martinka9012 martinka9012 komentáře u knih

(SPOILER) Popis knihy není úplně přesný, podle mě tam jsou zmínky o seriálu Přátelé vcelku minimálně, každopádně o tom kniha ani být nemá.
Je to neuvěřitelně čtivý příběh, už dlouho jsem se takhle do žádné knihy ,,nezakousla". Po dočtení mě napadla jen jedna otázka: Proč ho sakra nikdy nikdo neposlal k psychiatrovi? Vážně musel 52 let trpět, pít a být závislý na lécích a několikrát málem zemřít jen proto, aby si nakonec uvědomil, že jeho problémy pramenily po celou dobu pouze z velmi špatné psychiky? To je můj názor, každopádně knížka určitě stojí za přečtení. Je to velmi poutavé.
Člověk si při tom uvědomí, že všichni jsme jen lidi, ať uz jsme slavní nebo ne, bohatí nebo chudí, ať už máme všechno nebo nemáme nic.
Určitě ale nečekejte že se při tom budete smát.

31.01.2023 5 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

To je asi poprvé, co se mi víc líbí film než kniha. Je to moje nejoblíbenější pohádka, a když jsem zjistila že je i v knižním vydání, nemohla jsem se dočkat až si ji přečtu. Bylo to ale velké zklamání. Nádherné filmové zpracování se ani trochu neblíží knize, která je plytká a nevýrazná, přitom tak bohatý příběh by se šikovnému spisovateli podařilo zpracovat na nejméně 500 stranách a ne jen 250! Nechci urážet, ale je vidět že knihu psal muž, který má sice fantazii ale neumí ji ,,hodit na papír". Škoda. Příběh bych mnohem více rozvinula, postavy také, celé to bylo moc rychlé a místy dost nechutné (popis sexu, apod.) .. doufám, že nejsem sama komu se to moc nelíbilo :D

02.11.2021 3 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Snad žádná kniha mě ještě tak nezklamala. Zlobím se, že jsem věnovala tolik času čtením takové ho*adiny.
Mně se to líbilo, ale jen do chvíle, kdy se děj totálně převrátí vzhůru nohama (ti co četli tak vědí), v tu chvíli to absolutně přestalo dávat smysl a hlavní hrdinka u mě klesla na IQ nadržený blondýny bez mozku, omlouvám se, asi to nejde napsat jinak. Na to, jak se celou knihu chová uvědoměle a rozumně, a prostě tak že člověk chápe každé její rozhodnutí, konec absolutně postrádá logiku.

12.11.2021 2 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Už dlouho jsem nečetla příběh, který by mě do děje tak vtáhl a který by se mě i osobně dotkl.
Příběh je o prezidentu Snowovi ze série Hunger games. O jeho dospívání a morálních volbách, které ho dovedli k tomu, kým je právě v sérii HG - jak ji známe s Katniss Everdeenovou. Očekávala jsem mnohé, ale spisovatelka překvapila svou perfektní obratností připravit čtenáře o dech. Nemohla jsem uvěřit řádkům které jsem četla, protože jsem zastáncem toho, že dobro a láska vždycky zvítězí a že si právě to musí přece vybrat každý z nás, ať už je před ním jakákoliv volba. U Coriolanuse tomu ale tak nebylo, a právě to mě dostalo. Ze začátku s ním soucítíte a na konci ho nenávidíte. To se mi u žádného příběhu ještě nestalo.
Po hodně dlouhé době jsem zase zakusila tu opravdovou radost ze čtení, kdy vás příběh naprosto vtáhne, vidíte ho před sebou jako kdyby opravdu reálně existoval a stal se a taky nad ním tak uvažujete a musíte ho prostě v hlavě a i nahlas rozebrat a přemýšlet nad ním ještě po dočtení a dlouho po tom.
I když kniha byla o Snowovi, právě proto perfektně pasuje k sérii jako díl skládačky, který doposud chyběl. Naprosto perfektně pochopíte jeho osobnost a při čtení knih HG nebo sledování filmů se na celý příběh budete dívat ,,chytřejšíma očima". Konec příběhu byl naprosto ,,wow" a chtělo se mi z něj duševně zvracet. Kdo četl, pochopí.
Knížka o 500 stránkách přečtená za čtyři dny, z toho nejdelší úsek byl skoro 10 hodin čtení v kuse, prostě jsem se nemohla odtrhnout.
Škoda jen toho špatného překladu názvu knihy. Ale na konci vám název sám jako takový bude dávat smysl, i když je zvláštní.

Spoiler
Myslím si, že Katniss je převtělená Lucy Gray. Pokud v takové věci věříte. Reinkarnace. Prostě mi to nedá spát. Katniss se nevědomky dotkla všech aspektů které Snow z duše nenáviděl. Ale karma čeká na každého a s ním Lucy přišla vyrovnat účty právě prostřednictvím Katniss.

