihu, je jmenován velitelem trestného pluku, opovrhovaného útvaru ulejváků a zbabělců. Jeho nepřátelé očekávají, že toto jmenování bude znamenat jeho pád. Aby je vyvedl z omylu, musí Starbuck rozklížený útvar vést do boje proti seveřanské posádce v Harper’s Ferry a pak přes hranici na břehy říčky Antietam, kde bojuje v bitvě, jež se stane nejkrvavějším střetem občanské války. Strhující román v živých barvách zachycuje hrůzy na bojišti. Masakr je čtvrtým dílem Starbuckovské kroniky. Už přes rok trvá válka Severu proti Jihu. Statečnost Jižanů a důmysl generálů Leea a Jacksona jim dosud pomáhaly vítězit nad Severem, který má ve všem naprostou převahu. Teď se však zdá, že se karta obrací. Na pozadí historických událostí nalézají vyústění i osudy Nathaniela Starbucka, Seveřana bojujícího za Jih, a jeho někdejšího přítele Adama Faulconera, Jižana přeběhnuvšího na Sever....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/163970/masakr-163970.gif 4.451

Kronika Nathaniela Starbucka (4.)

Vydáno:, BB art

The Bloody Ground (1996)

Kniha Masakr

druzickaster
24.10.2018

I když člověk ví, jak to celé dopadne tak prostě těm klukům jižanským musí držet palce. Není to tím, že bych podporoval otrokářství, ale jejich chcrabrostí a zápalem pro věc a hlavně kvalitním vedením. Když dostane i početně mnohem věší armáda do velení totálního tupce a poseru, tak pak nemůže čekat obdiv a náklonost, jen škoda těch tisíců životů na obou stranách. Snad se s Natem neloučíme nadobro. I tato série mě bavila.

lampernaqui
14.01.2018

Po přečtení poslední čtvrté části bych si i s radostí přečetl další pokračování Starbuckových příběhů, ale bohužel. Když se pořádně začtu, najednou je konec. A to jsem sledoval příhody jednoho z nejlepších záporáků, o jakém jsem v poslední době četl. Blythe se doufám ještě vrátí.

Boby17
10.10.2017

Autor vrhnul Nata Starbucka ke Žlutonožcům a byla to tedy panečku jízda! Není jediný důvod ohodnotit knihu jinak, než plným počtem hvězd. Jak se říká, má všech pět "P" - myslím tedy ta knížka :-). Nemohu se dočkat, až nás Pan spisovatel obohatí dalším pokračováním, snad to bude brzy. Jen lituji, že se v dalších dílech již nepotkáme s některými postavami (budoucím čtenářům nebudu ani naznačovat), jejichž životní pouť ukončila válka.

vrony
24.09.2016

Moc pěkné.

Ládja
25.06.2016

Nejlepší díl série. Doufám, že se k ní pan Cornwell vrátí. Ze začátku celé série jsem měl potíže se do jednotlivých dílů začíst, ale tady to šlo nějak samo. Když jsem si už konečně na Starbucka zvykl, tak to končí. Nathaniel má trochu ze Sharpa, ale nemá jeho klid a je lepší v tom, že i pochybuje a miluje a doufám. Pan Cornwell mě vždy ponouká k tomu, abych si o nějaké události přečetl i něco jiného. A je to zajímavé, jak si člověk dokáže potom rozšířit obzory. Doporučuji...

VeronikaPate
27.10.2014

Tak tohle bylo super! Na začátku prvního dílu jsem nebyla jistá, zda se přelouskám přes všechny 4. Nicméně právě od konce prvního (Rebel) nabyl příběh neuvěřitelný spád a vrcholem byl tento čtvrtý díl, Masakr. Celou knihu jsem přečetla za odpoledne, poněvadž odpoutat se od děje bylo skoro nemožné!
Skvěle popsané a vykreslené postavy, jejich charakter, myšlení, vlastnosti, to samé u vykreslení děje.
Prostě paráda!
Tak nějak skrytě doufám, že by se toho mohl ujmout někdo schopný a udělat z toho kvalitní seriál :-)

klokan.1905
14.06.2014

Tak, to byla opravdu bomba... Skvěle popsaná bitva u Antietamu!!! Váhající generál McClellan, který se neustále obával Jižanů... Vykutálený právník Delaney... Další výborně popsané postavy - Blythe, Potter, Lucifer, Swynyard... Starbuck se pomalu stává nesmrtelným, asi jako Richard Sharpe, ale mně to vůbec nevadí ;-) Těším se na případné pokračování....

PeterPe
09.02.2014odpad!

Sorry pri hodnocení som sa preklepol takže žiadný odpad ale špičková saga Nathaniela Starbucka,doporučujem