maximka maximka komentáře u knih

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

Se zaujetím jsem se ponořila do života těch, kteří se ničím neprovinili, a přesto byli stíháni a neustále se museli ukrývat. Stále se mi zdálo, že jsem knihu už četla, některé pasáže mi přišly velmi povědomé. Silný příběh, kvalitní kniha.

To první & to druhé dítě To první & to druhé dítě Martina Drijverová

Lehké čtení, k pobavení. vhodné pro budoucí matky. i když z dnešního hlediska je už spousta věcí přežitých..

10.11.2012 2 z 5

Benjamín Benjamín Valja Stýblová

myslím,že autorka jako žena nemohla postihnout myšlenkové pochody, které se odehrávají v mysli náctiletého Bena. Námět je však zajímavý.

Mladý muž & bílá velryba Mladý muž & bílá velryba Vladimír Páral

Krásná, dynamická kniha s úvahami a rozborů i od mužů. známé prostředí, nové příběhy. Páral je můj oblíbený autor.

Zlaté rybky Zlaté rybky Valja Stýblová

Příběh o ženě dnešních dnů, která se pokouší spojit kariéru a rodiný život, se mně silně dotýká. Jako bych viděla svoji vlastní budoucnost. Hrdinka je silná, přesto obětavá osobnost, a je pro ni těžké odmítnout rodinu. Několikrát se v ní však vzepře pověstná zlatá rybka. Uvědomí si totiž, že tak jako člověk nemá právo získat své štěstí na úkor druhých, tak se také sám nesmí obětovat pro egoismus jiných.

Duhová šestka Duhová šestka Tom Clancy

Kniha je z prvních "akčních", které jsem četla a nemohla jsem se od ní odlepit. děj má velmi rychlý spád. Autor se v prosředí pohybuje s nezvyklou lehkostí a veškeré akce popisuje s obrovskou přesností. Příběh nastoluje otázku bezpečnosti.

10.11.2012

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

jedna z nejsilnějších knih, co jsem četla. navíc jsem tenkrát byla v Irsku a zrovna v době atentátu na Dvojčata, mimo domov, stejně jako hlavní hrdina... pod vlivem děje jsem se opravdu bálla, že zase přijde válka..

Ať zešílí láskou Ať zešílí láskou Halina Pawlowská

Spousta krásného humoru a dojem, že tohle všechno se nemohlo stát jediné osobě :-)
"Všude je to stejný - všude se krade, závidí i na naší Moravě, kde mají nádherně vonící víno, kde lid má široké srdce."

10.11.2012 4 z 5

Někdo přijde a bude mě mít rád Někdo přijde a bude mě mít rád Radka Štefaňáková

Velmi hezké, čtivé. Dozvěděla jsem se i něco z novinářské branže.

10.11.2012 3 z 5

Muž, který maloval mandlovníky Muž, který maloval mandlovníky Johannes Mario Simmel

Příliš nechutné. přišla jsem o iluze. Knížka má jen 100 stránek! Autor se moc nerozpovídal.

10.11.2012 1 z 5

Ještě jednou: Milá maminko! Ještě jednou: Milá maminko! Richard Crha

Hlavně ze začátku mě kniha velmi rozesmála. líbí se mi autorův styl i nápady. Třeba jak chtěl uspořádat mejdan pro všechny bývalé lásky. Milá kniha.

Tlustý Angličan Tlustý Angličan Kingsley Amis

bohužel jsem nabyla dojmu, že na Rogerovii není ani jedna věc, pro kterou bych ho mohla obdivovat. čekala jsem víc. navíc v knize byly zpřeházené stránky.

Tma 2.0 Tma 2.0 Ondřej Neff

Moje první setkání se scifi a tak blízko pravdě.. uvědomila jsem si naši závislost na elektřině. jak jsme závislí na technice. opravdu bychom se vrátili až do středověku, kde lidský život neměl žádnou cenu? středověk je pro mě symbolem krutosti a drsných poměrů, což se v knize projevilo. a setkávání s postiženou dívkou byla hodně strašidelná,.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Kniha mě absolutně vtáhla. téma je zajímavý, trochu ponurý a tajemný. hodně drsný příběh. jen jednou jsem musela knihu odložit, protože jsem už prostě nevydržela pokračovat, jak to bylo kruté. zatím sbírám sílu na další díl..

10.11.2012 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Jedna z nejkrásnějších knih, jaké jsem kdy četla. navíc ještě v pubertě, i přesto mě velice oslovila. byla to moje oblíbená "povinná četba" :-) a nyní mě to přimělo pořídit si ji do svého portfolia knih, jelikož takové skvosty je třeba číst klidně vícekrát.

10.11.2012 5 z 5

Černý obelisk Černý obelisk Erich Maria Remarque (p)

Toto je už xktá kniha přečtená od Remarqua a bohužel mě tolik nezaujala jako ty předchozí. oceňuji, že se odehrává mimo válku. Hodně jsem se dozvěděla o vývoji Německa po válce. Také se mi líbilo nevšední prostředí, kde se kniha odehrává.