Mergirus Mergirus komentáře u knih

Matrjoška Matrjoška Josef Farkas

Kniha se mi moc líbila, přečetla jsem ji pomalu jedním dechem.

29.12.2023 4 z 5

Černý Bert - příběhy ze života nehorázně spokojeného psa Černý Bert - příběhy ze života nehorázně spokojeného psa Tomáš Moravec

Odpočinková kniha. Sice jsem se nesmála od začátku do konce, ale rozhodně potěší a uklidní. Děkuji za to, že jste se podělil o své zážitky.

29.12.2023 4 z 5

Řeka Řeka Rosa Liksom (p)

Kniha je psána velmi strohým jazykem. Ze začátku mě to neustálé putování nebavilo, i když mě překvapil hrdinčin přístup ke kravám. Postupně ale příběh graduje a konec je úplně nejvíc. Současně je ale spousta věcí jen nastíněná a můžete se jen domýšlet, jak to všechno je a co souvisí s čím.

18.11.2023 3 z 5

Dcera hlubin Dcera hlubin Rick Riordan

Chvíli jsem si myslela, že se příběh změní, že to všechno je jen hra a bude vše jinak. Nebylo to tak, ale kniha ani tak nebyla špatná. Líbila se mi inspirace Nemem.

18.11.2023

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Přiznám se, že tenhle román byl pro mě, co se týká zápletky, značně nečitelný. Nemohla jsem odhadnout, kdo je vrah, protože všichni byli podezřelí.
Možná zkusím ještě jeden román od této autorky.

18.11.2023 2 z 5

Vodní meloun Vodní meloun Marek Otta

Kniha mě nejdřív upoutala obálkou a názvem. Začátek příběhu byl pěkný a napínavý, až v podstatě do zápletky. Tam to skončilo. Nesmyslný čin, nepromyšlený, bez jakékoli logiky, nemluvě o tom, co se dělo potom. Kniha by potřebovala hodně učesat, protože postavy se dopouštěly jednání, které je typické akorát tak pro parodii, ne pro detektivku. Fakt jsem zkoumala, o jaký žánr se jedná, jestli si ze mě autor vystřelil.
A chtělo by to lepší korekturu.

19.09.2023 2 z 5

Kočkolásky Kočkolásky * antologie

Knížka je pro milovníky koček. Obsahuje příběhy, které vás zahřejí na duši, ale i takové, u kterých si popláčete.
Moc se mi líbil tento nápad formou příběhů. Každodenně oceňuji snahy záchranných stanic a útulků. Je ovšem pravda, že kočky nejsou regulované a málokdo nechá vesnickou kočku vykastrovat. Mnohem radši se těch nechtěných koťat zbavují ohavným způsobem.
Děkuji všem útulkům a záchranným stanicím za jejich odhodlání a boj za život těchto tvorečků.

Přikláním se ale také ke komentáři BabaJaga11 s korekturou - chtělo by to vychytat ty chyby. V případě dotisku ráda pomůžu bez nároku na honorář.

19.09.2023

Do hrobu si to nevemu Do hrobu si to nevemu Karel Šíp

Zábavná knížka, které mě v lecčem svými tématy překvapila, něco málo mi osvětlila a zpříjemnila prostoje ve frontách.

06.04.2023

Království kostí Království kostí James Rollins (p)

Jednalo se o moje první setkání s tímto autorem, ale rozhodně ne o poslední. Byla jsem napnutá od začátku až do konce, čemuž napomáhalo střídání postav. Výborná knížka.

06.04.2023

Moji Dánové a skoro Dánové Moji Dánové a skoro Dánové Albína Mrázová

Tato kniha je výbornou a zajímavou studií do života Dánů. :D mám potvrzeno od lidí ze Švédska, že prohibice ve Švédsku opravdu je. Díkybohu za naši zemi.
Autorka vtipně a zajímavě popisuje svůj život v Dánsku. Děkuji a doufám, že bude nějaké pokračování.

