mi-380 mi-380 komentáře u knih

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Slečna Marplová a její první velký případ. Paní Christie dokazuje své výjimečné schopnosti: ich forma a ještě k tomu z pohledu muže - duchovního. Kromě mobilů a počítačů tenhle venkovský život Anglie roku 1930 působí nádherně současně. Stejně tak i charaktery postav a vztahy mezi nimi. 85 %.

27.11.2010 4 z 5

Hrobka Hrobka Kate Mosse

Napínavé, dokonale promyšlené, přesvědčivě naservírované mystery dobrodružství. Obdivuhodná je příprava a znalosti autorky, to se týká jak místa děje, tak i doby před více než 100 lety, kde se odehrává hlavní příběh. Navíc jde o moc pěkně vyrobenou knihu a přesný a čtivý překlad. 95 %.

Vlak z Paddingtonu Vlak z Paddingtonu Agatha Christie

Slečna Marplová se objevuje na scéně jen minimálně, řeší případ na dálku. Dříve u nás vyšlo pod titulem To je vražda, řekla. Se stejným názvem byl v roce 1961 natočen film (http://www.csfd.cz/film/85389-to-je-vrazda-rekla/), kde slečna Marplová dostává mnohem větší prostor. 70 %.

30.11.-0001

Hra na vraždu Hra na vraždu Agatha Christie

Poirot už postarší, pomalejší, ale myšlenkově stále ve formě. Na své si opět přijdou milovníci tajuplné atmosféry starého anglického sídla a dokonalé pointy. 80 %.

Dům na úskalí Dům na úskalí Agatha Christie

Příliš mnoho francouzštiny, příliš mnoho náhod, ale stálé napětí a několikanásobná chytrá pointa mnohé napraví. 65 %.

30.11.-0001 3 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Úžasný zážitek. Určitě pro milovníky drsné a chytré science-fiction. Dávám výjimečných 100 % a těším se na film (7.5.2010).

Kočka mezi holuby Kočka mezi holuby Agatha Christie

Když napsala tenhle román, bylo už paní Agatě 69 let, přesto se jedná o neobyčejně svěží, vtipné a promyšlené dobrodružství s perfektními charakteristikami učitelek i žaček prestižní britské dívčí školy. 90 %.

30.11.-0001 5 z 5

Viníci mají strach Viníci mají strach James Hadley Chase (p)

Kvalitní americká drsná škola se vším, co do ní patří: nekompromisní sympaťák - soukromý detektiv, velcí padouši ovládající město, zkorumpované úřady, krásné ženy. A zamotaný příběh, který nás nenechá vydechnout. 85 %.

Inés, má drahá Inés, má drahá Isabel Allende

Obálka trochu mate, nejde o žádnou erotiku, ale o poctivý jihoamerický (mírně magický) realismus. Podivuhodné zážitky skutečných historických postav se vyrovnají nejlepším dobrodružným románům a pomáhají trochu vysvětlit to neuvěřitelné španělské tažení, kdy pár stovek odhodlaných, statečných a velmi krutých dobyvatelů poráželo statisíce indiánů.
95 % (28 hodnotících s průměrem 82 %).

30.11.-0001 5 z 5

Dvě lahůdky pro milovníky a) SF s prvky hororu, b) psychologického hororu. King je jako vždy čtivý a dokáže nás udržet v napětí. 95 % a 90 %.

Lidožrout Lidožrout Jaroslav Velinský

Ota Fink mi trochu připomíná majora Zemana. Pevná ruka mocné strany je tu znát a Ota a jeho kamarádi z chudých poměrů ji vcelku uznávají. Některé reálie roku 1956 se mi ale moc nezdají: třeba kovomat - samoobsluha, banány, výhra 60 tisíc v Sazce, pivo dvanáctka v každé hospodě, atd. Já to nezažil, těžko tedy hodnotit. Příběh je ale jako vždy u Velínského napínavý, čtivý a valící se rychle vpřed...75 %.