MartaPear MartaPear komentáře u knih

Rande Rande Halina Pawlowská

Pravděpodobně autorce došly peníze a musí se vypovídat z nového partnerského vztahu po smrti muže, je to pouze směs "mouder", vzpomínek, citátů a rad.

22.02.2024 2 z 5

Nekonečná pláž Nekonečná pláž Jenny Colgan

Nenáročné oddechové čtení, jako všechny ostatní autorčiny knihy. Neurazí, ale nenadchne, celkově jsem měla pocit, že se děj, situace, charaktery opakují, že to píše podle jedné šablony. Aby to bylo "in", zamotává do děje homosexuální a uprchlickou problematiku a nutno říct, že příběh Saifa byl nejlepší.

13.02.2024 4 z 5

Co by se stalo, kdyby... (aneb Alternativní dějiny Čech a Moravy) Co by se stalo, kdyby... (aneb Alternativní dějiny Čech a Moravy) Jan Bauer

Druhý pokus - prvním byly před asi pěti lety Ženy z rodu Přemyslovců. Stejné, nápad velmi zajímavý, kdyby se to dalo číst. Možná i špatná práce nakladatelství, ale čtete, čtete a nevíte, jestli jste v případném historickém úvodu nebo už v těch alternativních dějinách. Musím si zapamatovat, že tohoto autora už ne!

07.02.2024 1 z 5

Rožmberkové – První po českém králi Rožmberkové – První po českém králi Pavel Juřík

Spousta nepřesností a chyb, i v časopise ČGHS (Česká genealogická a heraldická společnost) na to upozorňovali. Bylo by to jinak užitečné a přínosné, hlavně pro ty, co se chtějí o Rožmbercích něco dozvědět. Kdo už o nich něco ví, moc nového tam nenajde.

24.01.2024 1 z 5

Svéhlavička Svéhlavička Eliška Krásnohorská

Dívčí román, který jsme my holky na začátku 70. let hltaly v pubertě, všechny díly. Při úklidu knihovny jsem první díl našla zastrčený někde vzadu a docela s chutí se vrátila do svých pubertálních let. No, dnes už jsem to viděla trochu jinak než tenkrát, ale nostalgie je nostalgie a celý příběh je prostě "červená knihovna", ale milá. Chtěla jsem si někde vypůjčit i další díly, druhý jsem našla v Národní knihovně a třetí už nikde....

24.01.2024 4 z 5

Pitomec ve skříni aneb Manželé a milenci Pitomec ve skříni aneb Manželé a milenci Oldřich Dudek

Krátké - prý podle anotace vtipné - povídky o manželských a mileneckých é vztazích, podle mě nic moc... prostě další zbytečně potištěný papír. Autorovi to nejspíš vydali kvůli jménu a tedy předpokládanému zisku. Anebo tento druh literatury není můj "šálek kávy".

19.01.2024 odpad!

To nejlepší z Best of To nejlepší z Best of Karel Šíp

Tento výběr scének, fejetonů a písniček je pro mě velice milé překvapení, nejsou to nějaké plytké texty, ale vtipné postřehy či zamyšlení i o něčem hlubším, v podstatě si napravil reputaci, protože v posledních (mnoha) letech ho mám zaškatulkovaného jako někdy trapného baviče ve Všechnopárty a úplně jsem zapomněla na jeho předchozí mnohadesetiletou tvorbu. Vřele doporučuji!

19.01.2024 4 z 5

Věčné léto Věčné léto Jamie Brenner

Nejdřív jsem knihu po pár stránkách odložila, ale nakonec se z toho vyklubal sice banální, ale ucházející "dívčí" román o životních situacích a problémech v současných USA, jako např. rozpad manželství, nečekaná zjištění o nevlastních rodičích a dětech a příbuzných a dalších momentálně probíraných a preferovaných tématech (AIDS, krize, genetické testy, stejnopohlavní páry, umělé oplodnění apod.).

Za pokladem Za pokladem František Flos

Klasika... hodní bílí zachraňují svět, ale starší generace na podobných knihách vyrostla... Zajímalo by mě, jestli dnešní děti Štorcha ještě vůbec čtou?

Neděle na prodej Neděle na prodej Zdeněk Volný

Sbírka povídek, dle recenze o morálce (?), velmi zvláštně ujeté, ale super!

14.01.2024 5 z 5

Život ve staletích - 12. století Život ve staletích - 12. století Vlastimil Vondruška

Souhlasím s hodnocením "Lepší než fabulované příběhy autora"!

Očima tchýně Očima tchýně Radka Kvačková

úsměvné i vážnější fejetony o rodinných vztazích, neurazí, ale úplně ani nenadchne.

Výpravy pro starší a pokročilé Výpravy pro starší a pokročilé Jiří Peňás

Zpočátku zajímavý popis osmapadesáti výprav, při kterých navštívil kulturně a historicky důležitá či významná místa v Čechách, pak ale příliš didaktické...

14.01.2024 1 z 5

Říkejme si přísloví Říkejme si přísloví Petr Kukal

Z mého laického hlediska zbytečná kniha, možná pro pedagogy je přínosem...

14.01.2024 1 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Autorčino obvyklé téma ženského čtení, ale vtipné a dobře se četlo, příjemné čtení na dovolenou nebo jako relax.

14.01.2024 3 z 5

La bella Boema La bella Boema Václav Řezáč (p)

Dvě novely, jedna o Mozartovi, Josefině a Praze, druhá ze zač. 50. let, lázně Prameny, místní honorace, tj. doktor, hudebníci a spřízněná rodina, zmar tehdejší doby...

14.01.2024 3 z 5

Život ve staletích - 13. století Život ve staletích - 13. století Vlastimil Vondruška

Tohle se p. Vondruškovi povedlo, asi zde platí "ševče, drž se svého kopyta", když už došla invence a fantazie na Oldřicha z Chlumu apod.

14.01.2024 3 z 5

Teorie nevzdělanosti: Omyly společnosti vědění Teorie nevzdělanosti: Omyly společnosti vědění Konrad Paul Liessmann

Velmi zajímavé, ale velmi náročné, není to čtení "na dobrou noc", na víc čas nemám, takže jsem nedočetla. Ale to, co jsem stihla ve výpujčním čase knihovny mě dost zaujalo... Tak někdy příště další pokračování.

14.01.2024 2 z 5

Jablko nepadlo daleko od stromu Jablko nepadlo daleko od stromu Vlastimil Vondruška

Za poslední dobu to nejlepší, co jsem od V.V. četla, není to tak zoufale natahované, jako poslední romány, naopak celkem svižné a vtipné.

Tajemství mé matky Tajemství mé matky Sheila O'Flanagan

Současná Anglie, rodinná oslava výročí svatby rodičů, spousta lidí, dějů, ale nepřehledné, rozvláčné, četla jsem ob dvě strany a nakonec odložila...

14.01.2024 odpad!