marprot marprot komentáře u knih

To snad nemyslíte vážně! To snad nemyslíte vážně! Richard P. Feynman

Jsem jednoduše nadšena! Nádherná kniha, která mi poskytla mnoho krásných chvil plných smíchu, zamyšlení a radosti. :))

16.04.2021 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Byla jsem mile překvapena. Od autorky jsem zvyklá na skvělé čtení, takže mě zajímalo, jestli i touto knížkou si udrží prestiž. Ke konci jsem už nemohla dělat nic jiného než sedět a číst. Nenechat se odradit prvními 100 stránkami je nejdůležitější, fakt to stojí za to! :))

07.01.2021 5 z 5

Nádherná teorie: Sto let obecné teorie relativity Nádherná teorie: Sto let obecné teorie relativity Pedro G. Ferreira

Skvělá knížka! Napínavá od začátku do konce. Každá stránka odemyká novou dávku neuvěřitelně zajímavé historie. Mohu doporučit každému, kdo se o toto téma zajímá, přestože se považuje za příliš velkého amatéra, knížka je psána lidsky. Každý v ní najde své, amatér i zběhlý fyzik.

25.09.2020 5 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Jakožto první kniha, která mě uvedla do světa Zeměplochy, určitě nezklamala. :)) Určitě nebyla poslední!

23.08.2020 5 z 5

Ozvěny života Ozvěny života Barbora Dvorecká

Kniha, která člověka chytí za srdce. Nezklamalo ani pokračování knihy Doteky života.

04.08.2020 5 z 5

Kniha radosti Kniha radosti Douglas Carlton Abrams

Velmi inspirativní kniha, která nabízí klid. Plná hluboce pravdivých myšlenek, které by si každý měl položit. Určitě se vyplatí ji přečíst, alespoň některé části, s časovým odstupem znova. Určitě se ale nejedná o knihu na jeden večer. To by byla škoda.

30.07.2020 5 z 5

Smrt před branami Smrt před branami Sabaa Tahir

Napínavé pokračování, všechny dějové linie byly vyvážené. Knížku jsem měla velmi rychle přečtenou. Těším se na závěrečný díl, ale upřímně mě zajímá, jak se autorce podaří takový obsáhlý děj elegantně uzavřít.

30.07.2020 5 z 5

Černé díry a strýček Albert Černé díry a strýček Albert Russell Stannard

Knížka nabízí krátký úvod k úžasné fyzice. Je psaná hravě a srozumitelně, což jí přidává na hodnotě, protože se jedna o komplikované téma, často velmi těžko pochopitelné.

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Napínavý román, který ukazuje mnoho tváří Afghánistánu. Velmi čtivá kniha.

25.07.2020 5 z 5

Černé díry: Reithův cyklus přednášek pro BBC Černé díry: Reithův cyklus přednášek pro BBC Stephen William Hawking

Skvělá knížka, která uvedla do základní problematiky černých děr. Srozumitelná