Medasek Medasek komentáře u knih

Proroctví Proroctví Kristina Hlaváčková

Rozhodně bych doporučila si dát rereading předchozí trilogie, na kterou tato kniha navazuje vpodstatě hned, kde trilogie skončila.
Protože pokud jako já jste původní trilogii četli už před hodně, ale vážně hodně dlouhou dobou tak budete na začátku hodně zmatení.
Zapomněla jsem spoustu postav, věcí a událostí, že mi trvalo hodně dlouho se znovu zorientovat.
Ale pak se kniha rozjela, já se víceméně zase chytla a byla to úžasná jízda. Připomnělo mi to proč jsem měla autorku a trilogii tolik ráda.

21.03.2022 4 z 5

Falešná manželka Falešná manželka Julia Quinn

Velmi vtipné a čtivé. Knihy od autorky jsou prostě ideální na relaxaci. Jediné co bych knize vytkla je to, že Cecilie nebyla schopná přiznat Edvardovi pravdu hned na začátku.

13.03.2022 4 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Knihu jsem četla v originále, protože jsem na ní slyšela samou chválu v zahraničí. Je hezké, že vyšla i u nás, ale co jsem se koukala na náš překlad, tak některé věci jsou fakt hrůza. Postavy jsou dobře vykreslené, mají charakter a své motivy.
Trochu mi, ale vadil nudný začátek. Měla jsem problém se začíst, ale od nějaké 200 strany se to rozjelo a já už se nemohla odtrhnout.

11.03.2022 3 z 5

Hrdinův atlas smrtících draků Hrdinův atlas smrtících draků Cressida Cowell

Další zábavné dobrodružství Škyťáka. Prostředí knihovny velmi zajímavé a originálně pojaté.

10.03.2022 4 z 5

Spoutávač Spoutávač Sebastien de Castell

Pro mě zatím nejlepší kniha z celé série. Absence Ferius u toho mě alespoň hodně pomohla. Kellena má ještě radši. Jenom ten jeho milostný život začíná být trochu na hlavu. Jediný kdo mi trochu chyběl byl kočkoveverčák Reichis.

07.03.2022 4 z 5

Kouzelnice Kouzelnice Sebastien de Castell

(SPOILER) Kellen mi je díl od dílu čím dál tím víc sympatičtější. I Reichis je skvělá postava. Nová postava Hyeny se mi také líbila. Ale Nephenie je dost nesympatická. A Ferius má čím dál tím větší chuť přetáhnout lopatou po hlavě.
Děj dobrý. Některé zvraty překvapivé. Jiné (většina) zase tolik ne. Například totožnost Rudého mága mi byla hned jasná.
Pořád se to, ale čte dobře.

06.03.2022 3 z 5

Jak zamotat dračí příběh Jak zamotat dračí příběh Cressida Cowell

Hezká oddechovka. Dětem se bude líbit a i dospělí si jí užijí. Jenom mě trochu vadí nesmrtelnost Alvina. A Bezzubka je tu docela nesnesitelný.

03.03.2022 4 z 5

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

Bylo to lepší než první díl, ale měla jsem pocit, že se příběh strašně táhne. Také jsem měla velký problém s Ferius, která mi zde byla velmi nesympatická. Milostná linka mi zde přišla ještě více úplně k ničemu než v prvním díle.
Ale abych jenom nekritizovala, tak kniha má zajímavý nápad. Dobře se čte. A v některých momentech dokáže i překvapit.

01.03.2022 3 z 5

Jak vycvičit draka: 1.–4. díl série (box) Jak vycvičit draka: 1.–4. díl série (box) Cressida Cowell

Velmi zábavná série, která pobaví i dospělé.

24.02.2022 5 z 5

Syn nekonečna Syn nekonečna Adam Silvera

No nejsem si jistá co si o knize myslet. Celý příběh byl takový strašně rychlí. Četlo se to dobře, ale autor vás prostě nenechal vydechnout. Zvrat za zvratem až to začalo být únavné. O postavách se nedozvíme prakticky nic. O světu a jeho fungování také ne. A trochu mi vadilo jak autor házel svým postavám klacky pod nohy. Jednou vyhrají, aby o to všechno zase v další kapitole hnedka přišli.

