Dar proroka Eliáše

Dar proroka Eliáše https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39293/dar-proroka-eliase-39293.jpg 5 6 2

Podtitul : židovské pověsti Polozapomenuté pověsti českých a moravských Židů před námi otevírají zvláštní svět plný mocných mágů, neklidných mrtvých, báječných pokladů, lásky, hrdinství, moudrosti i nečekaného humoru. Židům vždy hrozilo další vyhnanství, pogromy, smrt, ale přesto měli odvahu žít, milovat, pracovat, smát se i plakat. Navzájem se hašteřili, pomlouvali a podváděli jako všichni ostatní lidé, přesto v podivném, lehce pokřiveném světě ghett platilo vzdělání často víc než peníze. Radost, bolest, strach, moudrost, víra i smíření s osudem se v židovských pověstech mísí s magickou Prahou a kouzelnou krajinou Čech a Moravy do neopakovatelné směsice, která musí udělat radost každému vnímavému čtenáři. Pověsti jsou ilustrovány půvabnými obrázky malíře Josefa Kremláčka.... celý text

martunka
10.07.2017 5 z 5

Prostě perfektní. Autorka sepsala velmi čtivým způsobem krásné příběhy, které mě potěšily.

Merlinit
11.06.2014 5 z 5

Pověsti plné lásky, moudrosti a zbožnosti, ale i zášti, nepřejícnosti a závisti, příběhy, v nichž se za chyby tvrdě platí a žádný hřích nezůstane nepotrestán. Příběhy přesto krásné a povznášející ve své prostotě.