medvedice3 medvedice3 komentáře u knih

Na této straně pekla Na této straně pekla František Uher

Krátké příběhy s různými tajuplnými zápletkami - některé detektivní, některé připomínají Arbesova romaneta, některé sci-fi. Příjemné počtené do vlaku.

05.06.2018 4 z 5

Pecková: Dítě štěstěny: Rozhovor s Dagmar Peckovou Pecková: Dítě štěstěny: Rozhovor s Dagmar Peckovou Lukáš Kuta

Kniha přezdívaná "jahůdka". Skvělý rozhovor ! Doporučuji všem, i těm, kdož se o operní umění příliš nezajímají.

Cesty časem Cesty časem Anna Iris

Cesty časem - nikoliv do hlouby časů, ale jen za života daných protagonistů. Vhled do duše psychicky nemocných i do toho, co nás z nás obklopuje a kolem nás zůstává - naše činy, naše myšlenky, naše touhy.

27.05.2018 4 z 5

Bílí Havrani Bílí Havrani Luisa Nováková

Přiznám se, šahala jsem po jiné Novákové - a na regále jsem se netrefila. Výborná kniha, propracované slovo od slova, jak píše PePa "Uvěřitelné charaktery postav, krásný a kultivovaný jazyk, poezie hodná toho jména..." . Žádné klipovité, scénarovité členění příběhu, ale "poctivé" psaný román.

Tichá planeta Tichá planeta Julie Nováková

Kniha se mi, oproti Bez naděje, moc líbila. Není divu - jiný žánr. Tak nějak to někdy možná bude. I s pocity průzkumníků, kteří obdivují planetu - a navždy po ní budou toužit, a zároveň se jim stýská po Zemi. I s jakousi politickou korektností - ze záznamu při přenosu z planety ostraněn závěr záznamu, čímž byla ohrožena bezpečnost posádky. I s utlumenou psychikou jednotlivých průzkumníků, která probublává zejména ve vypjatých situacích... Když si člověk uvědomí, že autorka si vytištění knihy nadělila ke svým dvacetinán - komu z nás se to podaří a komu z nás se vůbec povede v jakémkoliv věku napsat takto uceléný příběh.

Bez naděje Bez naděje Julie Nováková

Moje první kniha této mladé autorka. Navíc kniha se série, kterou píší různí autoří a která má společného jmenovatele - hlavního hrdinu. Nedovedu posoudit, jak autorka tímto svazkem zapadla do celku, ale na základě tého knihy nebud zjišťovat. JFK se nestal mým oblíbencem.

27.05.2018 3 z 5

Vyprávění z onoho světa Vyprávění z onoho světa Hana Michalcová

Jak píše vesirena: "útlá avšak výborná kniha...", mnohé ozřejmující.

Žihadýlka Žihadýlka Václav Daněk

Takový skvělý překladatel! A básník!! A teď toto!!! Původně jsem chtěla dát odpad, ale ctím práci nakladatelských pracovníků, proto ta jedna *.

27.05.2018 1 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Kniha do Výzvy 2018 - několikrát zmíněna v https://www.databazeknih.cz/knihy/kocici-krimi-kocka-ktera-zmizela-ve-skrini-2486 . Jinak v přepracování J. Plevy kniha mého dětství.

19.05.2018 5 z 5

Angelika Pintířová - Padá mi to z nebe Angelika Pintířová - Padá mi to z nebe Jan Paulas

Čtivý rozhovor nutící k zamyšlení.

Nové případy četnické pátračky Nové případy četnické pátračky Ladislav Beran

Další várka detektivních povídek podle archivních spisů z konce třicátých let a z píseckého kraje.

Rendez-vous s vrahem Rendez-vous s vrahem Ladislav Beran

Příjemné setkání s mými oblíbenými hrdiny :-).

Hříšní lidé města Písku Hříšní lidé města Písku Ladislav Beran

Pobavila jsem se píseckou četnickou pátračkou.

Vítejte v Autistánu Vítejte v Autistánu Josef Schovanec

Očekávala jsem podstatně víc. První knihou https://www.databazeknih.cz/knihy/o-kolecko-min-muj-zivot-s-autismem-225893 si autor nasadil laťku hodně vysoko - a nepřeskočil. Krátké texty - spíše glosy, ve kterých sice rozehrává různá témata a postřehy, ale zároveň je i neustálé srovnávání toho, jak situaci řeší NT a ND (rozuměj neurotypický člověk = člověk nemající Aspergerův syndrom a neurodiverzní člověk = člověk, jehož mozek se liší od běžného uspořádání mozku, v tomto případě AS) . Mám stejné pocity jako olga 3004 i Insivis.

30.04.2018 2 z 5

92. policejní revír zasahuje 92. policejní revír zasahuje Ladislav Beran

Další povídky o písecké galerce.

Rakev bez nebožtíka Rakev bez nebožtíka Ladislav Beran

Další série detektivních povídek s prvorepublikovou tematikou odehrávající se na Písecku.

Námluvy se zločinem Námluvy se zločinem Ladislav Beran

Povídky vycházející z autorovy praxe se mi dobře čtou.

Bajkal jede do Prahy Bajkal jede do Prahy Jiří Plachetka

Při čtení intenzívní pocit, že jsem knihu již četla - bodejť by ne! O pět let později, v roce 1970, vyšla mírně upravená pod zcela novým názvem O medvídkovi, který se ztratil a zase se našel. Brum, brum.

17.04.2018 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Budu stručná: Kniha se mi líbila.

17.04.2018 4 z 5

Piaristé: tradice benešovské vzdělanosti a kultury Piaristé: tradice benešovské vzdělanosti a kultury Václav Bartůšek

Stručná historie středověkého i novověkého školství, nástin historie školských řádů, dějiny města Benešov.

17.04.2018 5 z 5