martin6500 martin6500 komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

krásna knižka, mrazí na chrbte - že to nie je ani utópia akôr ako realita. neodporúčam melancholikom v čase depresie.

05.05.2015

Faraonka - Ze života královny Hatšepsut Faraonka - Ze života královny Hatšepsut Philipp Vandenberg

zakusol som sa do faraonky. sprvu sa to ako-tak dalo. Ale keď si začal autor vypomáhať stále dookola so znásilňovaním maloletých dievčat, a iných tém (ktoré iste "zaujmú"), tak som pochopil, že to nemá význam. sú spisovatelia ktorí vedia písať - a nemusia si takto vypomáhať. knihu som opustil nedočítanú.

10.02.2016 odpad!

Popraviště Popraviště Čingiz Ajtmatov

dobré čítanie zas po dlhšej dobe. je to môj štýl. trochu prírody, zdravý náhľad na svet, silná túžba v duši. vrelo odporúčam.

10.02.2016 5 z 5

Staré civilizace a oceán Staré civilizace a oceán Thor Heyerdahl

krasne napisany a prezity cestopis v case. odporucam vsetko.

Nulté číslo Nulté číslo Umberto Eco

úvod bol pre mňa pomalý, ťažko som sa dostával do deja a súvislostí. Postupne som si zvykol a obľúbil postavy. je to super kniha. Eco je majster. Aj keď to nie je Baudolino, alebo kyvadlo. kto číta Eca nemôže sa sklamať. škoda len , že nestihol toho viac.

16.02.2017 4 z 5

Džamila Džamila Čingiz Ajtmatov

pekná novela , dobré čítanie

08.03.2016 4 z 5

Evanjelium, ako mi bolo odhalené 1 Evanjelium, ako mi bolo odhalené 1 Maria Valtorta

Je nepochopiteľné, ako som sa dostal k tomuto pokladu. Je to čitateľsky pútavé, žiadne frázy, pekný štýl, autorsky na vysokej úrovni, a hlavne je to opis 33 rokov , ktoré zmenili svet. Evanjelium je radostná zvesť - a tak je koncipované aj toto dielo. nedá sa zameniť s čítaním sv.Písma, pretože vysvetľuje a podnecuje k čítaniu.

30.05.2017 5 z 5

Evanjelium, ako mi bolo odhalené 3 Evanjelium, ako mi bolo odhalené 3 Maria Valtorta

Úžasné dielo. Evanjelium, tak podrobne a ľudsky podané, že to vyráža dych. nemusíte sa báť žiadneho klišé, žiadne nudné opakujúce sa scény. naopak, obrazy z Vášho života, pestré a neopakujúce sa. A tým aj odpovede na otázky. nie je to katechizmus - otázka - odpoveď, je to súbor príbehov - ktorý povie viac. A možno aj všetko. Žiadne vyumelkované scény, prostá realita. Odporúčam, a chválim aj preklad.

30.05.2017 5 z 5

Evanjelium, ako mi bolo odhalené 2 Evanjelium, ako mi bolo odhalené 2 Maria Valtorta

veľa-krát som si kládol otázku: ako to bolo? prečo takto? v tomto diele sú príbehy každodenného života. jednoduché príbehy, asi práve tým sú zaujímavé a pravdivé. nenašiel som tam žiadne neprirodzené konanie, vymyslené, nadnesené, okrášlené, vyumelkované. odporúčam.

16.02.2017 5 z 5

Artemis Fowl a ztracený ostrov Artemis Fowl a ztracený ostrov Eoin Colfer

najprv to čítal môj syn. po roku som o to zakopol, a príjemne ma to prekvapilo. žiadne umelé naťahovanie deja, stálanová zápletka. fakt milé, zaujímavé dielo.

24.10.2016 4 z 5

Novely Novely Čingiz Ajtmatov

príbehy zo života pastierskeho podhorského národa. krásne čítanie, aj keď sú tam na môj vkus násilne vsunuté pasáže o vedúcej úlohe strany. našťastie toho nie je veľa , dá sa to preletieť.

08.03.2016 4 z 5

Nulté číslo Nulté číslo Umberto Eco

mne sa to páči. nie je to Baudolino. je to ľahký žáner. niečo som tušil o novinároch a televízii. Eco to podal čierne na bielom. áno takto to funguje. pekné čítanie, práca so synonymami - čo viacerým chýba. fakt dobré.

10.02.2016 4 z 5

Enigma Enigma Robert Harris

pekná zápletka, spisovateľ študoval literatúru a je to vidieť. trocha vtipu, neošúchané vety, sonda do života ľudí. odporúčam, kto si chce prečítať knižku , a nie len zlátaninu fráz (niektorí autori sú asi artificial, zadaš do programu znôšku fráz štruktúru deja - stlačíš enter a výsledok je tu.).

10.02.2016 5 z 5

Královna havranů Královna havranů Anna Bauerová

pekný a ľahký príbeh

28.01.2016

Královna havranů Královna havranů Anna Bauerová

príjemná oddychovka. akurát hrdinka je málo vykreslená - celý deň nič nerobí len sa túla po lese a hradisku, prípadne vysedáva na lavičke alebo schodoch. predpokladám že kňžka Lugiona sa nenudila.

21.08.2015

Gaidžin Gaidžin James Clavell

nejako som to dorazil. bolo to strašné. znalosť vecí tak na dve strany aj to som prestrelil. kto sa vyžíva v intrigách - odporúčam. Kto si rád niečo prečíta - tak radšej nie.

21.08.2015

Gaidžin Gaidžin James Clavell

úplne strašné. ešte Tchaj-pan sa dal čítať ale toto. hotová zlátanina. snažím sa cez to prehrýzť.

05.08.2015

Tchaj-pan Tchaj-pan James Clavell

dá sa to čítať. ak niekomu nevadia opakujúce sa dialógy , málo synoným. tak môže byť. príbeh je rozvetvený, vidno , že spisovateľ si rozkreslil/rozpísal schému, rozpracováva postavy. Ale celé to je ako scenár k americkému filmu.

05.08.2015

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

to , že je to pravda a nie výmysel - to zistíš až na povinnej vojenskej službe. naozaj dobrá kniha.

Drion opouští Zemi Drion opouští Zemi Václav Klička

super kniha, stále spomínam.