michimuller michimuller komentáře u knih

Dexter v temnotách Dexter v temnotách Jeff Lindsay (p)

Trošku změna nebo pokus o inovaci posunout Dextera do trochu jiné polohy filozofického Dextera, který tak nějak více pitvá co by kdyby, než ho nechat v jeho temné surové přítomnosti. Vložení odbočení děje entity "TO" se mi líbilo u Kinga, zde mi to přišlo nadbytečné, stejně jako příliš velkého prostoru věnovanému přípravou svatby. Ale příběh kultu Molocha byl úžasný, temný a určitě nenudil a těším se na další knihu, kde by se mohl vrátit starý Dexter.

28.12.2014 4 z 5

Drasticky dojemný Dexter Drasticky dojemný Dexter Jeff Lindsay (p)

Po drasticky děsivém přišel drasticky dojemný Dexter o kus lepší jako první kniha. I když názvy knih tohoto autora jsou opravdu drastické na zapamatování, stojí za to přečíst další knihu. Velice napínavý a čtivý děj, naprosto skvěle jsem se bavila a doporučuji všem strávit s Dexterem pár večerů.

28.12.2014 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Souhlasím že Vraní dívka je jen pro silné povahy, které se dokáží překecat ji dočíst celou. Severské perly detektivek jsou zřejmě velmi přeceňované! Vraní dívka byla pro mě jen o něco málo záživnější než směrnice ISO...bohužel.

28.12.2014 2 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Pro mě spíše velké zklamání...začátek cca 100 stran jsem zvládla 2x odložit na neurčito a vrátila se ke knize díky mnoha recenzím, že se se začátkem potýkalo více čtenářů. Potom knížka nabrala na ději a docela mě bavila až do třetí části. Ta mi přišla opět jako vytržená z kontextu a naprosto mi do děje nepasovala. Nečekala jsem naivní konec samozřejmého happyendu, ale takový vykonstruovaný konec dvou psychicky narušených jedinců mi přišel prostě mimo mísu. Jako by to už autorku vyčerpalo a unavilo škorpení hlavních hrdinů a rozhodla se potrestat hlavně čtenáře. Od filmového zpracování mě to naprosto odradilo... Doporučuji přečíst bez první a poslední části, co mi přišly jako naprostá ztráta času a věřím, že to románu velice prospěje.

28.12.2014 2 z 5

Zákon smečky Zákon smečky Nancy Lindsay Jones Holder

Tak jako u Proměny pohodová knížka v podstatě o ničem, možná tentokrát o malinko lepší. Nejsympatičtější postava jednoznačně děda. Jediné výhrady musím mít ke konci knížky, děj pomalinku 2 knihy graduje k vzájemnému boji obou rodin , rovnou k válce, která je sfouknuta se vším všudy na posledních cca 10 stránkách... Autorka si nechává prostor na další pokračování, určitě si ho přečtu, pokud se mi dostane do rukou třeba příští dovolenou, na cestování ideální počteníčko, no pokud ne, myslím že se bez toho obejdu. Tak jako první knížku zřejmě ocení mladší čtenářky.

11.12.2014 3 z 5

Proměna Proměna Nancy Lindsay Jones Holder

Lykantropie pro teenagery, nebo spíše pro slečny. Milá, příjemná knížka na dovolenou jak dělaná, populární tématika současnosti, ničím nepřekvapila ani neurazila, prostě příjemně strávený čas nad knížkou nad kterou nemusíte přemýšlet. Určitě ji více ocení o generaci mladší čtenářky.

04.12.2014 3 z 5

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

Jako mnoho dalších lidí jsem viděla seriálové zpracování Dextra a zcela jednoduše mě bavil. Na knihu jsem narazila až hodně později a nic světového jsem od příběhu nečekala. A kdo nic neočekává, nemůže být zklamán, já ovšem naopak byla nadšená. Výborně psaný příběh v "ich formě" se četl sám. Oproti seriálovému Dextrovi byl daleko více sarkastičtější a trousil bonmoty při každé příležitosti, sociopat a masový vrah, kterého si čtenář musí zamilovat. Příběh plný paradoxů ani náhodou nenudí. Rozhodně mi nevadila seriálová tvář Dextra a musím říct, že tenhle knižní je daleko lepší! Doporučuji a čtu další pokračování.

04.12.2014 4 z 5

Zajatci z pravěkého moře Zajatci z pravěkého moře Steve Alten

Další vynikající knížka série o Meg. Pan Alten na skvělém příběhu staví další zápletku, aniž by začal čtenáře nudit. Dalo se předpokládat, že v gradaci děje by mohli přijít megalodoní miminka. Děj zasazený zčásti do mořského parku v Dubaji, kam byli malé megalodoní slečny převezeny a ústřední postavou je Taylorův syn. Další ponory do Mariánského příkopu, hlubinné ponorky a objevení dalších prehistorických tvorů okořeněné první láskou hlavního hrdiny. Skvělá kniha i bez návaznosti na předchozí díly série. Doporučuji všem milovníkům oceánografických románů.

V pradávných vodách V pradávných vodách Steve Alten

Další napínavé pokračování série Meg s obrovským megalodonem. Děj posunutý o jednu generaci dopředu kde hlavního hrdinu Jonase Taylora doprovází jeho dospívající děti. Reality show "odvážlivci" na palubě repliky španělské galeony, Mariánský příkop a žraločí neukojitelný hlad. Stejně jako u předchozích dílů úžasný román s naprosto neokoukanou tématikou, strhující děj, čte se jedním dechem. Určitě doporučuji přečíst si celou sérii naráz.

Hlubina Hlubina Steve Alten

Skvělé pokračování románu s obrovským fantastickým megalodonem v hlavní roli, tentokráte ubytovaném v obrovském akváriu. Moderně pojatý příběh vystavěný na předchozím díle série o Meg, kterou přepadly mateřské pudy. Napínavý příběh ani na okamžik nepolevuje, na své si přijde každý milovník žraločí tématiky. Určitě doporučuji čte se jedním dechem.

Teror pochází z hlubin Teror pochází z hlubin Steve Alten

Super tohle se hodně povedlo! Fantastický megalodon se vynořil z Mariánského příkopu. Pradědeček, nebo spíše prababička "velkého bílého" musí uchvátit každého milovníka žraločí tématiky. Nádherně pojaté téma v moderním stylu, svižný děj, čarokrásná podmořská hlubina, čte se jedním dechem.

Zimní oběť Zimní oběť Mons Kallentoft

Nový král skandinávské detektivky, dominantní kniha v prodejnosti v severských zemích, tak jsem se dala zlákat na dobře propracovaný marketingový tah. Hned na první dojem upoutal nezvyklý styl psaní nádherně květnatého slohu, popisky zamrzlého severu a úvahy samotné oběti, to tu ještě nebylo! Sympatická detektivka, která pobavila, ale zároveň nijak nenadchla, zápletky vzbuzující otázky, co zůstávají nezodpovězeny, nitky příběhu nevedoucí nikam, snad jen do zamrzlých plání severu. Závěrem "zimní oběť" je velmi napínavá a skvěle se čte, líbila se mi, určitě vyzkouším další knížku autora, protože jednoduše od krále skandinávské detektivky očekávám něco víc co tu zřejmě nebylo.

26.11.2014 4 z 5