Židovská modlitba

Židovská modlitba https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114517/zidovska-modlitba-114517.jpg 4 4 3

Originální pojednání o struktuře židovské liturgie, vypracované katolickým odborníkem zabývajícím se vztahem židovství a křesťanství.

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Oikoymenh

La preghiera di Israèle

roman9739
06.01.2021 5 z 5

Někdy by to mohlo vypadat, že píšu komentáře na jedno brdo, což je asi pravda, ale na druhou stranu mi připadá, že na sebe mé knihy v podstatě navazují - takže nemohu tento další komentář začít jinak, než dalším poděkováním Pavlu Hoškovy, neboť mne, svou knihou Židovská teologie křesťanství, vyslal na dobrodružnou cestu k poznání vlastní minulosti z hlediska duchovního odkazu; nevím jestli tuto knihu ve své studii zmiňuje, ale zbystřil mé smysly tímto směrem a tak, když jsem viděl tuto knihu ve sjetině nových titulů v Městské knihovně, hned jsem po ní skočil.
Četba této knihy je hlavně velkým duchovním zážitkem, otevřením očí, pohledem na druhou stranu řeky; poučením, dříve než narazíme na most.

Egertová
12.06.2020 5 z 5

Velmi uspokojivé.

miklaras
09.11.2013 3 z 5

Potřebná kniha, poskytující východisko k bádání o vzniku a vývoji křesťanské modlitby

křesťanství modlitby liturgie rané křesťanství židovské tradice židovství

Autorovy knížky

Carmine Di Sante