Černé díry a strýček Albert

Černé díry a strýček Albert https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183782/bmid_cerne-diry-a-strycek-albert-BfR-183782.jpg 4 5 3

Autor -známý fyzik za vydatné malé Gedanken přibližuje dětem základní představy současné vědy o vesmíru, prostoru a času, Gedanken se vydává jako průzkumník ověřit domněnky svého strýčka Alberta (Einsteina) v myšlenkové raketě.

Pro děti a mládež Encyklopedie
Vydáno: , Columbus (ČR)

Black Holes and Uncle Albert , 1992

Barabora
25.02.2021 2 z 5

Knížku jsem si rozecetla, poněvač jsem čekala, že tam bude nějaké dobrodružství a napětí. Ale nic. Že se třeba Gedanken ztratí v černé díře. Ale záře nic. Tak jsem knihu odložila. Budu to počítat, že jsem ji dočetla, protože k tomuhle, se už fakt nikdy, ale nikdy nevrátím. Popravdě, nechápu to vysoké hodnocení. Nebylo to nic vůbec o ničem. Nevím, jestli to není proto, protože ve škole, ještě nějak zvlášť fyziku nebereme. Ale podle mě, to je ničem.

marprot
25.07.2020 5 z 5

Knížka nabízí krátký úvod k úžasné fyzice. Je psaná hravě a srozumitelně, což jí přidává na hodnotě, protože se jedna o komplikované téma, často velmi těžko pochopitelné.

Pumpkin
10.02.2019 5 z 5

Knihu jsem našla doma mezi knihami. Asi teda je pro děti, ale popravdě se mi líbila. Byla informačně i zpracováním velmi zajímavá a hlavně osvětluje téma které není zrovna to nejjednodušší. Původně jsem chtěla dát maximálně čtyři hvězdy, ale po dočtení jsem měla tak dobrý pocit že musím dát plné hodnocení. A to to vůbec není můj vyhledávaný žánr.

Russell Stannard
anglická, 1931