michaela.22 michaela.22 komentáře u knih

Naivní manželka Naivní manželka Amy Lloyd

Kniha mě mile překvapila. Trošku naivní Sam dodala ději správnou zápletku. Oceňuji originální konec. Kniha se velice snadno četla a dokázala lehce vtáhnout čtenáře do děje. Doporučuji.

17.06.2021 5 z 5

Líbánky Líbánky Tina Seskis

I přes poměrně negativní hodnocení knihy jsem byla příjemně překvapena. Dobrá zápletka, hlavní hrdinka Jemma mi sice lezla na nervy, ale líbilo se mi zobrazení povah a myšlenek postav knihy. Strhávám jednu hvězdičku za poměrně pomalý a táhlý děj, ale alespoň se díky tomu pozvolna stupňuje napětí. Kniha se četla snadno, dobře se orientovalo v ději. Překvapivý závěr určitě stál za přečtení.

22.03.2021 4 z 5

Vítr z hor Vítr z hor Andy Wildwood

Když jsem začala číst, netušila jsem jak skvělý příběh tato kniha skrývá. Moc děkuji přímo panu autorovi, který byl tak moc hodný a poslal mi svou e-knihu na recenzi. Fantasy příběhy čtu jen zřídka a rozhodně jsem nečekala tak skvělou knihu.

Oceňuji zejména originální děj, skvělé popisy, dokonalé vykreslení násilných scén, emocí i myšlení hlavních postav. Moc se mi také líbilo, jak autor pojmenoval hlavní hrdiny. Délka kapitol byla přiměřená a kniha se četla opravdu snadno a rychle. Hned mne vtáhla do děje a mohu ji všem doporučit.
Přesto mi na této knize vadily jisté maličkosti. Místy až přehnaně dlouhé popisy a souvětí trochu odváděly pozornost od děje.
Jediné co se mi opravdu nelíbí, je obálka knihy, protože příliš nezaujme a na první pohled bych nečekala tak skvělý fantasy příběh se surovým dějem.
Shrnutí: TATO KNIHA STOJÍ ZA PŘEČTENÍ. MOC SE TĚŠÍM NA DALŠÍ DÍL A NEMOHLA JSEM DÁT JINAK NEŽ 5 HVĚZDIČEK. :-)

24.12.2020 5 z 5

Kyvadlo Kyvadlo Adam Hamdy

Jedna z nejlepších knih jakou jsem kdy četla. Překvapivá zápletka, neustále vzrůstající napětí. I přes velký počet postav se v knize velice snadno orientuje a rychle se čte. Také se mi líbila aktuálnost příběhu související se sociálními sítěmi (více psát nebudu, jednalo by se o spoiler). Za sebe mohu všem naprosto doporučit.

25.10.2020 5 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Sanne Averbeck

Kniha se mi moc libila, originalni zapletka s prekvapivym rozuzlenim. Skoda ze ma tak špatné hodnoceni protoze za sebe ji mohu doporucit.

04.10.2020 4 z 5

Hlava plná přízraků Hlava plná přízraků Paul Tremblay

Kniha měla dobré hororové momenty ale příliš mi nevyhovoval styl psaní, který tato zajímavá místa potápěl. Text následně splýval a hůře se tedy v ději orientovalo. Toto téma by dalo uchopit zajímavěji.

22.04.2020 3 z 5

Nejšťastnější dívka na světě Nejšťastnější dívka na světě Jessica Knoll

Fantastický román. Postupné odkrývání příběhu, je zde napětí a přesto se mi líbí reálnost příběhu. Rozhodně stojí za přečtení. I když je text docela nahuštěn, kniha se čte opravdu snadno a rychle.

16.04.2020 5 z 5

Škola zázraků Škola zázraků Gabrielle Bernstein

Dobrá kniha, která vám pomůže zbavit se strachu. Přehledná, na každý den rozepsány detaily.

Tajemství života po smrti Tajemství života po smrti Barry Eaton

Jak už název napovídá, kniha vysvětluje posmrtný život. Odpovídá na běžné otázky, které se honí žijícím lidem hlavou. Je po smrti něco? Pokud ano, do jaké míry ovlivňuje pozemský život ten po smrti? Kniha je psaná formou prolínajících se příběhů. Je dobře napsaná, čtivá, velice srozumitelná a velice se mi líbilo pojetí hlavní myšlenky, jak nesmyslné je v lidském životě násilí nejen vůči sobě ale i vůči ostatním.

Hrdina Hrdina Rhonda Byrne

Po přečtení Tajemství jsem se rozhodla přečíst další knihu od této autorky. Bohužel pro mě nebyla tak převratná jako Tajemství. Přesto se i v této knize nalézá mnoho moudrosti a poukazuje na jedinečnost každého z nás. Snaží se poukázat na naše schopnosti a přesvědčit nás o nutnosti jejich rozvoje, což nám může v budoucnosti velice významným způsobem usnadnit život. Doporučuji všem, kteří na sobě chtějí pracovat.

O emocích O emocích Osho

Autor ví o čem píše, každé slovo by se dalo tesat do kamene a až při čtení si čtenář uvědomí, jak pravdivá tato kniha je. Vhodné pro každého, kdo se zabývá seberozvojem či esoterikou.

11.04.2020 5 z 5

Děti paranoie Děti paranoie Trevor Shane

Kniha se mi líbila, snadno se četla. Trochu mne zklamal konec a skutečnost, že autor nevysvětlil důvod války o které v této knize jde. Jinak velice hezká kniha.

Mrcha vs. Hodná holčička Mrcha vs. Hodná holčička Martina Brandová

Kniha se mi líbila. Popisuje život autorky a děj může čtenáři poskytnou jiný pohled na svět.

Nenávistní Nenávistní David Moody

Kniha se mi líbila, zajímavý děj, čtenář chce vědět jak příběh skončí. O to více mne mrzel otevřený konec knihy. Bohužel nenaplnila moje očekávání, ale své čtenáře si určitě najde. Dále se mi nelíbí obálka knihy, ale s dějem dobře souvisí.

11.04.2020 3 z 5

S naprostou jistotou S naprostou jistotou Adam Mitzner

Kniha se mi líbila, snadno se četla, skvělý námět. Bohužel nepatří mezi knihy, které vám uvíznou v paměti. Rozhodně se k ní hodlám vrátit, abych si její děj znovu připomněla.

07.04.2020 4 z 5

Kniha duchů Kniha duchů Allan Kardec

bible duchařiny, spousta otázek, spousta odpovědí, naprosto změnila můj pohled na život, kterého si mnohem více vážím :-)

02.04.2020 5 z 5