Nová dívka

Nová dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21985/mid_nova-divka-CKi-21985.jpg 4 98 10

Stopy hrůzy - Ulice strachu série

Stopy hrůzy 29, ze série Ulice strachu. Je bledá jako duch, má krásné blond vlasy – a zdá se, že nutně potřebuje pomoc. Cory Brooks hladoví po polibcích Anny Corwinové, je celý blázen do jejích modrých očí, myslí na ni od rána do večera. A má kvůli tomu potíže: byl vždy hvězdou školního gymnastického mužstva a teď najednou zanedbává trénink, chybuje při závodech, je unavený a ospalý. Coryho přítelkyně Lisa zjišťuje podivnou věc: Anna Corwinová zemřela, ale přesto žije ve Fear Street. Skutečnou pravdu musí v nočních temnotách hledat Cory sám. Jenomže se mu dostává jasného varování: Jestli přijdeš do Fear Street, zemřeš... celý text

Literatura světová , Horory , Pro děti a mládež

Vydáno: , Studio dobré nálady - nakladatelství Kredit

The New Girl , 1990

Petra-Nela
16.03.2024 5 z 5

Snad první kniha od R.L. Sirné co jsem četla, s mužskou postavou v hlavní roli. Konec byl fakt překvapení.

Ayna
16.11.2023 3 z 5

Tenhle díl mě zaujal tak moc, že jsem ho přečetla za jeden den. Bohužel, čím víc jsem se blížila konci, tím míň mě to bavilo. Odhalení, jak se to má s Annou ve skutečnosti, mě moc nevzalo, nejlepší bylo to napětí, dokud člověk nevěděl, o co tam jde (jakože... měla bych to vědět, už jsem to kdysi četla, ale zapomněla jsem za těch cca 30 let pointu xD). Jinak tam byl hezky vykreslen ten středoškolský život v devadesátkách, kdy děcka poslouchala walkmana, čísla na spolužáky se sháněla na infolince a když jste přišli pozdě do videopůjčovny, zbyly na vás jen divný filmy (zajímalo by mě, co za film byla ta Hvězdná cesta, co si odtam dotáhla Lisa, při kvalitě překladu se obávám, že to byl Star Trek). Taky je tam pěkně vykreslena Fear Street. Není divu, v originále šlo o první díl této série, takže tam ulice musela být náležitě strašidelně představena. Nevím, podle jaké logiky to vycházelo v češtině, v rámci Stop hrůz jsou ty díly nějaké zpřeházené...

n.ezn.amy
09.06.2023 3 z 5

Ač Cory má přítelkyni, přesto se mu začne líbit tajemná dívka, která by zde ovšem neměla být, neboť je dávno po smrti. Co se skrývá za tajemstvím v ulici Fear Street? Krátký, řekněme strašidelný duchařský příběh, který neurazí, ale ani extra nenadchne

Martin82
18.11.2021 4 z 5

(SPOILER) Začátek příběhu knihy je zajimavý, napětí a tajemno s horovými prvky stoupá cca do stránky 90. Pak se vše začíná vysvětlovat a tom bude asi ten háček.... horor sklouznul do akční detektivky. Vůbec jsem nepostřehl v závěru vysvětlování jaký byl záměr postavy muže se psem..možná mi to ale jen uniklo. Takový prostě lepší naprůměr - nadchne a neurazí, ale woow efekt se nedostavil :o) 70%

Pythonissam
05.07.2021 4 z 5

R. L. Stine a jeho příběhy ze Stop Hrůz znám dosti dobře a stále sbírám a čtu příběhy, které mi chybí. Stopy Hrůz jsou knihy a příběhy které opravdu zbožňuji, hlavně od autora Stine, ale bohužel nyní až tak unesena z knihy nejsem.
Kniha je opravdu tenká, ale četla jsem ji dohromady cca 3 dny. Děj mne velmi nezasáhl, opravdu jsem čekala, že to bude zase něco jako BUM!, ale nepřislo. Děj začal být opravdu zajímavý až nakonec knihy, kdy to bylo zcela dojemné a skončilo to nakonec dobře.

Kontryhelka
02.12.2020 5 z 5

Hezký a dojemný příběh.

hippiesak
23.08.2019 5 z 5

Za mě opět super rychlá knížka. Málokdy dám edici Stopy Hrůzy celých 5 hvězd, ale zde mi R. L. Stine dokázal, že mě stále umí přikovat k textu. Přečteno za cca 2 hoďky v MHD :) Cesta do/z práce uběhla ani nevím jak :) Typický příběh z ulice strachu a to doslova :) Určitě doporučuji.

Denisa_a
16.07.2014 2 z 5

Četla se velmi hezky :)

trynitrix
10.01.2014 2 z 5

Tak tohle mě nějak nezaujalo knihu jsem dočetla ale příběh pro mě nic moc.

nikinikiniki
01.04.2013 4 z 5

Občas jsem se u té knížky fakt bála :) Doporučuji, dobře se to četlo.

Robert Lawrence Stine
americká, 1943