Martin82 Martin82 komentáře u knih

Balónky oběšenců a další hororové příběhy Balónky oběšenců a další hororové příběhy Džundži Itó

Vřele doporučuji pro čtení před spaním - jeden příběh je tak na 15 -25 minut a některé kresby z komiksu člověku zůstanou dlouho v paměti, např. zoubky modelky nebo pacienta z dlouhého snu. Jednotlivě: Deska z bazaru - 75%, Zimnice - 85%, Modelka - 95%, Balónky oběšenců - 100%, Dům loutek - 85%, Malíř - 80%, Dlouhý sen - 85%, Velectění předkové - 85%, Tuk - 95%, Modelka - prokletý záběr - 70%. Celkem tedy 86%.

03.05.2024 4 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Naprostá spokojenost a dobrá volba na večerní čtení. Prokletí Jeruzalému - 97%, Noční směna - 98%, Noční příboj - 85%, Jsem brána - 80%, Šroťák - 75%, Kostlivec -75%, Šedá hmota - 82%, Bojiště - 50%, Náklaďáky - 96%, Mrtví se někdy vracejí - 88%, Jahodové jaro - 75%, Římsa - 70%, Trávníkář - 70% Nekuřáci a.s. - 100% Já vím, co potřebuješ - 92%, Děti kukuřice - 80%, Poslední příčka žebříku - 85%, Muž, který miloval květiny - 80%, Na dobrou noc - 76%, Žena v pokoji -88%. Celkem tedy 82%

16.04.2024 4 z 5

Zkáza Jezerní kotliny Zkáza Jezerní kotliny Petr Hugo Šlik

(SPOILER) Četl jsem tuto knihu spíše ze zvědavosti, než kvůli tomu, že bych se chtěl vrátit do pozdně dětského světa.....pár SPOILER bodů : 1.)Příběh, hlavně v druhé polovině, mile překvapil - nechybí napětí (starý lékarník, Dernet, jeskyně) a logika vysvětlení ....ALE: 2.) časově mi to nesedí - jsou to 30 léta? nebo podle zničené krajiny a těžební techniky spíše 70 léta? 3.) Pavel v tomto pokračování zhloupl a ujal se tu role asistenta Ludvi 4.) Tajemná kniha Ludvi již není tajemná a je vydávaná v školním časopise a za 5.) trávení volných víkendů již více s třídní skupinou než jen spolu v jezerní kotlině. Celkově tedy 80% a možná je to i tím, že pokračovaní jinými spisovateli kultovních knih od kultovních spisovatelů jsou většinou průšvich, a proto jsem od této knihy nic moc nečekal.

16.04.2024 4 z 5

Terminátor omnibus: Kniha druhá Terminátor omnibus: Kniha druhá Alan Grant

Lovci a zabijáci - 65%, Konec hry - 55%, Sebevražedná mise - 75%, Údolí smrti -78%, Temná doba - 50%. Celkem tedy 65% a první kniha byla rozhodně lepší.

06.03.2024 3 z 5

Unesená Unesená Manuro (p)

(SPOILER) Pro mě ideální kombinace - gamebook, komiks a horor. Je pravda, že jsem po týdnu hraní ještě příběh úspěšně nedokončil (stále nemohu najít amulet) a už se po mnoha marných pokusech v bloudění ve stejných pokojích začínám nudit, nicméně když jsem hru hrál poprvé, tak to byla vážně strašidelná pecka, kde a co na mě vyskočí nebo kde a co najdu. Hra poprvé tedy 100 % pecka..po týdnu (každý večer si dávám dva pokusy) se dostávám jíž do nudného průměru. Celkově tedy si dovolím dát svoje hodnocení na 80% a určitě doporučuji na dlouhé zimní večery.

