Márrrty Márrrty komentáře u knih

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Po přečtení předcházející knihy Želary jsem se na tento kousek velmi těšila a nebyla jsem vůbec zklamaná. Vyprávění bylo tentokrát vykonstruované jiným způsobem ale fungovalo opět perfektně. Nádherně popsaný nádherný příběh o nádherné lásce. Došla mi slova, těším se, až si ji přečtu znova.

25.09.2021 5 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

Naprostá pecka! Jeden z nejlepších počinů od Českého autora, které jsem kdy četla. Atmosféra neskutečná, a propojení povídek dohromady naprosto famózní. Čím dál jsem četla, a čím více se mi to začalo všechno propojovat, tím jsem byla nadšenější. Vykreslení postav a unikátnost prostředí a celková uvěřitelnost příběhu mě naprosto uchvátily.

25.09.2021 5 z 5

Rodinná čest Rodinná čest Dick Francis (p)

Četlo se to moc moc dobře, těžko jsem se od toho odtrhávala. Takže ideální na dovolenou! Ve výsledku to ale není nějak extra propracovaný příběh, často trochu přitažený za vlasy a nic hlubšího. Jen se to prostě skvěle čte.

25.09.2021 4 z 5

Kdo zavraždil paní Skrofovou? Kdo zavraždil paní Skrofovou? Mika Waltari

Zajímalo mě, jak si Waltari poradí s detektivku. Zklamaná jsem vůbec nebyla. Bylo to svižné a moc příjemné čtení.

Když nastaly deště Když nastaly deště Louis Bromfield

Začátek byl pro mě hrozně dlouhý a těžko se udržovala pozornost. Určitě mi několik informací uniklo. Potom se to ale dobře rozjelo. Líbilo se mi, že postavy měly svoje stinné stránky, nikdo tam nebyl typický hrdina bez vady na charakteru. Proto jsem dokázala většinu zážitků prožívat s nimi a příběh mě dokázal hezky pohltit. Oceňuji i průřez věkovými skupinami hrdinů.

Nepřátelé lidstva Nepřátelé lidstva Mika Waltari

Dlouho jsem nečetla knihu, ve které bych tak málo souhlasila s činy hlavního hrdiny. Tak často jsem doufala, že se postaví za dobrou věc a marně. Ale jelikož vím, jak se historie, technologie a věda vyvíjely dál a jak jsme na tom dnes, bylo pro mě zastávat jiný "správný" postoj o mnoho jednodušší. Chvílemi to pro mě bylo trochu rozvleklé, jindy děj poskočil až nezvykle rychle. Také jsem si nezvykla na to, jak často docházelo k zabíjení, násilí a vraždám. A to pak souvisí s celkovým jiným nastavením té doby a tím pádem i dost vysvětluje pro mě často nepochopitelné chování Minuta. Proto také hodnotím vysoko, protože nabídnout takový pohled je obdivuhodné a přineslo mi to celkem jedinečný zážitek. Zároveň hodnotím velice pozitivně informativně-vzdělávací přínos.

24.09.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha mě bohužel zklamala. Neseděl mi způsob vyprávění, jazyk, i to, jak se posouval děj. Psychologie postav byla hodně jednoduchá a hodně jednoduše podána. Příběh byl samozřejmě silný a smutný, ale způsob jeho zpracování mi bohužel nesedl. Možná i proto, že jsem měla hodně velká očekávání.

09.05.2021 2 z 5

Jeho království Jeho království Mika Waltari

Knihu jsem shodou okolností četla v předvelikonočním období a vrhla tak na celé svátky zase trochu jiný pohled. Vlastně jsem nad tím v minulosti často přemýšlela, jak ta doba i všechno dění asi mohlo vypadat a působit, a proč je vyprávění zachycené v evangeliích pro dnešního člověka tak zvláštní a těžko pochopitelné. Celkově se mi dost věcí osvětlilo a to co jsem znala z Bible dost doplnilo a obohatilo. Lituji, že jsem se ke knize nedostala dříve. Reálie i problematika té doby jsou vylíčeny poutavě a dokázaly utvořit nějaký ucelený obrázek. Doporučuji proto všem, sama nejsem nějak aktivně věřící a velikonoční příběh byl vždycky až moc neuvěřitelný, abych k němu měla nějaký vztah. Ten se mi ale po přečtení této knihy změnil a jsem za to moc ráda!

08.05.2021 5 z 5

Snad nejlepší kniha co jsem kdy četla. Chvílemi dost drasavé a smutné ale přesto mě to naplňovalo nadějí a celkově to ve mně zanechalo silný vnitřní prožitek. Skvěle vykreslené reálie i jednotlivé postavy. Bylo to velice čtivé a plánuju knihu časem přečíst znova.

08.05.2021 5 z 5