martinaandulka martinaandulka komentáře u knih

Fáma Fáma Lesley Kara

Já jsem byla z knihy nadšená,mám ráda popisování života hlavních hrdinů a malého městečka.V druhé půlce to začalo být napínavé a já nedokázala se od knihy odtrhnout.

09.05.2023 5 z 5

Noci v Rodanthe Noci v Rodanthe Nicholas Sparks

Velice ráda čtu knihy od N.Sparkse,tuto jsem četla až teď,ale viděla jsem kdysi film.Skvostně napsaný romantický příběh,který není z červené knihovny,ale spojení spřízněných duší realita života,který známe všichni.Konec jsem dočetla s krupkami.

07.05.2023 5 z 5

Sestry B. Sestry B. Milena Štráfeldová

Moc hezky zpracované,více jsem se dozvěděla o Zorce,která měla opravdu smutný osud,k tomu byla psychicky labilní,neopětované lásky to vše znám a opravdu to moc bolí a těžko se s tím vyrovnává,já naštěstí nemám sklony jsi škodit,ale chápu ji.Lída byla úplně jiná rozmazlená,sebevědomá a šla za svým cílem .... .

03.05.2023 5 z 5

Oběd v Paříži Oběd v Paříži Elizabeth Bard

Američanka se přestěhuje k příteli do Paříže,kde popisuje Pařížské zvyky a jídla kde jsou vkládany recepty.Kniha se čte poklidně, ale není dějově a emotivně napsaná,recepty mě neoslovily,protože já vařím převážně naší kuchyni a ryby nejraději peču na másle a citronu,rychlé a dobré.

30.04.2023 3 z 5

Propustka na svobodu Propustka na svobodu Ken Follett

Po letech jsem se vrátila ke knize,abych jsi připomněla jak bohatí zacházeli s lidmi,místo pracovníkú byli otroci.Kniha se četla pěkně,jen nelehko z toho jak lidsķý život nemajetných nemá důstojnost.

22.04.2023 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Audiokniha.
Vyprávění z pohledu malého kluka Péti z a 1 republiky,jeho dětské názory to je prostě nádhetné,ale co mi přišlo nezáživné a zdlouhavé bylo jak v horečce blouzní,to se mi i nelíbilo ani v seriálu.

02.04.2023 4 z 5

Krajem Lipna Krajem Lipna Josef Erhart

Kniha je z roku 1980,tak odpovídá psaní minulého režimu.Velmi se mi líbilo a zajímalo stavba Lipenského jezera,nebylo to lehké,pro dělníky namáhavá práce ale ta krása Lipna je prosťě úchvátná a stojí za navštívení.Je tam mnoho barevných a černobílých fotografii.

25.03.2023 3 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Tak už mám 9 serii za sebou,už leta sbírám nové díly a stále se drží na špičce.Je dobré to číst postupně jsou tam souvislosti z minulých dílů.

22.03.2023 5 z 5

Vášně a boje Polyxeny z Lobkovic Vášně a boje Polyxeny z Lobkovic Jiří Hanibal

Po letech jsem se vrátila a opět se mi moc líbilo.Román o Polyxenii se čte svižně a čtenář jsi připomene českou historii.

11.03.2023

Ulovila jsem ho v buši Ulovila jsem ho v buši Halina Pawlowská

Čte se to lehce, Halina je vtipná a má humor,ale je to hodně o lásce,sexu a pití.Já se tímto neztotožňuji,na rychlé vztahy anebo být vdaná a mít milence,nikdy jsem tak nežila a ani tak nebudu,proto jsem si to tak plnými doušky neužila a úplně neporozumněla.Ale Halinu moc ráda slyším v radiu a u toho zůstanu.

05.03.2023 3 z 5

Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly Cynthia Harrod-Eagles

Na začátku jsem se nedokázala začíst,pletli se mi jména a kam patří,a úvod byl zdlouhavý jak jsem přečetla 100 stránek tak se mi to začalo líbit více.Pokračovat v dalších dílech nebudu a tuto knihu pošlu dalšímu čtenáři.

19.02.2023 3 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Jsem nadšená,že pokračuje serie Erika Fosterová.Opět to mělo spád a nedokázala jsem knihu odkládat,vraha jsem neuhodla a konec byl napínavý.

06.02.2023 5 z 5

Němý svědek Němý svědek Agatha Christie

Miluji tento film,Bob je milý pejsek a zápletka je skvěle zamotaná.Kdybych jsi nepomatovala film tak bych vraha neuhodla.

04.02.2023 5 z 5

Poslední manželka Poslední manželka Karen Hamilton

Jdu proti proudu,mamka knihu dostala a byla pro ní těžkopádná a zdlouhavá.Za.mě to byl pravý psychotrhiller.Mě se četla dobře a vcelku rychle přečtená.S hlavní hrdinkou to bylo proměnlivé,chvílemi jsem ji rozumněla, pak mi přišla narušená ,nešťastný osud... .

29.01.2023 5 z 5

Sestřičky pod jmelím Sestřičky pod jmelím Donna Douglas

Další díl a opět skvělé,neztrácí to na příběhu,jen jedna změna,ale neodehrává se to v Londýnské nemocnic,ale na venkově.Už teď se těším na pokračování.

25.01.2023 5 z 5

Ryšavý knihovník a další zápisky ředitele zoo Ryšavý knihovník a další zápisky ředitele zoo Miroslav Bobek

Pan ředitel Bobek velice rozumí zvířatům,cestuje i do jejich rodných zemí a k tomu nádherně fotí.Právě kniha je o zemích a vzácných živočichů a také naší krásné pražské zoo.Závěr knihy je o novém gorilím pavilonu a uspořádání goril ve starém a novém,za mě je to nejlepší rozhodnutí,byla jsem tam od té doby několikrát a zvířata jsou spokojená.

22.01.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Opět nádherná pohodová kniha,tentokrát ze Skotského hradu.Nechybí vaření dobrého jídla a moučníků,na které mám hned chuť .Láska,přátelství a pracovní cíle to vše je namícháno do krasného čtení.Už teď se těším na další,ktetá má být z Prahy.

13.01.2023 5 z 5

Pong Pong Jindřich Skeldal

Dobře napsaná kniha která vypráví z pohledu mláděte gorily Ponga nejdříve v pralese a jeho únos a prodej,2 část bydlení u šejka a 3 část zoo Praha.Před každou kapitolou je informace spojená s gorilou.

04.01.2023 5 z 5

Přání Přání Nicholas Sparks

Vynikající čtení na závěr roku.Nicholas Sparks napsal mnoho knih,3 poslední byli pěkné,ale jinak psané tato je zpátky jak psal předtím.Je to srdcervoucí příběh Maģgi jako 16 letá a pak vyzrálá žena,která má nevyléčitelnou rakovinu.Konec byl za mě překvapivý a slzavý.

30.12.2022 5 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Miluji knihy Nicholase Sparkse.Tento román není vyjímkou,který jsem četla před lety.Ira měl autonehodu a vzpomíná na svou zesnulou ženu pak mladý pár Sophie a Luke,oba páry poznali pravou láslu,ale taky strasti,hodnoty lidského žití a úctu k blízkým.

17.12.2022 5 z 5