Vladimír Menšík - Pocta Vladimíru Menšíkovi

Vladimír Menšík - Pocta Vladimíru Menšíkovi https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62473/bmid_vladimir-mensik-pocta-vladimiru-men-2zG-62473.jpg 5 49 12

Tato kniha je malou poctou velkému muži. Je rozdělená do tří části z nichž první obsahuje tři hry Jiřího Hubače (na sebe volně navazující), z prostředí protialkoholické léčebny: Ikarův pád, Tažní ptáci, Zima poutníků, z nichž první dvě byli zfilmované, druhá obsahuje vzpomínky herců a třetí vzpomínky manželky a dětí, fakta, data a bilance.... celý text

Emik87
14.02.2024 4 z 5

Opravdu je kniha poctou tohoto velkého herce. :)

Lele61
13.08.2023 5 z 5

Velmi zajímavá kniha o našem fenomenálním herci je rozdělená celkem do 3 částí. Ta první obsahuje tři hry Jiřího Hubače, ve kterých hrál Vladimír Menšík hlavní role. Poměrně rozsáhlá druhá část je věnovaná vzpomínkám celé řady kamarádů herců. A konečně ve třetí částí jsou vzpomínky rodiny. V knížce je také vhodně umístěná poměrně obsáhlá fotografická příloha. Celá publikace je potom doplněná stručným povídáním o této herecké legendě a dobře zpracovanou filmografií. Přečetl jsem opravdu s chutí a mohu doporučit.

Martin82
12.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Před nedávnem dávali v Tv - "Ikarův pád a "Tažní ptáci" a já se dozvěděl, že existuje od Jiřího Hubače ještě třetí pokračování "Zima poutníků" , které je právě v této knize. Kára (Menšík) se vrací z léčebny domů a veškeré životní jistoty - rodina, práce a okolí se mu hroutí jako domeček z karet. Představovat si při čtení, jak by vypadaly postavy a jejich reakce, není vůbec složité, díky filmovému zpracování předchozích dílů. Je to opravdu velká škoda, že se natočení již ze zdravotních důvodů Menšíka neuskutečnilo - něktéré pasáže příběhu - emotivní hádka Káry (Menšík) s uklizečkou, nebo laxní nákup drahého piana Fendrychem (Brodský) - by jistě patřily do zlatého fondu televizní tvorby! V druhé části - vzpomínky kolegů - doporučuji Hanzlíka, Hlaváčovou a Brodského. V poslední části knihy je pak velmi zajímavá část -popis, jak měla vypadat účást Menšíka v Rondu v Brně den před jeho smrtí. Celkově tedy velmi zajímavá knížka velmi zajímavého herce a hlavně člověka. 95%

miša63
22.02.2021 5 z 5

Knihu o Vladimíru Menšíkovi jsem si přečetla s chutí, je hezké, jak o něm mluví jeho kolegové a že snad není člověk, který ho neměl rád.

frantisek8863
03.11.2020 4 z 5

Hodnocení a vzpomínky na hereckou legendu nejsou jen plné humoru, ukazují i druhou stranu života V. Menšíka. Popisují jeho boj s nemocí a přístup k životu, který je stále obdivuhodný. Domnívám se, že měl štěstí na lidi okolo sebe, svým způsobem na tolerantní dobu i když s ní musel občas zápasit, aby mohl vyniknout jeho talent. S jeho živelným životním stylem by měl dnes s bulvárem velké problémy a možná i po kariéře. Naštěstí jeho práce je nadčasová.

JancaMia
20.10.2019 5 z 5

Krásná vzpomínková knížka na pana herce ..

4444913
03.05.2019 5 z 5

Škoda že Vladimír Menšík zemřel tak brzy,právě na Hubačových dílech Ikarův pád a Tažní ptáci se jasně ukázalo že je mnohem víc než jen komik a vypravěč a i Zima poutníků by určitě stála za to.Vzpomínky přátel tvoří krátkou část,tak akorát aby se neopakovaly a doplňují pohled na velmi známého člověka z jiného úhlu.

Pavelpi
20.04.2019 5 z 5

Pan Herec Vladimír Menšík - co k tomu ještě dodat...

vlastimil577
07.03.2019 4 z 5

Prostě ,, Pan herec " Jeho filmy miluji !!

ErikaJ
26.01.2019 4 z 5

Krásná knížka, u které člověk zavzpomíná na výborného herce Vladimíra Menšíka. Jak tvrdí Jana Hlaváčová, on je opravdu nenahraditelný.

Aptronym
26.04.2018 5 z 5

Ikaruv pad, to byl herecky vykon!
Hezka kniha i kdyz smutna. Ono to smutne jde ruku v ruce s komickym geniem pana Mensika.
Skoda, velmi brzo odesel.

mikky1
01.05.2013 5 z 5

Kniha obsahuje tři hry Jiřího Hubače a dále pak vzpomínky neméně slavných umělců a Menšíkových přátel. Poutavý podled na ČLOVĚKA Menšíka.

vzpomínky osobnosti herci Vladimír Menšík

Autoři knihy