Martin82 Martin82 komentáře u knih

Další kniha mého dětství - plné nostalgických vzpomínek: čtění na základní škole a později i pro použití různých částí pro táborou letní hru....Ano, je to převyprávění - velmi slušně řečeno :o), přesněji by slušelo to označit za vykuchání nebo znásilnění příběhu pro aktuální dobu vydání a pokud by něco takového proběhlo v dněšní době - určitě by to nedosahovalo tak vysokého hodnocení...... Takhle dávám 100 %. Před nedávnem, když jsem marodil a byl v karanténě, jsem při úklidu knihovny narazil na tento již velmi omačkaný kousek a i když jsem ji znovu nepřečetl celou, ale pouze nejzajímavější části ....stále to bylo parádní večerní čtení u krbu.

21.06.2023 5 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Naprostá spokojenost a dobrá volba na večerní čtení. Prokletí Jeruzalému - 97%, Noční směna - 98%, Noční příboj - 85%, Jsem brána - 80%, Šroťák - 75%, Kostlivec -75%, Šedá hmota - 82%, Bojiště - 50%, Náklaďáky - 96%, Mrtví se někdy vracejí - 88%, Jahodové jaro - 75%, Římsa - 70%, Trávníkář - 70% Nekuřáci a.s. - 100% Já vím, co potřebuješ - 92%, Děti kukuřice - 80%, Poslední příčka žebříku - 85%, Muž, který miloval květiny - 80%, Na dobrou noc - 76%, Žena v pokoji -88%. Celkem tedy 82%

16.04.2024 4 z 5

Mrazení Mrazení Jiří Pešaut

Jo, tahle knížka bylo opravdu fajn - krátké, některé hodně krátké - na 3 stránky příběhy před spaním. Jednotlivě: Adriána - 80%, Strach - 94%, Stopy - 80%, Já se vrátím - 78%, Portrét - 75%, Hořící svíce - 70%, Pomluva - 75%, Mrazení - 92%, Kam zmizel - 55%, Stmívání - 95% (nej povídka), Filmový klub - 70% Hvězdy - 75%. Celkem tedy 78%

08.02.2024 4 z 5

Smrt záchranářů Smrt záchranářů Robert Lawrence Stine

Joooo, tak tohle bylo opět fajn. Letní atmosféra a v půlce knihy to už musí snad každý dočíst, protože zajímavých záhad je čím dál tím více. Krátké kapitoly končící napínavě je už R.L.Stine klasikou. 77%.

31.10.2022 4 z 5

Haló, tady fantom! Haló, tady fantom! Robert Lawrence Stine

Čtu serii knih Stopy hrůzy chronologicky a tato v pořadí desátá kniha je zatím nejlepší. Patří k těm obsahově delším cca 180 stran, ale přečetl jsem ji velmi rychle, posledních 50 stran na jeden zátah - vtáhlo mě to do děje. Stále ale čekám, až se budu u nějaké knihy Stopy hrůzy klepat strachy pod peřinou a to se zatím ještě neuskutečnilo. 82%

25.08.2021 4 z 5

Mrtvý se nesměje Mrtvý se nesměje Andrew Hall

Horor? Ani náhodovou..... možná už chápu důvod, proč knihy SH pak již nevycházely - od 105. dílu to již nestojí za nic. Děj tohoto příběhu, a zvlášť konec, není zas tak nudný, ale na druhou stranu se nic zasadního nestane. Prostě 55%.
Když je to tu poslední díl tak v top nejlepší v serii SH jsou: 25, 94, 99. Nejhoší top 3: 5,7,9 - to byly opradu stopy hrůzy :o)

15.11.2023 3 z 5

Prokletí rodiny Fearů Prokletí rodiny Fearů Robert Lawrence Stine

Toto přímé pokračování SH (Zrada, Tajemství a Požář) je ze všech ten úplně nejlepší. Temný záčátek, kde je stále cítit beznaděj a velmi překvapivý a napínavý konec. Děj není přeplácaný zbytečnýma postavama a celkově se to četlo velice dobře. 90%

03.05.2023 5 z 5

O Červenáčkovi O Červenáčkovi Pavel Čech

Tuto knižku budou čtenáři buď milovat nebo nenávidět. Nic - jako průměr tu zde asi moc v recenzích nebude. Z mého pohledu je to důstojné, smutné, občas nostaligicky humorné pokračování a zároveň zakončení s otevřeným koncem. Po přečtení epilogu nemůžu dát s melancholickým smutkem méně než 5 hvězd... 94%

11.04.2023 5 z 5

Mlčení noci Mlčení noci Robert Lawrence Stine

Tak tohle byla skvělá kombinace : 1.) hlavní hrdinka Reva - mrcha ve stylu Chýlkové ve filmu Čas sluhů......2.)Vánoce a 3.)prázdné obchodní centrum v noci. Četlo se to opravdu velmi dobře - za dva večery plné úsměvů. Plný počet hvězdiček nedávám pouze, že se určitě nejedná o horor, ale o komediální detektivku, závěr a vysvělení není kýčovité a i na dnešní dobu OK. 85%

21.10.2021 4 z 5

Unesená Unesená Manuro (p)

(SPOILER) Pro mě ideální kombinace - gamebook, komiks a horor. Je pravda, že jsem po týdnu hraní ještě příběh úspěšně nedokončil (stále nemohu najít amulet) a už se po mnoha marných pokusech v bloudění ve stejných pokojích začínám nudit, nicméně když jsem hru hrál poprvé, tak to byla vážně strašidelná pecka, kde a co na mě vyskočí nebo kde a co najdu. Hra poprvé tedy 100 % pecka..po týdnu (každý večer si dávám dva pokusy) se dostávám jíž do nudného průměru. Celkově tedy si dovolím dát svoje hodnocení na 80% a určitě doporučuji na dlouhé zimní večery.