04.03.2021 5 z 5

Kráska a zvíře: Zakletá v knize Kráska a zvíře: Zakletá v knize Jennifer Donnelly

Líbilo se mi poselství která se kniha snažila předat. Jako dodatek či něco , navíc' ke krásné pohádce se to docela hodí. Jen si z knih ráda beru takové to - takhle to opravdu bylo a takhle se to stalo. Něco jako skutečnost. V téhle knížce je ale pár věcí při zmínkách o Krásce a zvířeti trochu pokroucených a maličko mě na tom zaráží i to, jak je tento díl vlastně ,, dopsaný" k tomu původnímu i když v tom původním o něm není zmínka. Ale dá to rozum, když tento příběh někoho napadl až v současné době narozdíl od Krásky a zvířete - pohádky staré jako sám čas. :)

24.02.2021 4 z 5

Zášť Zášť Lisa Jane Smith

Třetí díl této série je poslední který jsem dočetla do konce, čtvrtý jsem začala číst ale už na začátku to vzdala .. už na tento styl psaní a předvídatelného děje nejsem, možná kdyby mi bylo 12 tak bych to hltala
Škoda že knihy jsou tolik odlišné od seriálu, momentálně čtu Stefanovy deníky a ty jsou milionkrát lepší jak toto

06.05.2019 1 z 5

Borcův kodex Borcův kodex Barney Stinson

Jsem velká fanynka seriálu ale knížka mě teda zklamala :( mohlo to být více propracované a hlavně překlad mohl být o 100% lepší .. lepší překlad by byl jednoduše Parťákodex jako v seriálu a v knížce by nemusely být slova jako borec a brácha.. prostě špatný překlad a kniha sama o sobě mohla být mnohem lepší. Neříkám že jsem se nezasmala, ale čekala jsem víc. Nakonec pro mě bylo zábavnější slyšet o Parťákodexu v seriálu, než ho číst.

01.04.2019 2 z 5

Cesta pryč Cesta pryč Nic Jordan

Ze začátku jsem byla nadšená, s Nic jsem na všechno měla stejný názor a ona i její vyprávění mi bylo sympatické. Někde za půlkou už mě to ale pomalu přestávalo bavit. Začínala si protiřečit. Ke konci už kapitoly ani nenavazovaly, byly tam velké skoky, což mi vadilo, mám ráda když je vše co cestovatel zažije popsané do detailů. A ten konec? Měla jsem ji za trochu jiného člověka. Knížka mě na konci dost zklamala a to se mi ještě nestalo. Cíl její cesty byl ještě ke všemu popsaný jen letem světem a nedávalo mi to ani smysl. Překlad místy opravdu děs a kvalita přebalu a fotek v knize mohla být mnohem, mnohem lepší.

12.07.2021 3 z 5

Neber to jídlo tak vážně Neber to jídlo tak vážně Týna Skalická

Super revoluční čtení o jídle a stravování, kéž by takhle uvažovali všichni. Vše jednoduše vysvětlené, žádné dlouhé proslovy nebo opakující se témata. Já jsem si čtení užila a knížku můžu rozhodně doporučit.

25.01.2021 5 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Z Holderova pohledu je příběh mnohem čtivější než z Hopina. Jsem ráda že jsem si to nakonec přečetla. Váhala jsem jestli do toho jít. Ale skládačka krásně zapadla do sebe a nebylo to tak absurdně přeslazene jako z dívčího pohledu. Takže super, překvapilo mě to.

30.03.2019 3 z 5

Rozbřesk - 1. část: Oficiální ilustrovaný průvodce filmem Rozbřesk - 1. část: Oficiální ilustrovaný průvodce filmem Mark Cotta Vaz

Nevíte prosím zda bude i Průvodce filmem Rozbřesk - 2.část ? :( Dlouho na to čekám a jelikož film vyšel už před dlouhou dobou tak se divím,že ještě není hotová kniha.

02.07.2015 5 z 5

Vykoupená Vykoupená Kristin Cast

Doporučuji na Amazonu dokoupit další 4 díly 13-16 a dočíst .. nevím proč není český překlad ..

19.12.2022

Titanic: Nikdo nechtěl uvěřit Titanic: Nikdo nechtěl uvěřit Václav Králíček

Pro mě naprosto nepřehledná kniha plácající páté přes deváté a nakonec všechny vaše otázky zůstanou nezodpovězeny. Spousta zbytečných informací a názvů, které zahltí mysl. Přečetla jsem to celé jen silou vůle. Knížka obsahuje víceméně to pravé až na konci.

04.05.2022 2 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Autorčin styl psaní se mi nelíbil a řekla bych že se příběh dal ještě více rozvést hlavně co se vedlejších postav týče. Příběh byl z pohledu , puberťáka' v dospívání ale na celé knize bylo cítit že se to nepovedlo - hlavní hrdinka i Holder se chovali jako by jim bylo aspoň třicet. Hodně plusových bodů ale dávám za napínavost - přečteno za dva dny, nemohla jsem se odtrhnout a doslova se nutila číst co nejrychleji jen abych zjistila co se stane dál. Taky by rozhodně měli upravit popisek u knihy protože to vás zdaleka nepřipraví na to co vás čeká když začnete číst. Na začátku jsem si myslela že to bude typický příběh zamilované dospívající dívky, v první půlce knihy to tak i vypadalo ale v druhé půlce jsem nepřestávala příběh hltat a valit oči. A i když to úplně není můj šálek kávy, doporučuji přečíst.

18.03.2019 2 z 5