MartinaF MartinaF komentáře u knih

Poslední slib Poslední slib Kathryn Hughes

Mé první setkání s autorčinou tvorbou a přímo trefa do mého čtenářského vkusu. Příběh je krásný, líbí se mi vyprávění, kde se střídá minulost s přítomností. Zpočátku se dozvídáte o postavách, které s příběhem zdánlivě nemají nic společného, ale nakonec se protnou a vytvoří krásný a harmonický celek. Ocenila jsem, že autorka nebyla příliš v závěru patetická a sladkobolná, nechala čtenářům (i postavám) dost prostoru, aby si domysleli své pokračování samotného závěru. Po přečtení se jistě poohlédnu po autorčiných předchozích knihách.

03.04.2022 5 z 5

Cestou k tobě Cestou k tobě Emily Houghton

Mně se kniha líbila, nebyla ani jednoduchá, ani komplikovaná, příjemné čtení do nepohody. Z obou hlavních postav jsem si víc oblíbila Alfieho, pro tu jeho povahu i lidskost, Alice byla taky fajn, ale víc jsem si užívala čtení kapitol s Alfiem. Co mě trochu zaráží (a už to bylo i tady zmíněno), že mohou být na nemocničním pokoji jak muži, tak ženy dohromady. Opravdu to tak existuje? Nejsem si tím úplně jistá, přesto mi to prožitek ze čtení nenarušilo.

10.03.2022 5 z 5

Knihkupectví u osamělých srdcí Knihkupectví u osamělých srdcí Annie Darling

Kde začít. Příběh patří bezesporu do přihrádky romantické čtení pro ženy. Vůbec proti tomu nic nemám, vymyšlený příběh se mi líbil, splnil to, co jsem čekala, zasmála jsem se, pobavila se, nemusela jsem přemýšlet, prostě se jenom uvolnit. V tomto bodě bych knize dala čtyři hvězdičky.

A tím se dostávám k bodu dva - pardon, ale prošla kniha korekturou? Jindy nad chybami dokážu přimhouřit jedno oko, v nejhorším případě obě, ale tady se to hemžilo úplně zbytečnými hrubkami - tam slovo navíc, tam slovo špatně vyskloňované, chybějící písmenka, vynechané čárky. To se opravdu nedalo. Doufám, že se nakladatelství v tomto ohledu v příštích knihách zlepšilo.

27.02.2022 3 z 5

Agnes a odemčený sen Agnes a odemčený sen Tuutikki Tolonen

Od autorky mám přečtenou celou sérii o bubákovi a dětech Hellemaových, proto jsem se těšila na nový román této finské autorky. A za sebe můžu říct, že pro mě byl příběh úplně úžasný. Skvěle se četl, dialogy byly vtipné a jak píše Dadulina, je tu spoustu přesahů. Taky nejsem cílovka, ale příběh mě chytl a nepustil. Vřele doporučuji k přečtení, klidně i starším dětem, než je uvedená věková kategorie.

17.02.2022 5 z 5

Poslední rozbřesk Poslední rozbřesk Andrew Hunter Murray

Přečteno. Čekala jsem více sci-fi, více dramatičnosti, trochu takového více "no teda, to je síla". Ale autor to dohnal čtivostí a zajímavou katastrofickou událostí na pozadí příběhu.

15.02.2022

Tajemství vůní a chutí Tajemství vůní a chutí Hanns Hatt

Zajímavě zpracovaná kniha na téma, o kterém jsem až tak nepřemýšlela. Některé informace byly nové, některé jsem znala. Z větší části vše bylo popsáno laicky, některé pasáže však hýřily odbornými výrazy a chemií, což mě moc nebavilo. Ale jinak se mi čtení zamlouvalo.

30.01.2022 4 z 5

Striga Striga Gabriela Houston

Neurazí ani nenadchne. Škoda, že skoro celý příběh se v knize toho až moc nestalo, posledních třicet stran bylo napínavých. Kdyby byla kniha celá taková jako vrcholení příběhu, vůbec bych se nezlobila. Za mě lepší průměrná YA fantasy.

09.01.2022 3 z 5

Věnování Věnování Katherine Slee

Ale jako nebylo to tak špatné - je to odpočinkové čtení, u kterého se nemusí příliš přemýšlet a zaobírat se myšlenkami, co tím chtěla autorka vlastně říct. Mně se to líbilo, sedlo mi i do období, kdy jsem ve stresu a nestíhám číst.

29.12.2021 4 z 5

Vilma běží o život Vilma běží o život Naďa Pažoutová

Kniha nebyla špatná, ale taky mě nějak zvlášť neoslovila. Myšlenka dobrá, čtenář se seznámil s africkou kulturou i s tím, že z Afriky mizí zvířata i kmeny domorodců, že není důležité vyhrát, ale stát si za svým názorem. Co mně moc nesedlo, a už to zmínila i Žirka, bylo příliš mnoho popisu, určitě by malí čtenáři ocenili mnohem více přímé řeči.

