Dobře naladěný pesimista

Dobře naladěný pesimista https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54199/bmid_dobre-naladeny-pesimista-lif-54199.jpg 3 15 4

Kniha vtipnou formou popisuje speciální odnož pesimistů, a sice pesimistu dobře naladěného. Od optimistů se liší tím, že není skálopevně přesvědčen o tom, že mu musí vždy a všechno vyjít, na rozdíl od pesimistů to zase nemusí být nutně škarohlíd a morous a nevzdává své snažení předčasně. Jeho strategie tkví v tom, že příliš nevěří ve svůj úspěch, naopak, předvídá možnost výskytu komplikací a nevylučuje případný nezdar. Paradoxně ho tento přístup dovede nejdál, protože počítá se všemi možnými (i nemožnými) nástrahami, které ho mohou cestou k cíli potkat. Vypořádá se s nimi a jeho úspěch je tak téměř zaručen. Poznejte jej blíže a pozorujte, jak se chová v nejrůznějších situacích. Přečtete si několik příběhů, nastiňujících odlišné chování a jednání optimistů, pesimistů a dobře naladěných pesimistů. Při autorově vyprávění a popisech se rozhodně nebudete nudit. Možná vám bude uvažování dobře naladěného pesimisty tak blízké, že je přijmete za své.... celý text

Literatura naučná , Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Der gut gelaunte Pessimist

bigbabe
04.04.2020 3 z 5

Místy jsem se zasmála, protože jsem sebe nebo mého muže viděla v těch situacích.
Ale celkově takové vatové.

Merlinit
09.05.2014 3 z 5

Nic proti ničemu, jako správný pesimista ovšem beru veškeré rady s rezervou.

soukroma
02.01.2014 2 z 5

Nezaujalo, připadalo mi to jako plácání o ničem, vzdala jsem.

Klaudie27
24.01.2012 3 z 5

zábavné a ze života, autor vtipně podává cenné, trefné a logické rady jak se vyhnout zklamání v běžném životě při každodenním zakopávání o nehynoucí optimisty

Kniha Dobře naladěný pesimista je v