06.04.2023 4 z 5

Historky z Rozmaru Historky z Rozmaru Ben Aaronovitch

Mám takový pocit, že jsem od něj četla jednu knihu, ale moc mě neuchvátila. Zato tyhle povídky mě navnadily na to, abych si zkusila přečíst autorovu sérii. V knihovně bohužel neměly první díl, tak začnu druhým :) . Doufám, že mě nezklame.

06.04.2023 3 z 5

Panny Panny Alex Michaelides

Řeckou mytologii mám moc ráda, ale tady v knize mi přišlo vše uměle našroubované na Řecko. Příběh je neukončený, takže předpokládám, že si autor připravoval půdu na další knihu. Ale žádný velký bestseller to pro mě nebyl.

04.02.2023 2 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Jaaaaj, já káča jsem si myslela, že to je poslední díl, a tak jsem si znovu přečetla předcházející díly, abych si připomněla děj. Úplně zbytečně. Za rok to budu muset absolvovat znovu? Ne že by ty knihy nebyly pěkné, ale přece jenom najděte čas na 1200 stran... Děj se víc a víc zamotal, místo abych našla odpověď na tu spoustu otázek. I tak se mi ale tenhle svět moc líbí.

14.08.2022 4 z 5

Válečník Válečník Miroslav Žamboch

Jsem moc ráda, že jsem se k téhle sérii dostala. Ale pro budoucí čtenáře doporučuji začít Seržantem. Ve druhém díle se autor k němu neustále vrací. V tomto díle je spousta záhad vysvětlena.

05.08.2022 5 z 5

Páté patro bez výtahu - Rok opuštěné matky Páté patro bez výtahu - Rok opuštěné matky Kateřina Procházková

Název je velmi zavádějící, protože vůbec o 5. patro nejde. Čekala jsem od knihy trochu víc. Na druhou stranu mi poskytla náhled na situaci matky, která je v podstatě neustále v práci. Zajímalo by mě, jak zvládla ty další děti. Bude pokračování?

01.08.2022

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Asi jsem čekala něco víc než jen tohle zpracování klasického tématu (nechci prozrazovat více).

01.08.2022 3 z 5

Temná strana slunce Temná strana slunce Terry Pratchett

Kniha je velmi zajímavá, ale ne všemu jsem rozuměla. Trochu mě také rozčilovaly překlepy a hrubky (doměnky, shoda podmětu s přísudkem, psaní čárek). Ale je zvláštní číst tuhle knížku vlastně na závěr všech autorových knih o Zeměploše. Jsem ráda, že nápady použité v téhle knize použil a rozvinul v Zeměploše.

05.07.2022 3 z 5

Tři opice Tři opice David Urban

Někteří autoři detektivek musí popsat spoustu stran, než je vrah dopaden. Urban to v jedné povídce zvládne skoro na pár stránkách. Knížka je velmi pěkná na čtení a některé povídky vás svým koncem překvapí. Přeji příjemné čtení.

28.05.2022 3 z 5

Odhalená tajemství Protektorátu Odhalená tajemství Protektorátu Vladimír Liška

Kniha jako taková by nebyla špatná, ale čekala jsem přímé odkazy citací (odkud autor čerpal). A bohužel jsem narazila na chybné letopočty (Beneš zemřel r. 1948) a jiné nepřesnosti.

08.01.2022 2 z 5

Maltézská výměna Maltézská výměna Steve Berry

Také si myslím, že příběh byl příliš překombinovaný. Chvíli tak, pak zas onak... Obešla bych se bez toho. A Lukeovo vzpomínání na matku a rodnou zemi mi přišlo tak trochu mimo mísu. Jelikož jsem zrovna nedávno učila francouzskou revoluci a Napoleona, nesedí mi fakta o Napoleonovi a náboženství. Křesťanství totiž zkoušel nahradit už Robbespierre během jakobínské diktatury a na ten rok a něco se mu to skoro povedlo. Že by s tím přišel NB, to si nemyslím.

27.12.2021 3 z 5