miklaras miklaras komentáře u knih

Všichni sloni v orchestru Všichni sloni v orchestru Miloš Macourek

Dceři se knížka líbila. Já znám Macourka báječnějšího a nápaditějšího (a trochu míň surrealistického). Ale Born a Macourek je dobré spojení

09.11.2013 3 z 5

Filosofie pozdní antiky Filosofie pozdní antiky Arthur Hilary Armstrong

Filosofická kniha, která mě kupodivu bavila velice. Doporučuji

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Když se oprostíte od faktu, že se vám Dekameron snažili pilně zhnusit učitelé, kteří vám nařídili ho číst povinně, můžete získat báječnou, vtipnou, příjemnou knihu, která vám rozhodně nepřijde jako nudná klasika :-)

09.11.2013 5 z 5

Židovská modlitba Židovská modlitba Carmine Di Sante

Potřebná kniha, poskytující východisko k bádání o vzniku a vývoji křesťanské modlitby

09.11.2013 3 z 5

Znamení života Znamení života Friedrich Weinreb

Nádherná kniha, v níž se střetává rovina židovské mystiky s rovinou hlubokého příběhu starých jmen

Šmírbuch jazyka českého Šmírbuch jazyka českého Patrik Ouředník

Klasika, která neomrzí

Staletí kolem nás Staletí kolem nás Jaroslav Herout

Rozšířený Slabikář návštěvníků památek. Rozhodně vynikající průvodce po architektonických prvcích.

Oblak nevědění Oblak nevědění neznámý - neuveden

Kniha, která se prakticky nedá číst. Musí se prožít. Stejně jako jiné knihy o meditačních praktikách.

02.11.2013 4 z 5

Břeh nesplněných snů Břeh nesplněných snů Alexandr Grin (p)

Snový kaleidoskop jemného přediva lidské fantazie.

Z tajností žižkovského podsvětí Z tajností žižkovského podsvětí Jaroslav Žák

Kniha, kterou v dnešní době už asi málokdo pochopí. Z mladších ročníků snad jen ti, kteří se zabývají dějinami každodennosti v raném 20.století. Pro naše dědečky to byla kniha ohromně vtipná a rozuměli í víc, než my. Stejně ale stojí za přečtení. Je to vtipná kuriozita.

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Na to, jak se mi líbil film, kniha byla prostě....letní slaďáček na dovolenou

01.11.2013 2 z 5

Čtyři západy slunce (Román o románu) Čtyři západy slunce (Román o románu) Mika Waltari

Kniha z mých asi 12 let. Dodnes si z ní pamatuji některé pasáže.

01.11.2013 5 z 5

Ateliér ztracených snů Ateliér ztracených snů Frédérick Tristan

Kniha, která trochu zapadla a ztratila se, přitom jde o mimořádně zajímavého autora, který se nebál surrealistických motivů ani komplikovanosti cross reading románu. Malá kniha, plná obrazů by neměla tak úplně zmizet a vypařit se.

12.01.2023 4 z 5

Žádná kapka není ta poslední Žádná kapka není ta poslední Mauser De Vader

Je stručný. Jako životní přelomy. Jako všechno, na co se nedostávají člověku příliš složitá slova.
Jeho poezie reflektuje naši přítomnost, v tom je silná, protože se nesnaží o velká, rozmáchlá gesta, glosuje to, co prožíváme, jasně, zřetelně, po kapkách. A nám zbývá věřit, že žádná kapka není ta poslední.

12.11.2022 5 z 5

O svatém Františku aneb zrození ducha novověku O svatém Františku aneb zrození ducha novověku Zdeněk Neubauer

Když vědec píše o chudobě ducha je to náramné

12.05.2014 5 z 5

V melounovém cukru V melounovém cukru Richard Brautigan

Milovaná kniha. Už od dob, kdy jsem poprvé četla verzi přepsanou na psacím stroji.

28.12.2013 5 z 5

Písmo (Boží dobrodružství, Ježíškova dobrodružství) Písmo (Boží dobrodružství, Ježíškova dobrodružství) François Cavanna

Dokonalá pitomina, která rozesměje.

18.11.2013 2 z 5

Bajky Bajky Ezop

Díky Hollarovým rytinám má rásné vydání nový rozměr.

18.11.2013 5 z 5

Česká středověká paleografie Česká středověká paleografie Hana Pátková

Vynikající, obsažná a podrobná Hana Pátková.

18.11.2013 5 z 5

Vademecum pomocných věd historických Vademecum pomocných věd historických Ivan Hlaváček

I když je to pro mě povinná literatura, hluboce se jí klaním

17.11.2013 5 z 5