Martinique Martinique komentáře u knih

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

(SPOILER) Tuhle knížku jsem koupila kvůli přebalu v jednom malém knihkupectví. No jo, je to tak. Miluji černé kočky. Měli tam jen tuhle, takže až doma jsem zjistila, že jsem si koupila poslední díl ze tří, tak jsem si tam hned doobjednala první dvě a říkala si, že při mém současném čtecím tempu budu těch 1600 stran louskat do léta. Ani náhodou. Mia a celý její svět mě pohltil natolik, že mám chuť si to přečíst hned znovu ještě jednou (i když bych ráda, aby na konci zůstala s jinou postavou). Ale co už. Perfektně domyšlený svět do posledních detailů (ač v prvním díle jsem na poznámky pod čarou nadávala, tak tady mi už chyběli). Brala bych za kámošku tuhle krvavou čubku...

22.03.2022 5 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Miluji Miu. Miluji tam všechny. Už mi ani ty poznámky pod čarou nevadí. Jay Kristoff bude má nová závislost.

22.03.2022 5 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Kniha je naprosto báječná. Takový mix GOT, Harryho Pottera a Mortal Kombat. Kéž by z toho byl jednou seriál. Jediné mínus za ty poznámky pod čarou - ruší napínavý děj a většinou bez většího smyslu než prvoplánově pobavit. Ale stejně plný počet bodů. Těším se, až dám večer spát dítě a pustím se do druhého dílu!

12.02.2022 5 z 5

Žít bez hořkosti: Příběh německé Sintky, která přežila holokaust Žít bez hořkosti: Příběh německé Sintky, která přežila holokaust Philomena Franz

Ty jo, od chvíle, kdy jsem se stala matkou je pro mě tohle téma úplné: Nečti to! Ale dostala jsem knihu darem a nemohla jsem ji dát jen tak do šuplíku. Přečetla jsem za jeden večer, kapesníků nepočítaně ... Panický záchvat jeden. Já už prostě nezvládám číst o holocaustu. Muž (který mi knihu dal) řekl, tohle ale musí číst každý. Ale já si sakra tu šílenost uvědomuji, to by měl číst ten, co ne. Kniha je stručná, přesto hororová. Obsáhlý dovětek ukazuje, jak málo se dějiny zaobírají tématem Romů za 2.sv. v. Já nevím jak to říct, ale já chci číst takové příběhy ale zároveň na to nemám nervy. Ale doporučuji. Jestli chcete mít týden depku, že lidstvo stojí za vy.ž.pr.l.

03.02.2022 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Ty jo, bavilo mě vyprávění o vile, ale ten lidský příběh byl takový, já nevím. Ač osudy postav byly opravdu zajímavé, tak to působilo tak nudně, ploše... Nevím jestli autor není dobrý vypravěč nebo třeba překlad nebyl moc povedený. Téma, doba, dům... Všechno perfektní, ale vyprávění mě nebavilo.

27.12.2021 3 z 5

Oblečené k tanci na sněhu Oblečené k tanci na sněhu Monika Zgustová

Čtyři hvězdy za sílu příběhů spíš než za autorčino vyprávění.

27.12.2021 4 z 5

Mladší sestra III Mladší sestra III Jane Austen

Naprosto nesmyslně rozdělené na tři díly. Hádám, že jen z toho důvodu, aby se to prodalo za víc. Přečetla jsem už vsechny tři a nemá pro mě smysl komentovat je zvlášť, jelikož se jedná o jeden souvislý příběh (takže to zkopíruji ke všem dílům).
Jako milovník Jane Austen jsem se téhle trochu bála, že je dopsána její (myslím) neteří, ale naprosto mě uspokojila. I když není tak kvalitní jako její jiné knihy, tak mě bavila, přečetla jsem ji okamžitě. Doporučuji mít po ruce všechny díly

30.05.2022 4 z 5

Mladší sestra II Mladší sestra II Jane Austen

30.05.2022 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Jsem ráda, že nejsem jediná komu to připomnělo Lenku Lanczovou. Postavy nesympatické, vyprávění nudné. Tuhle knihu jsem měla téměř povinnou, jelikož žiji v Temelíně.

27.12.2021 3 z 5

Chmurdálie Chmurdálie Joanna Bator

Často jsem se ztrácela v ději, občas to bylo dost zmatené, musela jsem se vracet o pár odstavců zpět, abych se ujistila, ve kterém příběhu, u jaké postavy zrovna jsem. Ale vlastně mi to u této knihy vůbec nevadilo. Ačkoli témata byla hodně pochmurná, tak je to kniha neskutečně zábavná. Autorka má skvělou představivost.

27.12.2021 5 z 5