Led, oheň a fůra větru

Led, oheň a fůra větru https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394522/bmid_led-ohen-a-fura-vetru-dvz-394522.jpg 4 28 4

Brány Skeldalu série

< 3. díl >

Dobrodružství nabírá grády! Ať chtěji nebo ne, musejí se naši hrdinové ponořit do chladných hlubin ledových jeskyní a moc si přejí, aby jim alespoň chvíli bylo o něco tepleji. Samozřejmě jen do té doby, než se před nimi objeví sopka dštící lávu. Proti tomu je Větrná hora, kde se cestou coby nevyžádaný bonus naučí létat, už jen takový gryfí pšouk. Divadelní principál Filip je stále vystrašený, Elvíra pořád kouzelná a válečník Wahargem ještě furt nasraný (promiňte, to ta dračí krev). Malí lidé z ostrova jsou ze všeho tak trochu vyjukaní a tak trochu těhotní... Zkrátka, čeká Vás v pořadí již třetí porce dobrodružné zábavy při putování k magickým Branám Skeldalu.... celý text

Přidat komentář

cziss
21.08.2022 5 z 5

Moc pěkná knížka. Na Rohlíkovi je znát, že se do psaní vážně dostal. Tento díl mi svou "epizodností" a dalšími prvky nejvíce připomínal hru - a to se mi líbilo.

kolacky
17.12.2021 4 z 5

Dost mě štvalo, jak si z Filipa kdekdo dělal rohožku. Copak on se někam hrnul? Spadl do děje jako mravenec do mravkolvího trychtýře...


Milten
01.07.2020 4 z 5

Třetí díl byl pro mě nejzdařilejší. Boj s gryfy, elementálové, Filip a jeho touha být za hrdinu. Přesto si asi budu nejvíce pamatovat Astara a jeho osud. Autor totiž oživil moje dávné dětské trauma, které mi způsobil Nekonečný příběh. To Vám tedy pěkně děkuji, pane Rohlíku :)

Sidonie
07.02.2019 5 z 5

Ach jo, a co dál? :)

Děj má spád, ale ke sbližování postav nedochází a na konci mám dojem, že se vlastně příběh ani moc neposunul, jen vzbudil spoustu otázek - ale nevadí, jen aby už byl další díl.

Párkrát mě něco pobavilo. A napínavé to rozhodně je. Oproti předchozím dílům, se tady už skutečně zamýšlíte nad tím, jak to všechno je a komu se dá věřit. Na rozuzlení si ale asi budu muset ještě počkat :)
Občas jsem měla dojem, že se v knize najednou něco objeví, nač jsme měli být - ale nebyli - připraveni z předchozích dílů. To mě při čtení pokaždé mírně rozhodí.

Btw. Maličko jsem doufala, že se pak někde v nouzi objeví Astarův duch a odveze Filipa do bezpečí :-D

(Jo a doufám, že v dalším díle už nebude všechno subtilní :-D)

Spoilery v diskusi.

Autorovy další knížky

Jindřich Rohlík
česká, 1975
2016  70%Legenda o Rovenu
2014  71%Země bez zákona
2021  89%Skeldal
2017  85%Bílá věž
2018  82%Led, oheň a fůra větru

Kniha Led, oheň a fůra větru je v

Právě čtených2x
Přečtených29x
Čtenářské výzvě2x
Knihotéce46x
Chystám se číst10x
Chci si koupit10x