Šmírbuch jazyka českého

Slovník nekonvenční češtiny 1945–1989.

Třetí, rozšířené vydání jedinečného díla v historii české lexikografie: přes šestnáct tisíc výrazů z oblasti argotu, slangu a „nekonvenční češtiny“ z let 1945 až 1989.

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14192/smirbuch-jazyka-ceskeho-H85-14192.jpg 4.941
Literatura česká, Jazyky, lingvistika, Učebnice a slovníky
Vydáno · Paseka

Kniha Šmírbuch jazyka českého

MayB2
27.07.2017

Nejstarší brácha jakožto student češtiny si Šmírbuch zakoupil a my s druhým bratrem jako puberťáci jsme si ho tajně půjčovali a naučili se z něj spoustu nových sprostých slov, která jsme ale nikdy nepoužili :-)

yenda1
12.01.2015

Při poslední návštěvě hospody se Šmírbuchem jsem smíchy (naštěstí jen) brečel a všichni okolo taktéž. Opravdový skvost české literatury. Zábava, co zábava, hlína jak sviň a k tomu poučení, slovní zásoba. Schola ludus v křišťálové podobě.

Finskej
07.02.2014

Nevím, jak pro zbytek světa, ale... pro každého lingvistu, překladatele, korektora a redaktora: NEDOCENITELNÝ POKLAD!

miklaras
09.11.2013

Klasika, která neomrzí

maple34
04.04.2013

Skvělý a zábavný způsob, jak si obohatit nekonvenční slovní zásobu. Skvěle pobaví na cestách, u ohně, prostě kdekoli...

Ploskutáček
03.10.2012

Neskutečně vtipná kniha. Doporučuji všem, jež si chtějí rozšířit slovní zásobu...:-)

elpiska
16.02.2012

Zvláštní encyklopedie :) Slovník nespisovných synonym. Knížka mi dodala zábavu a novou slovní zásobu ;)