martin2100 martin2100 komentáře u knih

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Vůbec nechápu ty negativní komentáře tady. Dal jsem si repete Naslouchače i Faji a u Nasterey jsem si užil každou kapitolu. Pravda, poslouchal jsem jako audioknihu - nedovedu si již představit svět Naslouchače bez Jitky Ježkové. Jen dvě drobnosti - uvítal bych mapu světa Naslouchače i pro lepší představu rozklíčovávání symbolů. "Do prasečí řitě" mi nevadilo, ale omezil bych nadužívání slovesa "odtušit" (ale to mi vadí všude).

05.07.2021 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Oproti ostatním dílům z celé série je tento za mě nejslabší.

13.12.2018 2 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Oproti čtvrtému dílu, který mě vysloveně nudil, tak tímto dílem si to u mě Robík vyžehlil.

13.12.2018 5 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Dobrá zápletka, ale vadí mi, jak autor dělá z hrdiny občas Terminátora.

19.10.2018 4 z 5

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

Nebylo to úplně zlé, ale myslím si, že jeden gynekologický thriller mi za život stačí a na příště je přenechám snažilkám z Mimibazaru. Za mě to bylo také dost předvídatelné.

07.09.2018 2 z 5

Záhir Záhir Paulo Coelho

Líbilo se mi, že zde autor poodhalil něco ze svého života. Těžko ale říci, co vše bylo vymyšlené :)

07.06.2017 4 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Dobrý příběh, dobře se to četlo, ale chvílemi mi hlavní hrdina také připadal jako Terminátor.

07.06.2017 4 z 5

Podvolení Podvolení Michel Houellebecq

Zajímavá kniha, ale tak půlku bych vyškrtal. Dějová linka byla dobrá, ale často jaksi ustoupila do pozadí díky vleklým pasážím okolo Huysmanse, což mě vůbec nebavilo a ani nezajímalo.

04.11.2016 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Ukňouraná alkoholička Rachel šmíruje z vlaku domy v ulici, kde bydlela se svým exmanželem, po kterém stále vzdychá, je jednoho dne svědkem události, která rozpoutá její detektivní snažení. Dalšími hrdinkami jsou zbouchnutá naivní husička Anne a znuděná domácí puťka Megan, o kterých se točí celý příběh.
Rachel mě neskutečně rozčilovala a bylo mi trapně i za ní. Od půlky bylo jasné, kdo je vrah. Podle některých recenzí prý mělo nastat ke konci nečekané rozuzlení, které se u mě tedy nekonalo.
Být vrahem, tak zabiju ty hrdinky všechny tři.
Knihu lze doporučit maximálně rozvedeným alkohličkám, všichni ostatní ruce pryč!

15.03.2016 odpad!