23.09.2021 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Nedočteno. Začala jsem ji číst v době, kdy nám odešla babička a já se nemůžu prokousat textem dál. Snad někdy příště za lepších okolností. Odkládám na dobu neurčitou.

20.09.2021

Tajemství obsidiánu Tajemství obsidiánu Petra Martišková

Tak nízké hodnocení jsem vážně nečekala, protože mně se kniha opravdu líbila a to jsem už mimo věkovou kategorii. Jistě, našlo by se pár věcí, které mi nesedly, ale z větší části jsem byla s příběhem spokojená. Autorčiny knihy mám ráda, patří do kategorie odpočinkové literatury, kdy se alespoň v duchu vracím do teenagerovských let a věřím, že kdyby se mi dostala do ruky, byla bych úplně nadšená, je to totiž přesně to, co mi sedí a často vyhledávám.

12.09.2021 4 z 5

Hendrixova kytara Hendrixova kytara Kateřina Dubská

Knihy Kateřiny Dubské mají pro mě zvláštní kouzlo už od doby, kdy vyšla její prvotina Člověk Gabriel. Ale není to čtení na jeden večer ani na dvě odpoledne, je to čtení, na které si musí najít čas a není to jenom proto, že je to kniha velkého objemu. Tolik informací, tolik věcí, které čtenář musí zpracovat. Kniha je průřezem československé historie, byť jen okrajově a částečně jen zrychleným pohledem, ale především je také o člověku samotném, o jeho životě, snech a touhách. Knihu jsem četla dlouho na můj vkus, místy jsem hlavního hrdinu proklínala, ale četla jsem dál a čekala jsem, jak se jeho postava vyvine. Přece není možné, aby na pěti stech stranách neproběhl nějaký vývoj. Stalo se a já dočítala se spokojeným pocitem.

05.09.2021 5 z 5

Pojídačka hříchů Pojídačka hříchů Megan Campisi

Nebylo to špatné. Nečekala jsem ovšem young adult příběh, spíše něco drsnějšího a akčnějšího. Avšak proč ne. Fiktivní historický román s detektivními prvky je plný intrik, politiky, hříchů a spoustu jídla. Ale abych knihu označila jako pětihvězdičkovou, to ne, na to jsem přečetla více lepších románů.

29.08.2021 4 z 5

Strašidelný dopis Strašidelný dopis Tuutikki Tolonen

Konec dobrý, všechno dobré. Třídílná série o sourozencích Hellemaaových a bubácích se touto knihou uzavřela. Tuutikki Tolonen umí dětské čtenáře vtáhnout do děje, zaobírá se nejen bubáky a tajemnými bytostmi z podzemí, ale i čistě reálnými starostmi a radostmi jako je nejen přátelství, ale i také smutek.

21.08.2021 4 z 5

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

I když dávám pět hvězdiček, přesto jsem lehce zklamaná. Autorka upustila od brutalit, které použila v předchozích dílech, což je trochu zklamání. (A ne, v násilí se opravdu nevyžívám, ale autorka je drsnými popisy vražd známá). Předchozími tituly nasadila hodně vysokou laťku, tady děj plynul vcelku klidně. Vraha jsem, jako obvykle, nepoznala, přesto mě příběh vtáhnul do sebe. Yrsa umí psát skvěle, ale tohle je trochu slabší pokračování.

14.08.2021 5 z 5

Dívka pod hladinou - Příběhy dospívajících v krizi Dívka pod hladinou - Příběhy dospívajících v krizi Jana Růžičková

Zajímavě a čtivě koncipovaná kniha, kdy každá kapitola začínala konkrétním příběhem a následovala teoretická část.

29.07.2021 4 z 5

Eliáš mezi piráty Eliáš mezi piráty Veronika Krištofová

Milé, svižné, čtení na jedno odpoledne. U knížky jsem se bavila, zasmála jsem se, i když už nejsem cílová skupina třicet let.

28.07.2021 4 z 5

Fenomén Fenomén Marie Lu

No teda. Fenomén se mi líbil o něco víc než Legenda. Příběh byl dynamický, napínavý, autorka ubrala z military tématu a věnovala se více vztahům. Konec byl vážně nečekaný a tím, jak to autorka ukončila, si budu muset Šampiona přečíst co nejdříve.

26.07.2021 4 z 5

Snachy za všechny prachy Snachy za všechny prachy Aurélie Valognes

Milé a pohodové čtení, které mi zpestřilo několik večerů. Když má štěstí kliku mělo vážnější téma, tady autorka zvolila veselou notu. Není to sice úplně mega světoborný román, ale já jsem si příběh užila, zasmála jsem se a pobavila. Víc takových odpočinkových knih.

20.07.2021 4 z 5

Ellie a její náhodné setkání Ellie a její náhodné setkání Hazel Prior

Tohle je přesně můj šálek kávy. Mám ráda podobné příběhy, které jsou niterně hloubavé a zajímavě napsané. Obě hlavní postavy mi byly sympatické. Skvělé popisy přírody i pocitů vyvážily nepříliš akční děj. Za mě výborně napsaný román, který mě pohladil po duši.

19.07.2021 4 z 5