MiLiška MiLiška komentáře u knih

Vánoce za dveřmi Vánoce za dveřmi Barbora Vajsejtlová

Co kdyby Vaše děti dostávaly v mikulášské nadílce knihu s vánoční tématikou? (Tento úžasný nápad není bohužel můj...) A tak jsem své 2 a půlleté dceři nakoupila asi 14 knih, do zásoby, co kdyby příští rok (a pak ty následující) nebyly k sehnání. A začala jsem je číst. Vánoce za dveřmi je útlá kniha s ilustracemi od mé oblíbené Zdeňky Krejčové, autorkou je pro mě zatím neznámá Barbora Vajsejtlová. Snad se dceři, až trochu povyroste, bude líbit, jen jí budu muset vysvětlit, že ježek na bodlinách jablíčka nenosí, protože je hmyzožravec. I ten perníkový!

11.11.2020 4 z 5

Povídání o svaté Anežce České Povídání o svaté Anežce České Lenka Rožnovská

Ono je někdy opravdu těžké ty naše děti zaujmout... Ale popořádku... Ráda čtu knihy, které se snaží dětem přiblížit naši minulost, zvlášť když jsou takhle hezky napsané (babička vypráví dětem o sv. Anežce České) a ilustrované. Je jasné, že po knize sáhnou spíš holky, kluky by určitě bavilo vyprávění o Přemyslu Otakarovi II. Každopádně bych ji doporučila do školní knihovny, může zpestřit hodinu vlastivědy.

24.10.2020 5 z 5

Dobrodruh Dobrodruh Katherine Rundell

Když jsem před lety začínala s četbou pro děti a mládež, vybírala jsem si knihy nejen podle autorů či žánrů, ale i podle nakladatelství. Dodnes s velkým zájmem sahám po knihách z nakladatelství Argo, i když už jsem se ve výběru několikrát zklamala. Nejinak tomu bylo i v případě Dobrodruha. Jsou knihy, kterým věříte vše, třeba i draky nebo mluvící zvířátka. A pak jsou knihy, které sice mají zajímavý námět a vcelku svižný děj, ale přesto příběhu, který čtěte, nevěříte, neztotožňujete se s ním. Vím, že mezi dětmi si kniha své čtenáře najde. Bude se jim líbit dobrodružství, které dětští hrdinové zažívají, ilustrace, které jsou na začátku každé kapitoly, závěr, který je (jak taky jinak) napínavý a dojemný... A pokud budou číst pozorně, občas v knize narazí na "moudro".

16.10.2020 2 z 5

Slunečnice aneb Rukověť malého zahradníka Slunečnice aneb Rukověť malého zahradníka Jiří Dvořák

I když se snažím sledovat tady na DK knižní novinky, občas zapomenu kouknout. O to větší radost pak mám v knihkupectví, narazím-li na novou knihu některého mého oblíbeného autora... A tím Jiří Dvořák je. To, co dokáže on, to umí totiž málokdo. Určitě si Slunečnici přečtěte, je to útlá kniha plná zajímavostí ze světa rostlin. Najdete v ní i pokusy, hodí se tedy i do školní knihovny. Vydalo ji nakladatelství Baobab, takže je úchvatná i po výtvarné stránce.

24.09.2020 5 z 5

Pachatelé dobrých skutků 2: Duchaři Pachatelé dobrých skutků 2: Duchaři Miloš Kratochvíl

Miloš Kratochvíl prostě umí. Myslím, že jeho humor pobaví děti i jejich rodiče. 1. díl (přečtený před pár lety) mě nadchnul, 2. díl (dočtený dnes) mě občas trochu nudil, proto jen 4 hvězdičky.

22.09.2020 4 z 5

Rozumí koza petrželi? Rozumí koza petrželi? Renata Škaloudová

Knih o češtině pro děti moc není, tak pokud na nějakou narazím, koupím si ji. Tahle na přečtení čekala 2 roky. Těžko se mi hodnotí, čekala jsem asi víc, menším zklamáním byly i ilustrace jinak úžasného Pavla Koutského. Možná kdybych knihu předčítala dětem ve škole a nečetla ji na jeden zátah, možná bych ji ocenila víc. Takže paní učitelky 1. stupně, věřím, že může zpříjemnit nejednu hodinu českého jazyka.

18.09.2020 3 z 5

Hilda a domácí skřítek Hilda a domácí skřítek Stephen Davies

Miluju Hildu! Těším se na každý nový díl. Že vyšel už třetí, mě velmi potěšilo. Ze začátku jsem se sice lehce nudila, o to víc jsem si však knihu užila, když se děj rozjel. Užijte si ji i Vy!

14.09.2020 5 z 5

Hledám tátu, zn. spěchá Hledám tátu, zn. spěchá Kristýna Křupková

Nebýt čtenářské výzvy, asi bych po knize jen tak nesáhla... Zpočátku mi kniha připomněla jinou knihu, Dívku s pomeranči. Jenže tu jsem četla tak dávno, že si netroufnu srovnávat, nakolik jsou si podobné. I když je první část knihy vtipnější, víc mě bavila ta druhá, proto nakonec 4 hvězdičky.

25.06.2020 4 z 5

Kletba vlkodlačího chlapce Kletba vlkodlačího chlapce Chris Priestley

Na tuto knihu jsem se opravdu těšila... Jenže jsem se při čtení nebavila, a to dost dlouho. Že by chyba na straně překladatele? Chris Priestley je přece skvělý autor! A pak jsem si řekla, že knihu dočtu, když už jsem si ji koupila, že už od ní nic nečekám, a v tom mě začala bavit. Věřím, že dětem se kniha líbit bude, zápletky jsou zapletené tak akorát, kapitoly jsou krátké, ilustrace originální (vždyť jsou od samotného autora) a slibovaný humor (taky dost originální) rozhodně nechybí.

06.06.2020 4 z 5

Poznej květiny, stromy, zvířátka Poznej květiny, stromy, zvířátka Markéta Vítková

Dva jednoduché příběhy... Věřím, že by malé děti zvládly propracovanější děj. Po výtvarné stránce nelze knize nic vytknout, ilustrace jsou nádherné!

14.04.2020 4 z 5

Knihožrouti - Tajný čtenářský spolek Knihožrouti - Tajný čtenářský spolek Klára Smolíková

Mně se líbila kniha i ilustrace, určitě si přečtu i předchozí díly.

25.02.2020 5 z 5

Osiánův cestovní kotlík aneb S Kelty nejsou žerty Osiánův cestovní kotlík aneb S Kelty nejsou žerty Světlana Glaserová

Kniha opravdu není špatná, věřím, že nadchne mnoho dětských čtenářů, bohužel jsem už dlouho nečetla knihu, ve které by bylo tolik chyb v interpunkci! (Nemám teď na mysli překlepy, ty jsou skoro v každé knize, v této se jich taky pár objevilo.) Takže knihu předávám dál...

24.02.2020 3 z 5