22.02.2022 3 z 5

Boj o Olymp Boj o Olymp Kate O'Hearn

Kniha se mi líbila stejně jako první díl, ale akorát tady jsem měla menší problém s Emily. Jinak nové postavy byly skvělé stejně jako ty staré. Nemůžu se dočkat až u nás vyjde další díl.

17.02.2022 4 z 5

Plamen Olympu Plamen Olympu Kate O'Hearn

Kniha se mi velmi líbila, i když už nejsem úplně v určené věkové kategorii. Pegas je velmi dobrá postava a Emily se mi také líbila.

15.02.2022 5 z 5

Průvodkyně duší Průvodkyně duší Alžběta Komrsková

Kniha byla originální. Četla se velmi dobře.Je na ní vidět, že o proti své první knize se autorka zlepšila.
Bohužel mi celý zážitek zkazil příliš uspěchaný konec a spousta nezodpovězených otázek.

11.02.2022 3 z 5

Vůně citrónu Vůně citrónu Sam Xabyssus (p)

(SPOILER) Začnu asi tím, že se kniha dobře četla. Styl psaní autorky mi sedl a citáty se mi také líbili. Bohužel jsem měla menší problém se vztahem postav. Prostě jsem tam tu lásku neviděla. Přišel mi jejich vztah víc jako vztah dvou dobrých kamarádek než romantický vztah.
Další problém jsem měla s domácím násilím. Je to důležité téma o kterém by se mělo mluvit, ale někde by na to prostě podle mě mělo být upozorněno. Podle anotace si prostě uděláte představu, že se jedná o čistě romantickou knihu. A já prostě občas mám náladu jenom na romantickou knihu, kde se neřeší žádné vážné problémy a já si u toho můžu prostě odpočinout.
Nemám ráda, když mě kniha takhle překvapí aniž bych to čekala.

07.02.2022 3 z 5

Jak zlomit dračí prokletí Jak zlomit dračí prokletí Cressida Cowell

Vtipná kniha o hledání zázračného léku a věrném přátelství.

01.02.2022 4 z 5

Jak správně mluvit dracky Jak správně mluvit dracky Cressida Cowell

Velmi povedený a vtipný díl. Líbil se mi o trochu víc než druhý.

31.01.2022 5 z 5

Jak se stát pirátem Jak se stát pirátem Cressida Cowell

Knížka bavila a strašně dobře se četla. Dobrodružství Škyťáka a Bezzubky si užijete i mimo filmové plátno.

30.01.2022 4 z 5

Dcery Sparty Dcery Sparty Claire Heywood

Kniha mě zaujala svým tématem. Mám ráda mytologii. Bohužel mě zklamala svým provedením.
Příběh ačkoli velmi zajímavý byl napsán nudně. První polovina knihy mě nebavila číst skoro vůbec.
Druhá půlka byla ze začátku lepší, ale ke konci mě to prostě už nebavilo. Čekala jsem od toho prostě asi víc.
Hlavní hrdinky byly zajímavé. Asi první kniha, co jsem, kdy četla, kde hlavní hrdinky takřka vůbec nevzdorovali a pouze přijímali, co se jim dělo. Občas mi jejich chování nedávalo žádný smysl.
Celkově knihu hodnotím jako slabší pod průměr, ale zase má jedno velké pozitivum, že nám přináší nový pohled na starý a známý příběh.

28.01.2022 2 z 5

Výprava za dinosaury Výprava za dinosaury Thomas Brezina

Bylo hezké se zase vrátit k oblíbenému příběhu z dětství.

04.01.2022 5 z 5

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Na knihu jsem se těšila, protože mám autorku ráda, ale trochu mě zklamala. Na můj vkus tam měla příliš mnoho hluchých míst a kdyby se zkrátila o takových sto stran bylo by to lepší.
Velký problém jsem měla také s hlavní hrdinkou, se kterou jsem se nemohla sžít. Nemám moc ráda tenhle typ postav.
Jinak kniha měla pár překvapivých zvratů, které jsem vůbec nečekala.
Celkově knihu hodnotím jako slabší průměr.

03.01.2022 3 z 5