mia.com mia.com komentáře u knih

Návrh Návrh Elle Kennedy

Jelikož jsem ženská, knížka mě úplně pohltila a samozřejmě, že jsem se zamilovala do skvělého Garetta, jak jinak :D víc dodávat netřeba :)

01.05.2018 4 z 5

Národ Národ Terry Pratchett

Dlaší krásné dílo. Ani vlastně nemám co dodat :)

27.04.2018 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Dle mě by kniha mohla být o párset stran kratší, stačilo by vynechat některé sáhodlouhé myšlenkové a pocitové pochody a pár až moc detailních popisků. Jinak je ale příběh dobře propracovaný a dospělejší. Konečně se dovídáme některé důležité detaily a skládačka začíná zapadat. Musím dodat, že kvůli Siriusovi vždy ukápne slza (u knihy i filmu) :(

19.04.2018 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Knizku jsem mela na precteni nechanou delsi dobu a konecne se mi hodila do ctenarske vyzvy,tak jsem po ni sahla. Jsem rada, ale musim priznat, ze jsem obcas jen litala ocima a preskakovala nektere pasaze. Spise jsem prahla po pribehu a vylevani myslenek me moc nebralo.

09.04.2018 3 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Po knížce jsem sáhla kvůli čtenářské výzvě a opět nelituji svého rozhodnutí. Celou dobu se mi teda kvůli babce otvírala kudla v kapse a je hrozné, že takoví lidi existují i v reálu. Nicméně konec byl fajným zadostiučiněním :D

05.04.2018 4 z 5

Šepot podzemí Šepot podzemí Ben Aaronovitch

Tento díl byl více detektivnější a přišel mi méně magicky akční, ale i tak mě celý příběh bavil :).

03.04.2018 4 z 5

Poslední kontinent Poslední kontinent Terry Pratchett

Bezvadné dobrodrůžo s mými oblíbenými mágy a Mrakoplašem. Opravdu velmi povedený díl :)

28.03.2018 5 z 5

Dóóóst dobrý šoky Dóóóst dobrý šoky Karen McCombie

Zase další bezva díl. Baví mě i v dospělosti :)

22.03.2018 5 z 5

Kdo pustil ty bohy?! Kdo pustil ty bohy?! Mary Maz Evans

Ačkoliv nejsem cílovka, Elliotův svět plný bohů, jsem si neskonale oblíbila! Parádní postavy, superní svět, svižný příběh. Určitě sáhnu po dalších dílech!

21.03.2018 5 z 5

Žofka Žofka Miloš Macourek

Další z nesmrtelných oblíbených příběhů vedle Macha a Šebestové :)

20.03.2018 5 z 5

Žofka ředitelkou ZOO Žofka ředitelkou ZOO Miloš Macourek

Další z nesmrtelných oblíbených příběhů vedle Macha a Šebestové :)

20.03.2018 5 z 5

Dóóóst dobrý úlety Dóóóst dobrý úlety Karen McCombie

Další bezva díl, stále baví i v dospělosti :)

18.03.2018 4 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

No teda, to byl mazec. Já mám odjakživa celkem negativní postoj k islámu a klidně nahlas řeknu, že jsou podle mě ti lidi zaostalí magoři. Tahle knížka mi to jen potvrdila a asi nikdy nebudu schopná ty ženy pochopit, jak mohly být až takhle hloupé. Každý děláme chyby a pak se za nimi ohlížíme a nechápeme, ale tohle je na mě moc. Doufám, že knížka aspoň někoho vyléčila před osudovou chybou.

14.03.2018 4 z 5

Dlouhá válka Dlouhá válka Terry Pratchett

První díl se mi líbil více, protože byl dobrodružnější a ne tak drsný, ale i tento byl zajímavý. Škoda, že se už nedočkáme dalšího :(

11.03.2018 4 z 5

Dóóóst dobrý kámoši Dóóóst dobrý kámoši Karen McCombie

Jako vždy, další bezva díl, který mě bavil v pubertě i teď v dospělosti. Ráda se vracím do tohoto světa :)

21.02.2018 4 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Takový milý průměr, který se celkem dobře a svižně četl :)

20.02.2018 3 z 5

Dóóóst dobrá ségra Dóóóst dobrá ségra Karen McCombie

Další bezva díl. Čtení mě bavilo v pubertě stejně jako teď v dospělosti :)

18.02.2018 4 z 5

Dóóóst dobrý rande Dóóóst dobrý rande Karen McCombie

Druhy povedeny dil. Cte se sam :) milovala jsem jako mensi i ted jako dospelou me to bavi :D

15.02.2018 4 z 5

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Melissa Hartwig

Přiznám se, že jsem knížku spíše proletěla, než úplně přečetla. Hodně jsem o ní slyšela, tak mě zajímalo o čem to je. Jenže mě to nějak moc nenadchlo, tak jsem spíše pročítala shrnutí nebo co mě zaujalo. Možná někdy zkusím nějaký recept, který mě zaujme, ale to je asi tak vše.

13.02.2018 2 z 5

Dlouhá země Dlouhá země Terry Pratchett

Nejsem velká fanynka sci-fi, ale jsem velká fanynka Pratchetta, takže jsem si knížku musela přečíst. Četla se mi velmi dobře a svižně. Příběh je zajímavý, líbí se mi postavy i zápletka. Určitě se těším na druhý díl :)

11.02.2018 4 z 5