Merlinit Merlinit komentáře u knih

Koukám se okolo Koukám se okolo Ivanka Devátá

Kniha si oblíbily hlavně čtenářky středního a vyššího věku, podotýká WEIL. Mne kupříkladu rozesmála v mých šestadvaceti a líbí se stále. :-)

21.06.2014 5 z 5

Rubina lyžička Rubina lyžička Anna Pietroni Lawrence

Trochu detektivní pátrání po nevlastní sestře tajemné Issy. Třináctiletá Ruby vidí v Isse možnost úniku ze zaprášeného vnitrozemského městečka plného klevetících sousedek a pomáhá proto s pátráním do roztrhání těla. Sama netuší, že v rámci pátrání odhalí lecjaká tajemství i ve vlastní rodině...

21.06.2014 4 z 5

Zvířetovi lidé Zvířetovi lidé Indra Sinha

Drsný a krutý, ale nádherný, bohatý a silný příběh Zvířete, indického chlapce, který následkem poškození páteře po havárii chemické továrny chodí po čtyřech. Zvíře žije na ulici a o lidech, speciálně o těch ekonomicky zajištěných, si nečiní iluzí. Však je také jeho nejvěrnější kamarádkou stejně bezprizorní fena Džárá.
Naprosto netuším, jakým zázrakem se autorovi podařilo vpašovat do takhle těžkého příběhu humor a nadhled, ale podařilo se. A nejen to - ať se Zvíře trápí pro cokoli, svůj zdravý náhled na svět si vždycky dokáže podržet.
Tuhle knížku si v knihovně ponechám až do skonání věků.

16.06.2014 5 z 5

E : (román o arogantních šéfech, pracovních obědech a zatoulaných kalhotkách) E : (román o arogantních šéfech, pracovních obědech a zatoulaných kalhotkách) Matt Beaumont

Výborné, skvělé, brilantní....dokonalé!!!!

16.06.2014 5 z 5

Dar proroka Eliáše Dar proroka Eliáše Blanka Jehlíková

Pověsti plné lásky, moudrosti a zbožnosti, ale i zášti, nepřejícnosti a závisti, příběhy, v nichž se za chyby tvrdě platí a žádný hřích nezůstane nepotrestán. Příběhy přesto krásné a povznášející ve své prostotě.

11.06.2014 5 z 5

Jak dál...? u vás doma, ve vašem manželství Jak dál...? u vás doma, ve vašem manželství Miroslav Plzák

Jedna ze slabších Plzákových knížek. Nikoli bezcenná, jen slabší.

11.06.2014 2 z 5

A kdo má rád mě? A kdo má rád mě? Hortense Ullrich

Je to samozřejmě hámoť, ale hámoť zábavná a vtipná. Sympaticky střelená Jojo své pověsti nic nedluží, Flippi je k zulíbání, Svena bych brala také a Lucilu, absolutně neochvějnou ve svém předsevzetí ať už je jakékoli, prostě musíte mít rádi. Oskar, jemuž fandíte na plné pecky, má nového králíka a kulhavého varana jménem Zabiják a maminka ještě stále není šéfkuchařkou v nóbl hotelu. Tak a teď víte všechno. Že už není proč si knihu přečíst? Omyl! Zkuste ji a posuďte sami!

08.06.2014 4 z 5

Mlha nad Pendlem Mlha nad Pendlem Robert Neill

Poměrně slušná historická detektivka. Kdo oblibuje žánr, užije si všeho, co má rád: jízdy na koních, dobových oděvů, stravy, zvyků a koneckonců i detektivní zápletky.

07.06.2014 4 z 5

Ulička tisíce květů Ulička tisíce květů Gail Tsukiyama

Krásný, poutavým způsobem vyprávěný životní příběh dvou bratrů, jejich příbuzných, přátel, sousedů, učitelů, spolužáků.... Z knihy čiší životní moudrost, pospolitost, touha mládí, pokora i naděje na lepší budoucnost. Nádherná kniha!

