medvedice3 medvedice3 komentáře u knih

Kluk z kostek Kluk z kostek Keith Stuart

"Život je dobrodružství, ne procházka. Proto je to těžké." (Skoro) motivační věta - pro syna i pro otce, který téměř pozdě pochopí, že autistický syn není něco, co se mu přihodilo a je všemu překážkou.

02.07.2018 5 z 5

Třetí vlna v kognitivně-behaviorální terapii: Nové směry Třetí vlna v kognitivně-behaviorální terapii: Nové směry Ján Praško

Ocenila jsem uvedené kazuistiky.

Autismus od A do Z Autismus od A do Z Veronika Šporclová

Výstižný název knihy, která stručně shrnuje současné poznatky o PAS/AS, přesně tak, jak říká nakladatelská anotace knihy.

Mozek autisty Mozek autisty Richard Panek

Kniha na pomezí odborné publikace, literatury faktu a biografie... rozhodně nejde přečíst jedním dechem, pokud však nejste biolog a genetik. To ale nevadí. Měla by být povinnou četbou pro autisty, protože naleznou odpovědi na některé své otázky "proč" i pro neautisty, protože snadněji pochopí některé chování autistů. A obě skupiny najdou náměty, jak se chovat jedna skupina k té druhé.

Přemůžeme autizmus? Přemůžeme autizmus? Anna Strunecká

Název je otázkou do pranice. Pokusím si vypůjčit druhé vydání - aktualizované.

Svět očima dítěte s autismem Svět očima dítěte s autismem Perchta Kazi Pátá

Otázky a odpovědi... běžný dialog mezi matkou a synem. Dvanáctiletým autistickým synem. Velmi neotřelý způsob, jak zdravým přiblížit svět autistů.

19.06.2018 5 z 5

Mé dítě má autismus - Příběh pokračuje Mé dítě má autismus - Příběh pokračuje Perchta Kazi Pátá

Každodenní starosti i radosti se autistickým synem, postřehy i rady ostatním rodičům.

Mé dítě má autismus Mé dítě má autismus Perchta Kazi Pátá

Velmi optimistická kniha. O naději, o důslednosti, o radosti z drobných, pro nás ostatní nepodstatných, pokroků v životě dítěte s autismem.

Císař jsem já Císař jsem já Hugo Horiot

Kniha třicetiletého mladého muže s Aspergerovým syndromem o jeho "vnitřním světě" dětství a dospívání. O jeho zapojování do společnosti i o vnímání společnosti jeho osoby.

Kouzelný vrch Kouzelný vrch Thomas Mann

Kouzelný vrch - kouzelné čtení. Zdá se, že z dob dávno minulých, kdy věta byla větou a ne sdělení na 160 znaků. Kdy vyprávění teklo souvisle a ne jako voda skákající přes vyčnívající kameny podobající se filmovému střihu. Přesto neuvěřitelně aktuální.
Zejména, když si člověk uvědomí, že autorovi byl v naší republice udělen ve třicátých letech minulého století azyl.

Anna Sacher a její hotel Anna Sacher a její hotel Monika Czernin

Kdo očekává román - bude zklamán. Kdo miluje Vídeň - bude nadšen. Koho baví doba přelomu 1. a 20. století a jeho první poloviny - nemůže nepřečíst příběh slavné hoteliérky.

Velký pitaval z malého města 3. Velký pitaval z malého města 3. Ladislav Beran

Líbí se mi Beranovy kriminalistické příběhy inspirované skutečností.

Případy pro kriminálku Případy pro kriminálku Ladislav Beran

Čtivé příběhy s osvědčeným týmem, ironií, humerem i laskavým lidským pohledem.

Poslouchej toho s pistolí! Poslouchej toho s pistolí! Ladislav Beran

Další série kriminálních povídek ze současnosti malého města.

19.06.2018 5 z 5

Češi o Češích: Dnešní spory o dějiny Češi o Češích: Dnešní spory o dějiny Eva Hahn

Při čtení vyvolává kniha různé otázky, různé pocity, nejrůznější asociace... a povzdech, jak moc nás poškodily ty dvě a totality těsně za sebou, zejména diktatura proletariátu. Ne materiálně, ale duchovně - naše myšlení, naši vzdělanost...

05.06.2018 5 z 5

Zlatý věk české loutkové animace Zlatý věk české loutkové animace Miroslav Kačor

Pěkný průvodce českou animovanou tvorbou.

Vzdálený jez Vzdálený jez František Uher

Z té série "uherovek" , kterou jsem teď přečetla, se mi tato líbila nejvíc - pro určitou poetičnost. Všimla jsem si už, že Fr. Uher je ve svých detektivkách poetický. Bodejť by nebyl - píše i pro děti - a ta poetičnost těm detektivkám vůbec nevadí. Pohladí a vyvolá úsměv.

A třetí taky krade A třetí taky krade František Uher

Kdo je ta mrtvola, která není ostatky toho, o kterém se všichni domnívají, že zemřel násilnou smrtí? A kde jsou ostatky toho, o kterém se všichni domnívají, že zemřel násilnou smrtí? Jak vše vyřeší známá policejní vyšetřovatelská parta a soukromé očko z Prahy? Kdo chce příjemně odpočívat, čtení na léto.

05.06.2018 4 z 5

Ofélie bez leknínů slávy Ofélie bez leknínů slávy František Uher

Známá parta vyšetřovatelů, malé město, kde skoro všichni vědí skoro všechno o skoro všech - přesto pochybnosti o pachatelce přetrvávají. Děj se plynule pomalu odvíjí, jednotlivosti pomalu zapadají do sebe - čtení na odpočinkové odpoledne.

05.06.2018 4 z 5

Připrav se na dlouhou zimu Připrav se na dlouhou zimu František Uher

Doplním anotaci - na přelomu 20. a 21 století, prostě detektivka ze současnosti.