28.02.2024 4 z 5

Studna Studna Marie Jakoubková

(SPOILER) Sám sobě se divím, ale jo, dám tři hvězdy. Na jednu stranu straaaašná nuda cca do stránky sto (ze 136 stran), kdy v příběhu většinu času všichni buď prospí, propijou pivem a nebo dělají večerní ohěn, kde si všichni skákají do řeči, asi aby bylo více textu v příběhu..... na druhou stranu je tu velké finále, kde se vraždí bez emocí jak ve filmu Pane vy jste vdova. Logika si tu dala společně s hrdiny dovolenou (např. když se oběť ptá vraha: ,, jaký je tedy důvod vražd?", tak odpověď zní: ,,žádný důvod není, přece vždy ke všemu důvod být nemusí") .....takže i nechtěně závěr pobavil :o) Kdo alespoň trochu rád četl Stopy Hrůzy, tomu doporučuji. 50%

19.02.2024 3 z 5

Kosmická hlídka Kosmická hlídka Ljuba Štíplová

Strávil jsem s tímto gamebookem plné tři nedávné večery a dohrál asi až na cca čtyřicátý pokus. Nemůžu nesrovnávat - oproti prvnímu gamebooku od Ljuby Štíplové - Na rozkaz krále - má tento gameboom méně možností na rozhodování a je to více o náhodě - házení s kostkou. Když ale vezmu fakt, že datum prvního vydání bylo v 1991, tak to na tu dobu musela být pecka. V té době mě 1. vydání minulo a horko těžko ho mám z Aukra za opravdu astronomickou částku (pokus o vtip :o) ). Je fajn, že vyjde snad již brzy v druhém vydání a milovníci gamebooků si rozšíří svůj hvězdný herní obzor. 85%

14.02.2024 4 z 5

Mrazení Mrazení Jiří Pešaut

Jo, tahle knížka bylo opravdu fajn - krátké, některé hodně krátké - na 3 stránky příběhy před spaním. Jednotlivě: Adriána - 80%, Strach - 94%, Stopy - 80%, Já se vrátím - 78%, Portrét - 75%, Hořící svíce - 70%, Pomluva - 75%, Mrazení - 92%, Kam zmizel - 55%, Stmívání - 95% (nej povídka), Filmový klub - 70% Hvězdy - 75%. Celkem tedy 78%

08.02.2024 4 z 5

Historky ze tmy Historky ze tmy * antologie

Fajn povídky cca na 20 - 40 minut před spaním. Muž na zdi 90%, Prasklina 70%, Čubčí hrob - 96% - nejlepší povídka, Rezonance - 70%, Dokonalý dárek - 95%, V domu bez dveří - 80%, Něco za něco - 95%, Toby - 88%,Útočiště - 80%, Mikuláš nosí smrt - 82%, Podzimní lucerny - 75%. Celkem tedy 84%.

31.01.2024 4 z 5

Terminátor omnibus: Kniha první Terminátor omnibus: Kniha první John Arcudi

Po přečtení serie 6 knih Omnibus vetřelec jsem se dostal k tomuto dílu a musím s podivem napsat že komiksové příběhy Terminátora mě sedly více - obecně více akce a méně zdlouhavé monology. Když to vezmu jednotlivě: Bouře -90%, Jedna rána - 72%, Plán B - 95% (to mi padala brada), Nepřítel v našich řadách - 80%. Celkem tedy 84% a už se těšim na druhý díl.

24.01.2024 4 z 5

Vetřelci omnibus. Kniha šestá Vetřelci omnibus. Kniha šestá Charles Dixon

Apokalypsa - 72%, Jednou za život - 50%, Xenogeneze - 50%, Lovci lebek - 70%, Turistická sezona - 50%, Svině - 80%, Za hranicí - 60%, 45 vteřin - 85%, Staří bohové - 85%, Čistka - 90%, Skleněná chodba - 80%, Lovec přízraků - 70%, Příznak - 80%, celkem - 71%

21.12.2023 4 z 5

Mrtvý se nesměje Mrtvý se nesměje Andrew Hall

Horor? Ani náhodovou..... možná už chápu důvod, proč knihy SH pak již nevycházely - od 105. dílu to již nestojí za nic. Děj tohoto příběhu, a zvlášť konec, není zas tak nudný, ale na druhou stranu se nic zasadního nestane. Prostě 55%.
Když je to tu poslední díl tak v top nejlepší v serii SH jsou: 25, 94, 99. Nejhoší top 3: 5,7,9 - to byly opradu stopy hrůzy :o)

