Agnes a odemčený sen

Agnes a odemčený sen https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477482/bmid_agnes-a-odemceny-sen-zv7-477482.jpg 5 14 2

Agnes (Tuutikki Tolonen) série

Do muzea jednoho malého ospalého městečka někdo zašle vzácnou starou zamčenou šperkovnici. Muzeum šperkovnici může vystavit, je tu ale jedna podmínka: pokud se najde někdo, kdo od ní bude mít klíč, smí si její obsah odnést. Jedenáctiletá Agnes při návštěvě muzea poznává, že tento vzácný exponát vídá ve spánku a pokud by měla věřit svým snům, ví také, kde ke šperkovnici najít klíč. Společně se svým kamarádem Bunem začnou pátrat po jejím osudu, po domě a po tajemné zahradě z Agnesiných snů. Kniha je určena dětem od 8 do 12 let.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Portál

Agnes ja unien avain , 2020

MartinaF
17.02.2022 5 z 5

Od autorky mám přečtenou celou sérii o bubákovi a dětech Hellemaových, proto jsem se těšila na nový román této finské autorky. A za sebe můžu říct, že pro mě byl příběh úplně úžasný. Skvěle se četl, dialogy byly vtipné a jak píše Dadulina, je tu spoustu přesahů. Taky nejsem cílovka, ale příběh mě chytl a nepustil. Vřele doporučuji k přečtení, klidně i starším dětem, než je uvedená věková kategorie.

Dadulina
22.01.2022 4 z 5

Nejsem cílovka, ale pro 8 - 12 leté děti by to mohla být inspirativní knížka - nové začátky nemusí být blbé; pokud tě něco trápí, svěř se; být jen stínem kamaráda tyrana stojí za… a mnoho dalšího. Mám ráda přesahy a tady jsou.

Finsko tajemství

Tuutikki Tolonen
finská, 1975
2018  75%Strašidelná chůva
2020  82%Strašidelná cesta
2021  94%Agnes a odemčený sen
2021  67%Strašidelný dopis
2023  98%Agnes a tajemný dům

Kniha Agnes a odemčený sen je v