Povídání o svaté Anežce České

Povídání o svaté Anežce České https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440040/bmid_povidani-o-svate-anezce-ceske-70r-440040.jpeg 4 11 5

Určeno pro 8+ Výlet do dávné historie může být poutavý i poučný. V naší knížce se vrátíte v čase více než osm set let zpět, a přesto se dozvíte o princezně, na kterou se dodnes vzpomíná s láskou. Jmenovala se Anežka a byla dcerou krále Přemysla Otakara I. Odmítla se vdát za významné panovníky své doby a raději vstoupila do kláštera, aby tak mohla pomáhat chudým a nemocným. Víte, kdo byla naše svatá Anežka Česká a čím si získala pozornost a srdce mnoha lidí? Znát pouze jméno v jejím případě nestačí, proto je vyprávění babičky Anny určeno nejen jejím vnoučatům, ale i všem zvídavým malým čtenářům.... celý text

BarcaStell
17.01.2021 5 z 5

Knížka se mi moc líbila

berau
09.01.2021 3 z 5

V naší rodině jsme to udělali naopak. Naše dcera Anežka četla nám, my poslouchali a já občas samolibě usměrnil autorčin romantický balast do skutečných historických reálií, které se do knihy zřejmě nehodily. :-) ... ale jinak proč ne, pro děti zcela dostačující.

Ethys
01.12.2020 5 z 5

Krásná knížka pri děti.

MiLiška
24.10.2020 5 z 5

Ono je někdy opravdu těžké ty naše děti zaujmout... Ale popořádku... Ráda čtu knihy, které se snaží dětem přiblížit naši minulost, zvlášť když jsou takhle hezky napsané (babička vypráví dětem o sv. Anežce České) a ilustrované. Je jasné, že po knize sáhnou spíš holky, kluky by určitě bavilo vyprávění o Přemyslu Otakarovi II. Každopádně bych ji doporučila do školní knihovny, může zpestřit hodinu vlastivědy.

Knihomura
20.04.2020 3 z 5

Ilustrace skvostné! Záměr je jasný, ale vyprávění /styl/ děti nezaujme. Škoda.

Autoři knihy

Lenka Rožnovská