15.11.2023 3 z 5

Vetřelci omnibus. Kniha pátá Vetřelci omnibus. Kniha pátá Dan Jolley

Čarodějnictví - 70%, Unesený - 75%, Přežití - 72%, Náklad - 75%, Vetřelec - 95%, Strážný anděl - 75%, Inkubace - 65%, Spoušť - 70%, Roztoužený - 70%, Šťastlivec - 80%, celkem tedy 75%

15.11.2023 4 z 5

Ďáblice Ďáblice Andrew Hall

(SPOILER) Podle hodnocení jsem asi četl jinou knížku, první 2/3 knihy aspiruje na bezkonkurenční odpad, který nazachrání ani malá zmínka o pizzerii u Alexe. Hodně zbytečných postav, zmateného děje, kde člověk neví, co je realita a co představy hlavní hrdinky....Poslední třetina s opuštěným domem a svatebním obřadem to trochu zachraňuje ale celkově asi nejhorší kniha od Andrew Halla. 35%.

09.11.2023 2 z 5

Co Holly slyšela Co Holly slyšela Robert Lawrence Stine

Váhám jestli 3 nebo 4 hvězdy. Na jedné straně velmi nudný začátek plný zbytečných konverzací o ničem - cca do 40. stránky, pak se ale konečně začně něco dít a závěr je už R.L.Stine klasika - krátké kapitoly a vrah běhající po domě s kladivem nad hlavou. Nakonec dávám 3 hvězdy - malé mínus za Fear street, která je bohužel v ději velmi okrajově a spíše zbytečně, což je u poslední knihy R.L.Stina v serii SH veliká škoda - 65%

01.11.2023 3 z 5

Hrobky nad propastí Hrobky nad propastí Wendy Darlenová (p)

(SPOILER) Poslední kniha v serii SH od české spisovatelky Wendy Darlenové a musím se přiznat, že to bylo peklo číst. Normálně čtu knihu SH za 1, max 2 večery, s tím že druhý večer mě děj vtáhne a dočtu s napětím větší část děje (hlavně u R.L.Stine). Tady to bylo na tři vyčerpávající večery, kdy jsem stále listoval, kolik ješte zbývá stránek...Nekonečný příběh...nuda, šeď, nelogické uvažování (např. objeví mrtvolu a druhý den jdou tapetovat kůlnu :-DDDD).... 25% za začátek - skládání starého puzzle, pak asi proběhlo k zemětřesení i v inteligenci hlavních hrdinů.

27.10.2023 1 z 5

Rukojmí Rukojmí Andrew Hall

Milé překvapení, podle hodnocení jsem čekal nudu. Jednoduchý a napínavý děj. Pouze mi tu chyběla střední škola ze starého hradu a pizzerie u Alexe se zpívajícím majitelem :o) Ale jinak to bylo fajn. 80%

17.10.2023 4 z 5

Perfektní buchta Perfektní buchta Robert Lawrence Stine

Na R.L.Stina je to podpruměr, celkově pro serii SH průměr - nenudí, ale také nenadchne. Velké plus dávám za Ulici strachu, jinak ale závěr není nijak originální. 60%

11.10.2023 3 z 5

Vetřelci omnibus. Kniha čtvrtá Vetřelci omnibus. Kniha čtvrtá John Arcudi

Symfonie kopí 90%, Pevnost 75%, Šílenství 75%, Chuť 75%, Mondo hubič 75%, Mondo rozpalovač 90%, Celkem tedy 80%

04.10.2023 4 z 5

Utopená Sally Utopená Sally Andrew Hall

Klasický horor od Andrew Halla, kde nesmí chybět přestěhovaná a předělaná střední škola ze starého hradu a pizzerie u Alexe se zpívajícím majitelem :o). No příběh je určitě lepší než předcházejí SH 101 Semeno zla od stejného spisovatele, ale podle hodnocení jsem přeci jen očekával něco víc - třeba wow konec. Bylo to ok, ale třeba takový Malý mstitel, to bylo jiný kafe...no prostě takový průměr - 60%.

03.10.2023 3 z 5