28.02.2024 4 z 5

Semeno zla Semeno zla Andrew Hall

Au,tak tohle zase hodně bolelo - příběh je něco mezi hororem VĚC a komedií Adela ještě nevečeřela, ovšem bez logiky chování hlavních hrdinů, napínavé atmosféry a vtipu. Místo semena zla se vysemenilo 26 nudných až trapných kapitol. Opět tedy to byl horor to vůbec přečíst. 30% za pár světlých míst.

23.06.2023 1 z 5

Horská dráha Horská dráha Andrew Hall

První část knihy se ještě dala docela přečíst - zajímavě napsané, ikdyž né můj šálek kávy, tak ještě vcelku průměr. Oproti tomu pokračování - druhá část knihy, to byl odpad konkurující s literárním velkodílem manželů Siegelových - SH 5,7,9,15,28. Že se chovaly dědinsky hlavní postavy, to se ještě dá chápat, ale to chování okolí a celkové logiky uvažování, abych tak řek, bylo opravdu hororem. Celkově 27%

16.06.2023 1 z 5

Vladimír Menšík - Pocta Vladimíru Menšíkovi Vladimír Menšík - Pocta Vladimíru Menšíkovi Slávka Kopecká

(SPOILER) Před nedávnem dávali v Tv - "Ikarův pád a "Tažní ptáci" a já se dozvěděl, že existuje od Jiřího Hubače ještě třetí pokračování "Zima poutníků" , které je právě v této knize. Kára (Menšík) se vrací z léčebny domů a veškeré životní jistoty - rodina, práce a okolí se mu hroutí jako domeček z karet. Představovat si při čtení, jak by vypadaly postavy a jejich reakce, není vůbec složité, díky filmovému zpracování předchozích dílů. Je to opravdu velká škoda, že se natočení již ze zdravotních důvodů Menšíka neuskutečnilo - něktéré pasáže příběhu - emotivní hádka Káry (Menšík) s uklizečkou, nebo laxní nákup drahého piana Fendrychem (Brodský) - by jistě patřily do zlatého fondu televizní tvorby! V druhé části - vzpomínky kolegů - doporučuji Hanzlíka, Hlaváčovou a Brodského. V poslední části knihy je pak velmi zajímavá část -popis, jak měla vypadat účást Menšíka v Rondu v Brně den před jeho smrtí. Celkově tedy velmi zajímavá knížka velmi zajímavého herce a hlavně člověka. 95%

12.06.2023 5 z 5

Kdo spí v mém hrobě? Kdo spí v mém hrobě? Robert Lawrence Stine

Vůbec nejkrátší kniha SH - 102 stran. Trošku mi to připomínalo film Učitelka od Hřebejka, dějově nenadchne - takové trochu pro dětí 10-12 let, ale zase ani neurazí - 50%

31.03.2023 3 z 5

Hrůzostrašné léto Hrůzostrašné léto Robert Lawrence Stine

(SPOILER) Na sérii SH je to takový průměr, na R.L. Stine ale už podprůměr. Stále jsem čekal nějaké wow vysvětlení, že se to Amandě třeba zdá a realita je uplně jiná ...a vono nic. Poslední kapitola - happy end bez napětí, to bylo už i docela trapný :-)..50%

20.12.2022 3 z 5

Vražda před maturitou Vražda před maturitou Robert Lawrence Stine

(SPOILER) Doporučuji si udělat čas 2-3 hodinky a přečíst knížku najednou. Cca na straně 70 se totiž člověk dozví kdo za to vše může a příběh nabírá trochu jiný a ještě zajímavější směr. 78%

14.11.2022 4 z 5

V cizím těle V cizím těle Robert Lawrence Stine

Trošku tu pomůžu s lepším hodnocením - velmi překvapujícím závěrem se vše vlastně elegatně vysvětlilo, protože posledních 20 stránek jsem vůbec nechápal (jak je vše možné) a tedy velmi se těšil na vysvětlení - 76%.

04.10.2022 4 z 5

Tajemství Tajemství Robert Lawrence Stine

(SPOILER) Mnohem zajímavější než první díl, sice mě vadilo hloupé rozhodování Erza ohledně jeho dcerky - nechal jí jít s neznámou.....a pak se divil, ale jinak celkem ok - hlavně druhá polovina knihy, člověk si už vytvořil k oboum rodům nějaký vztah. 75%

12.05.2022 4 z 5

Víkend na lyžích Víkend na lyžích Robert Lawrence Stine

(SPOILER) Rozhodně se jedná o ten lepší příběh v serii Stopy hrůzy. Děj je napínavý, čte se to samo a má to velmi dobrou - tajemnou atmosféru. Překvapivý konec se dostavil, jen ten uplný překotný závěr na jezeře se trošičku utápěl 75%.

29.11.2021 4 z 5

Nová dívka Nová dívka Robert Lawrence Stine

(SPOILER) Začátek příběhu knihy je zajimavý, napětí a tajemno s horovými prvky stoupá cca do stránky 90. Pak se vše začíná vysvětlovat a tom bude asi ten háček.... horor sklouznul do akční detektivky. Vůbec jsem nepostřehl v závěru vysvětlování jaký byl záměr postavy muže se psem..možná mi to ale jen uniklo. Takový prostě lepší naprůměr - nadchne a neurazí, ale woow efekt se nedostavil :o) 70%

18.11.2021 4 z 5