07.06.2014 5 z 5

Černá kniha Černá kniha Paul Verhoeven

Rychle a dobře se čte, příběh má spád a ani chvilku nenudí. Válka je svině!

27.05.2014 4 z 5

Most času Most času Bruce Leininger

Příběh úžasný, horší je to s jazykem: je mi srdečně jedno, z čeho sestával oběd dvouletého Jamese 16. října roku 2000 a už vůbec je mi lhostejno, že nechtěl papat zeleninku - tato informace nijak neobohatila příběh po stránce faktografické, ani neplní funkci zábavní, ergo kladívko jedná se o informaci zbytečnou, pro upřesnění jednu z mnoha zbytečných. Nejsem žádný suchar zbožňující strohá fakta, ba naopak - miluji květnatá souvětí a schopnost vyvolených zkrášlovat svět bohatstvím jazyka, ale kde chybí nadání pro slova, chci ocenit alespoň samotný příběh bez zbytečných příkras, zvláště když mu tyto spíš ubližují.

27.05.2014 4 z 5

Time Out Time Out Ray Kluun

Velmi těžká životní situace a poměrně logicky pitomá reakce hlavního hrdiny, což ovšem neznamená, že by mne snad svým jednáním neštval. Štval a to dokonce tolik, že se mi dere na rty podstatně horší, hojně užívaný pejorativní výraz.

21.05.2014 4 z 5

Zahořklá megera Zahořklá megera Maria Sveland

Úvahy hlavní hrdinky nebyly zcela od věci, ani to mne však nesmířilo s jejím postojem věčného rebela a oportunisty, s postojem pochopitelným v osmnácti, trochu však "zastydlým" u třicetileté ženské.

21.05.2014 3 z 5

Postel Postel David Whitehouse

Na to, jak dobrá kniha to byla, mne příběh velmi iritoval.

19.05.2014 4 z 5

Milionář Milionář Tommy Jaud

Cesta naprostého zoufalce a losera k nápadu za miliony.

15.05.2014 4 z 5

Vydržte až do finiše Vydržte až do finiše Jaroslav Žák

Simultánní tenisový zápas je ukázkou brilantního humoru.

13.05.2014 5 z 5

Dobře naladěný pesimista Dobře naladěný pesimista Matthias Nöllke

Nic proti ničemu, jako správný pesimista ovšem beru veškeré rady s rezervou.

09.05.2014 3 z 5

Nejostřejší pokrmy tatarské kuchyně Nejostřejší pokrmy tatarské kuchyně Alina Bronsky

Vypravěčka příběhu a hlavní hrdinka v jednom má přebujelé ego, trpí velikášským komplexem, je panovačná, excentrická a přehnaně ambiciózní tyranka bez zábran, z čehož potom logicky vyplývá, že je krásná (ne-li nejkrásnější), elegantní, talentovaná, šikovná, schopná (všeho), ergo kladívko Rosalinda je nesnesitelná osina v zadku, ale nudit Vás skutečně nebude. I za tu cenu, že Vám poběží mráz po zádech, za cenu stažených útrob, mrtvolného potu na čele, nevěřícného vrtění hlavou, vytřeštěných očí i nepokrytého smíchu, nezanudí a nezanudí.

05.05.2014 4 z 5

Jediná bytost Jediná bytost Martin Sichinger

Nenápadný, leč velmi dobrý příběh. Jeho kvalita není dána ani tak jazykovými schopnostmi vypravěče, prostředím, či strhujícím dějem, spíš civilností a uvěřitelností.

02.05.2014 4 z 5

Od 18 nepřístupno Od 18 nepřístupno Milan Sýkora

Jako příspěvky na pokračování do školních novin by to možná fungovalo, kniha se míjí účinkem: nenabízí čtenáři nic objevného a absenci invence nevynahrazuje ani vtipem či lehkostí psaní.

01.05.2014 2 z 5