Strašidelná cesta

V dalším díle strašidelné série se opět setkáváme s Maikki, jejími sourozenci a kamarádem Grahem. Maikki putuje do podzemního světa a cesta ji zavede až do země bubáků. Se svými přáteli, Grahem a Strážcem zde nalezne něco, co by nečekala ani v nejdobrodružnějším snu. Podzemní síly ale nedovolují těm, kteří sem vstoupili, vrátit se zpět. Maikki proto musí uniknout, nebo se z podzemí už nikdy nedostane zpět… Dobrodružné putování Maikki, Hilly a Kaapa přímo navazuje na knihu Strašidelná chůva. Jde tedy o druhý díl volné trilogie o světě lidí a bubáků, jež v sobě mísí to nejlepší z Roalda Dahla, Astrid Lindgrenové a J. K. Rowlingové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430911/strasidelna-cesta-Dom-430911.png 4.25

Strašidelná chůva 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Portál

Mörköreitti, 2016

Kniha Strašidelná cesta

evickakyticka

Druhý díl, který jsme četli s dětmi před spaním, se mi zdá o něco lepší. Je takový víc dobrodružný. Už se moc nezaobíráme bubáky a jejich skříněmi, ale vydáme se na podivuhodnou cestu do podzemí. Těšíme se na třetí díl.

MartinaF
04.09.2020

Oproti prvnímu dílu, je tento více epický - zavede malé čtenáře do podzemí, kam se zatoulala Maikki. A její velká sestra Hilla se rozhodla ji zachránit. Autorka si podržela styl vypravování, ale přišlo mi, že už není taková příjemně dětská, ale více napínavější a lehce temnější.