Co by se stalo, kdyby... (aneb Alternativní dějiny Čech a Moravy)

Co by se stalo, kdyby... (aneb Alternativní dějiny Čech a Moravy) https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51388/bmid_co-by-se-stalo-kdyby-aneb-alternati-VJR-51388.png 3 22 4

Také vám bylo někdy smutno při čtení učebnic našich dějin? Tak zkuste popustit svou fantazii prostřednictvím autorových úvah o udatných, odvážných, nepodplatitelných, šlechetných a talentovaných osobností, zanícených pro své přesvědčení, a jak uvidíte v této knize obdařených notnou dávkou štěstí válečného, diplomatického osobního. Jak by mohlo České království vypadat a vyvíjet se a jak jinak by mohli naši předkové prožívat své každodenní starosti, nám autor nabízí v patnácti kapitolách. Dozvíte se, že Jan Hus byl doživotně internován v klášteře v Baltském moři, Jana Žižku oběsili v Českých Budějovicích, Karla IV. otrávili v severní Itálii, Jaroslav Hašek dostal Nobelovu cenu za literaturu a bitva na Bílé hoře se nekonala, Autor i nakladatelství jsou přesvědčeni, že tato kniha vám zpříjemni volné chvíle a že si i leccos zopakujete z našich národních dějin.... celý text

MartaPear
07.02.2024 1 z 5

Druhý pokus - prvním byly před asi pěti lety Ženy z rodu Přemyslovců. Stejné, nápad velmi zajímavý, kdyby se to dalo číst. Možná i špatná práce nakladatelství, ale čtete, čtete a nevíte, jestli jste v případném historickém úvodu nebo už v těch alternativních dějinách. Musím si zapamatovat, že tohoto autora už ne!

Endy17
01.09.2019 2 z 5

Nepřehledné a nezáživné.

nikolet
08.04.2019 1 z 5

Nic moc kniha. Alternativní dějiny na jedný až dvou stránkách. Zbytek to co člověk zná z jinejch jeho knih.

lenkaknel
30.10.2013 3 z 5

Je v podstatě nemožné říct, jak by věci byly, kdyby nebyly tak, jak byly.

alternativní historie

Kniha Co by se stalo, kdyby... (aneb Alternativní dějiny Čech a Moravy) je v