michaela.ch michaela.ch komentáře u knih

Smrt si nevybírá Smrt si nevybírá Ambrose Parry

"Nikdy nevěř člověku, co nemá žádné zjevné neřesti. Ty skryté budou nejspíš pěkně odporné." Těžko se mi čte o době, kdy ženy měly tak málo práv. Nakonec mi byl Raven sympatický, což se na začátku knihy nedalo říct.

26.09.2022 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Čeká mě ještě "Mezi dvěma Kimy", ale musím si dát pauzu a jdu si teď přečíst nějaký vymyšlený, hezký příběh. Je pravda, že nemůžeme soudit. Smutné to bylo.

26.09.2022 5 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Uf, to bylo.. Rodina si už zvykne na špatnou situaci a ono může být vždycky hůř a taky že bude. Kam až člověk může zajít? Kniha se ze začátku táhla nebo se to aspoň zdálo mi, protože jsem se nemohla začíst, jakmile se dostali do Kalifornie, šlo to samo.

02.09.2022 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Tak ta byla drsná. Darby, ne kniha. Já se brodit ve sněhu po pás, tak jsem pak schopná maximálně si lehnout a spát, ale těžko říct co opravdu člověk dokáže když ví, že mu hrozí smrt. Čtivá kniha.

08.08.2022 4 z 5

Železný král Železný král Julie Kagawa

Ráda po detektivkach nebo thrillerech sáhnu po tomto žánru, ale tady toho bylo nějak hodně - sen noci svatojánské, Alenka v říši divů (Grimalkin-Škliba), Petr pan (zvonilka co Ashovi šeptá do ucha), čekala jsem více, Dvůr trnu a růží za mě lepší.

06.08.2022 3 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Když se koukám na horor a mam strach z toho co přijde, občas si zakreju oči rukama, škoda že to nejde u knížky, tady by se mi to hodilo.

10.02.2022

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Sice obsahově samá hádka a celkově dost negativní kniha, ale četla se dobře a rychle. Konec dějové linky s otcem ještě šel, ale zbytek? Jak takhle může skončit kniha? Za mě blbý. Jakby vám někdo vyprávěl příběh, v tom zajímavém si odskočil a už se nevrátil.

29.08.2021 3 z 5

Toto všechno ti dám Toto všechno ti dám Dolores Redondo

Krásná kniha. Děj byl trochu komplikovaný, ale takový život asi je.

08.01.2021 5 z 5

Slepí Slepí Alex F. Brady

Podle slova "thriller" a obálky knihy jsem teda čekala něco úplně jiného, ale aspoň se to dobře četlo.

08.11.2020 3 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

No páni. Kdejaká kniha má stránek 500 a za pár dní už si na ni nevzpomenu, tahle má 136 stránek a musim říct, že jsem nad ní přemýšlela ještě týden po přečtení.

29.10.2020 5 z 5

Everest Everest Robert Birkby

Krásné vyprávění o dobrodružstvích v době, kdy nebylo možné si hned všechno najít na telefonu (jako jsem já hledala během čtení, fotografie hor, mapy.. ). Občas jsem se ztrácela ve jménech, ale zase se dozvěděla dost věcí, za mě super.

29.10.2020 4 z 5